Garmin Fenix 6

Jan123

Nieprzeczytany post

Jak coś jeszcze można dokupić coś ciekawego do zegarka podzielcie się dodatkami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Zaślepka gniazda ładowania najlepsza :hahaha: :hahaha: i te bezele :hahaha: :hej: :hahaha:
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Jan123

Nieprzeczytany post

niuniek24w pisze:Zaślepka gniazda ładowania najlepsza :hahaha: :hahaha: i te bezele :hahaha: :hej: :hahaha:
Ja kupiłem wszystkie bajery i ta zaślepka chyba najgorsze co może być bo jak ja mam "rdzewieja" wtyki dziwne już 3 razy I to po 2tyg styki trzeba czyścić
Pasiu
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:32
Życiówka na 10k: 37,22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze: Ja kupiłem wszystkie bajery i ta zaślepka chyba najgorsze co może być bo jak ja mam "rdzewieja" wtyki dziwne już 3 razy I to po 2tyg styki trzeba czyścić
A to ciekawe bo używam takiej zaślepki w FR935 od 1,5 roku i styki wyglądają jak nowe.
"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Pasiu pisze:
Jan123 pisze: Ja kupiłem wszystkie bajery i ta zaślepka chyba najgorsze co może być bo jak ja mam "rdzewieja" wtyki dziwne już 3 razy I to po 2tyg styki trzeba czyścić
A to ciekawe bo używam takiej zaślepki w FR935 od 1,5 roku i styki wyglądają jak nowe.

Ciekawsze jest to że ja jej nie używam i także styki mam jak nowe. Co ciekawsze nie używam też innych chińskich wynalazków typu kondomy czy bezele :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Jeśli zegarek nie ma wady fabrycznej w postaci utleniających się pinów (a miały to zegarki z serii 5) to nie ma potrzeby żadnych zaślepek. Natomiast jeśli zegarek miał tą wadę to i zaślepka nie pomagała. Gdyby była potrzebna producent dawał by ją w zestawie.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja kupiłem wszystkie bajery i ta zaślepka chyba najgorsze co może być bo jak ja mam "rdzewieja" wtyki dziwne już 3 razy I to po 2tyg styki trzeba czyścić
Używasz ich 24/7? Może nie są wystarczająco szczelne, żeby pod prysznicem/w wannie chronić przed wodą? Jak już wilgoć się tam dostanie, to z powodu zaślepki jest jej trudniej odparować, stąd może być problem ze stykami.

Ja po aktywności odkładam zegarek na jakiś czas (nie tylko na czas kąpieli), czasami na 30 minut, czasami na godzinę. Wilgoć, która zebrała się od potu, spokojnie odparuje, zero problemów ze stykami.
Jan123

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:
Ja kupiłem wszystkie bajery i ta zaślepka chyba najgorsze co może być bo jak ja mam "rdzewieja" wtyki dziwne już 3 razy I to po 2tyg styki trzeba czyścić
Używasz ich 24/7? Może nie są wystarczająco szczelne, żeby pod prysznicem/w wannie chronić przed wodą? Jak już wilgoć się tam dostanie, to z powodu zaślepki jest jej trudniej odparować, stąd może być problem ze stykami.

Ja po aktywności odkładam zegarek na jakiś czas (nie tylko na czas kąpieli), czasami na 30 minut, czasami na godzinę. Wilgoć, która zebrała się od potu, spokojnie odparuje, zero problemów ze stykami.
Zgadza się nie zdejmuje nawet pod prysznicem i sauna.
Pewnie to powód
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Zgadza się nie zdejmuje nawet pod prysznicem i sauna.
Pewnie to powód
Prysznica nie podejrzewałabym, zawsze kąpię się z zegarkiem i często leżę zanurzona w ciepłej wodzie także z solą choć nie powinnam (co prawda z polarowksimi modelami ale styki nie rdzewiały nawet jak zaślepka była w starszym modelu).
Ale do sauny nie odwazyłabym się wejść z zegarkiem,dodatkowo pocisz się mocno i ten pot jest podgrzewany, więc może to przez saunę?
Jan123

