Garmin Fenix 6

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Lepiej wspomnieć, że jest nowa beta 11.76 :oczko:
https://forums.garmin.com/outdoor-recre ... ublic-beta
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:ta "recenzja" (...)
to jakiś koszmar nie tekst.

jak widać, tutaj też zaczyna panować coraz bardziej tendencja, że czytelnicy to idioci.
Ja myślę, że trzeba mieć coś z głową, żeby wydawać 4 klocki na zegarek do biegania na amatorskim poziomie lub być bardzo bogatym :-) Podejrzewam jednak, że mój pogląd jest tu w zdecydowanej mniejszości ;-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pixa pisze: Ja myślę, że trzeba mieć coś z głową, żeby wydawać 4 klocki na zegarek do biegania na amatorskim poziomie lub być bardzo bogatym :-) Podejrzewam jednak, że mój pogląd jest tu w zdecydowanej mniejszości ;-)
@Pixa nie wiem czy chciałeś tym wpisem kogoś obrazić czy co?
Świadczy to tylko o tym jak swój punkt widzenia próbujesz przełożyć na innych i uważasz, że mają coś nie tak z głową.

Nie będę tego komentował.
Poszerz trochę swoje horyzonty.
Nie oceniaj w ten sposób decyzji innych nie znając ich sytuacji, motywów, upodobań, itp.

Miłego weekendu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:
cichy70 pisze:ta "recenzja" (...)
to jakiś koszmar nie tekst.

jak widać, tutaj też zaczyna panować coraz bardziej tendencja, że czytelnicy to idioci.
Ja myślę, że trzeba mieć coś z głową, żeby wydawać 4 klocki na zegarek do biegania na amatorskim poziomie lub być bardzo bogatym :-) Podejrzewam jednak, że mój pogląd jest tu w zdecydowanej mniejszości ;-)

To co powiesz jak na garmina athlete wydają 13tys?
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Pixa pisze:
@Pixa nie wiem czy chciałeś tym wpisem kogoś obrazić czy co?
Świadczy to tylko o tym jak swój punkt widzenia próbujesz przełożyć na innych i uważasz, że mają coś nie tak z głową.
Obrazić na pewno nie. Jeśli ktoś się czuje urażony, to przepraszam, ale nie bierzmy wszystkiego tak bardzo do siebie. Po prostu w kraju, gdzie średnia pensja oscyluje w okolicach 1000 euro netto wydawanie jej równowartości na zegarek wydaje mi się niezrozumiałą ekstrawagancją. Do poziomu amatorskiego niekoniecznie trzeba mieć komputer NASA ;-) Jest to dla mnie po prostu niezrozumiałe.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Jan123

Nieprzeczytany post

Ja uważam, że jest drogi ale wart swej ceny, bo to nie tylko zegarek. DODATKOWO chyba nie ma tańszej wersji z płatnościami, mapami, solarem ORAZ zapleczem oprogramowania kompatybilnym ze wszystkimi serwisami.

Chyba nikt nie oczekuje, że zegarek za złotówkę tylko 100wka za dostęp online tygodniowo potem
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pixa część w której mówisz, że trzeba mieć coś z głową jest bardzo nie na miejscu.
Mam mieć wyrzuty sumienia, że ciężko pracuję, nawet o mało co przez to życia nie straciłem, i kupuję sobie coś, co dla kogoś bedzie ekstrawagancją?
To twoje podejście jest dla mnie bardzo zaściankowe.
Mógł się ktoś nawet zapożyczyć na jakiś sprzęt, spełniając tym samym jakieś swoje potrzeby czy marzenie i to będzie jego sprawa nawet jak ja bym tak nie zrobił.
Dla mnie EOT w tym temacie, bo mam tu zupełnie odmienne zdanie.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Ja myślę, że trzeba mieć coś z głową, żeby wydawać 4 klocki na zegarek do biegania na amatorskim poziomie lub być bardzo bogatym :-)
Popełniasz zasadniczy błąd, traktujesz go jako zegarek do biegania. A to coś więcej, i za te bajery się płaci więcej. (jak muzyka, NFC, mapy, ładowanie)
A czy to komuś potrzebne, musi już odpowiedzieć sobie sam.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sprawdziłem czy w nowej becie naprawili Track Run i naprawili.
Tu chodzone 15 okrążeń:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Popełniasz zasadniczy błąd, traktujesz go jako zegarek do biegania. A to coś więcej, i za te bajery się płaci więcej. (jak muzyka, NFC, mapy, ładowanie)
A czy to komuś potrzebne, musi już odpowiedzieć sobie sam.

A ja myślę, że płacimy głównie za bycie fanbojem i małą konkurencję na tym polu. A NFC, muzykę i nawigację po mapie, to i Garmin za tysiaka ma :-)

I już trochę off topic, ale taki Amazfit Stratos 3 (czyli top model od Xiaomi) niewiele ustępuje w zakresie możliwości Fenixowi (no brakuje mu platformy z prawdziwego zdarzenia), a kosztuje 1/5 tego co Garmin...
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Jan123

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:
Slawcio pisze: Popełniasz zasadniczy błąd, traktujesz go jako zegarek do biegania. A to coś więcej, i za te bajery się płaci więcej. (jak muzyka, NFC, mapy, ładowanie)
A czy to komuś potrzebne, musi już odpowiedzieć sobie sam.

A ja myślę, że płacimy głównie za bycie fanbojem i małą konkurencję na tym polu. A NFC, muzykę i nawigację po mapie, to i Garmin za tysiaka ma :-)

I już trochę off topic, ale taki Amazfit Stratos 3 (czyli top model od Xiaomi) niewiele ustępuje w zakresie możliwości Fenixowi (no brakuje mu platformy z prawdziwego zdarzenia), a kosztuje 1/5 tego co Garmin...
Hehe dobre porównanie Stratos 3.do 6x Solar.
To jak porównać Fiata do Mercedesa
Obydwoje jadą do przodu :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Stratosa akurat nie miałem a ręku, ale mam mnóstwo rzeczy od Xiaomi (telefon, odkurzacz bezprzewodowy, robot-odkurzacz, mi-banda) i naprawdę to są dobrze wykonane sprzęty, gdzie stosunek cena/jakość jest często nie do pobicia.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W cenę tego zegarka wliczony jest też koszt opracowywania technologii (w tym pracy inżynierów), które za rok, dwa wejdą do tańszych modeli. A że Garminowi udało się trochę wygenerować modę na zakup nowego Feniksa? Myślę, że inni producenci patrzą z zazdrością. Ale to wcale nie jest nic niezwykłego w dzisiejszym świecie - patrz "konieczność" wymieniania telefonu na nowszy co rok, maks. dwa u wielu ludzi. Garminowi udało się przekonać klientów, że warto zmieniać zegarki regularnie, na nowy model. I teraz chyba mniej idą w dorzucaniu funkcji sportowych, a raczej skupiają się na rynku smarwatchy, trochę monitorów zdrowia (feniksy te wszystkie funkcje mają), bo to potencjalnie znacznie większy rynek niż sportowy/outdoorowy.

Rewolucją w kategorii zegarków sportowych może być poprawa wydajności baterii i dokładniejsza nawigacja. Raczej niezależne od Garmina - baterii raczej sami nie opracowują, podobnie jak chipów z gps/galileo/glonass. Dużo lepszą dokładność obiecuje Galileo, ale problem jest taki, że coś nie może dobrze działać. I prawdziwy skok jakości ma być podobno przy dwukanałowej pracy, co znacznie zwiększa zapotrzebowanie na energię, więc tak naprawdę postęp i tutaj jest uzależniony od rozwoju baterii. Jak tego nie ma, to "polepszać" zegarki można tylko dodając nowe bajery i umiejętnie wmawiać ludziom, że właśnie tego potrzebują.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jaki nowy zegarek Gsrmina za tysiaka ma mapy?
Akurat fanboyem marki również nie jestem bo to mój pierwszy Garmin a prawie 30 lat biegałem bez żadnego sprzętu mierzącego dystans czy puls.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wszystkie muszą wejść do modeli najtańszych lub prawie najtańszych. Ale muzyka, płatności czy optyczny pomiar tętna poszedł do tańszych modeli.
ODPOWIEDZ