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Jan123 pisze:
Zgadza się nie zdejmuje nawet pod prysznicem i sauna.
Pewnie to powód
Prysznica nie podejrzewałabym, zawsze kąpię się z zegarkiem i często leżę zanurzona w ciepłej wodzie także z solą choć nie powinnam (co prawda z polarowksimi modelami ale styki nie rdzewiały nawet jak zaślepka była w starszym modelu).
Ale do sauny nie odwazyłabym się wejść z zegarkiem,dodatkowo pocisz się mocno i ten pot jest podgrzewany, więc może to przez saunę?
Akurat saunę powiedziałem przy okazji ale ostatnio kilka miesięcy nie byłem a także rdzewiało. Bardziej po prysznicu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wchodzenie do sauny z zegarkiem to straszna głupota. Kupno zegarka od takiej osoby to spore ryzyko.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Wchodzenie do sauny z zegarkiem to straszna głupota. Kupno zegarka od takiej osoby to spore ryzyko.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Tylko jeszcze go nie reklamowałem jeszcze mi się nie zespół jak co po nie którym bez sauny i mi nie padła bateria:-) poza tym szkoda sprzedać dobrego sprzętu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Do tej pory nie miałeś żadnych problemów z baterią w poprzednich Garminach?
Do sauny nie wchodzi się w zegarku i tyle.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W wątku 945 dyskutowaliśmy o nowej funkcji "Track Run" czyli tryb stadionu: viewtopic.php?f=75&t=59533&p=1025939#p1025939

Dziś postanowiłem uruchomić tą opcję na stadionie 333m i zdecydowanie nie polecam :bum:
Miałem Stryda więc nie wiem jak by było z dystansem na GPS ale na pewno, patrząc na traka, byłby dramat.
Obrazek
System ewidentnie sobie nie radził i ciągle coś kombinował.
Rysowanie traka na sam GPS w tym miejscu jest zawsze dobre.
Obrazek

To tylko eksperyment z nową funkcją :spoko:

Szukałem w plikach zegarka gdzie są przechowywane dane stadionu i nie widzę tego. U siebie mam wrażenie jakby za każdym razem przez pierwsze dwa okrążenia zegarek kalibrował daną bieżnie, czyli nie ma jej w pamięci.
To jeszcze beta i być może do końca to nie działa jak trzeba.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ciekawe czemu nie możemy komentować artykułu: https://bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=10908 :ojoj:

Napiszę więc tu, ponieważ to wątek jak najbardziej właściwy.
Do minusów zaliczam brak dotykowego ekranu oraz materiał, z którego jest wykonany pasek (otarł mi skórę).
Przyznam, że zaraz po przesiadce z dotykowego VV również brakowało mi opcji dotyku, później przywykłem.
Jeśli by to dobrze zrobili, to jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tej opcji w F7 :niewiem:
Co do paska to mam akurat odwrotne zdanie. Pasek jest świetny i nigdy z nim nie miałem żadnych problemów.
Ja mam F6X Pro Solar i chyba paski są w tych zegarkach takie same?
Zapisy tras treningów są dokładne, na mapie nie ma dużych odchyleń od tego, gdzie faktycznie biegałem.
To już zależy od tego gdzie mieszkamy. Garmin z nowym chipsetem wcale jakimś orłem nie jest. W centrum dużego miasta, gdzie GPS ma trudno, to na dobry ślad nie ma co liczyć.
Najważniejszą funkcją fenixa 6 pro solar jest możliwość wykorzystywania promieni słonecznych poprzez zamienienie ich w energię zasilającą baterię.
Fajnie gdyby tak naprawdę było. Solar nie wnosi nam praktycznie żadnych zauważalnych korzyści. Tylko z tego powodu nie warto decydować się na zegarek z tą funkcjonalnością. Lepiej już sobie kupić malutki powerbank i zabierać go na jakieś dłuższe wyprawy. Kilka minut podładowania da większe korzyści niż trzymanie przez tydzień F6 Solar na słońcu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ta "recenzja" to jak mówią teraz młodzi - to rzyg w 3D.
to jakiś koszmar nie tekst.
pełen bzdur, przeinaczeń, cuda wianki panie na kiju.
recenzent chyba pisał go na podstawie modelu z kinder niespodzianki.
kpina z czytelników a Bieganie.pl promując to na głównej stronie wpisuje się w tą kpinę.
jak widać, tutaj też zaczyna panować coraz bardziej tendencja, że czytelnicy to idioci.
przykre to i to bardzo.
ODPOWIEDZ