Stryd 2.0 (footpod)

marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar M400 nie pokaże mi mocy w trakcie biegu?
Czy oprócz dokładnego pokazywania tempa, korzystacie z jakiś funkcji stryda podczas treningów lub przy układaniu planu?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Polar M400 nie pokaże mi mocy w trakcie biegu?
Czy oprócz dokładnego pokazywania tempa, korzystacie z jakiś funkcji stryda podczas treningów lub przy układaniu planu?
Nie, nie pokaże, nie wgrasz także pliku tcx z polara do stryda.
Wszystkie szczegółowe dane będziesz miał na platformie strydowej powercenter, ale tam znowu nie będziesz miał wykresu tętna czy też faz treningu interwałowego. Tu znacznie lepiej wypada garmin, z którego możesz wgrać plik i wtedy masz obcięty trening w powercenter tylko do czasu kiedy realnie biegłeś. Inaczej powercenter z automatu rozpoczyna rejestrację treningu kiedy wykryje ruch a zazwyczaj jest to rozgrzewka przedbiegowa :).
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Czy Stryd tak samo jak sensor Polara zaniża przy wolniejszym biegu i zawyża tempo przy szybszych odcinkach?
Z moich doświadczeń dokładnie tak właśnie jest. Tyle że różnica pomiędzy tempem np. 3:50 a 5:30 wynosi poniżej 1%. Podejrzewam że tak jak każdy ma różny współczynnik kalibracji tak samo u kogoś może działać dobrze w całym zakresie prędkości.
marcin9709 pisze:Polar M400 nie pokaże mi mocy w trakcie biegu?
nie
marcin9709 pisze:Czy oprócz dokładnego pokazywania tempa, korzystacie z jakiś funkcji stryda podczas treningów lub przy układaniu planu?
nie, ta cała moc to taka ciekawostka. A po ostatnich zmianach moc tak szaleje że nawet jakby była możliwość układania treningów na konkretne zakresy mocy to i tak ciągle by się wychodziło poza zakres.
Dodatkowe dane jakie daje styd typu wpółczynnik pionowy, odchylenie, kontakt z podłożem to jak dla mnie też zbędne dane z którymi nie mam co zrobić. W związku z tym nawet nie ściągam tych danych do runalyze. Bo zapisane tempo biegu z polara v800 bardziej mi się podoba niż ze stryda. Ale mając m400 nie uzyskasz tych danych, chyba że surowe dane ze stryda które nie mają danych o tętnie.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jako ciekawostkę napiszę że stryd zapisuje swoje dane w plikach FIT w interwale 2 sekundowym więc rzadziej niż zegarki.
Dystans z dokładnością do jednego metra a prędkość do trzeciego miejsca po przecinku czyli np 1.345 ( o ile się zorientowałem w plikach fit nie ma tempa jest prędkość w metrach na sekundę)
Polar znowu niema fitów a w tcx jest tylko przebyty dystans z dokładnością do 14 miejsc po przecinku. Są jeszcze polarowe pliki csv w których jest zdecydowanie więcej danych, ale nie znam żadnego programu żeby je można było zaimportować. Oprócz oczywiście podejrzenia w office.
Suunto natomiast w fitach zapisuje prędkość do jednego miejsca po przecinku :grr: i stąd taki poszarpany wykres w runalyze. W tcx zapisuje tak jak polar prędkość do 14 miejsc, ale robi bardziej poszarpany wykres niż polar. Natomiast w swoim servisie movescont pokazuje już rewelacyjnie, tak jak na zegarku w czasie biegu.

Nie wiem jak to robią garminy, jakby ktoś podesłał plik fit z jakiego BS-a (oczywiście w połączeniu ze strydem) to z chęcią zobaczę co i jak.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 45:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
marcin9709 pisze:Mam sensor biegowy Polara i zastanawiam się nad zakupem Stryda. Ma ktoś porównanie dokładności pomiarów Polara i Stryda na różnych tempach? .
Marcin, nie zastanawiaj się tylko schowaj głęboko footpod Polara i kup stryda, może zlowisz używany taniej. Footpod polara albo zawyżał albo zbliżał tempo w zależności od kalibracji. W końcowym okresie włączałam to tylko na interwałach. Kalibracja automatyczna to jedna wielka niewiadoma. Po przesiadce na Stryda i prawidłowej kalibracji na stadionie nie ma najmniejszych problemów z tempem na każdym zakresie od truchtu po 100 na Maxa. Stryda kalibrujemy tylko ręcznie, autokalibracja tu nie zadziała. I nie ma znaczenia gdzie biegasz - tartan, las, bieżnia, asfalt - zawsze jest idealnie.
Potwierdzam. Miałem footpod Polara A teraz mam Stryda i różnica jest duża. Ciągła kalibracja już mnie tak drażniła, że zainteresowałem się Strydem. Udało mi się kupić wersję Live, za pół ceny, bez funkcji monitorowania mocy. Teraz chyba nie ma w sprzedaży tej wersji. Narazie współgra z Polarem M400
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie dla większości osób wystarczająca była wersja Live. Może przez zbyt duże zainteresowanie zrezygnowali z dalszej sprzedaży.
Czyli ogólnie w Strydzie kalibruję go sobie na stadionie i później o nic się nie martwię aż do np. zmiany butów?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Właśnie dla większości osób wystarczająca była wersja Live. Może przez zbyt duże zainteresowanie zrezygnowali z dalszej sprzedaży.
Czyli ogólnie w Strydzie kalibruję go sobie na stadionie i później o nic się nie martwię aż do np. zmiany butów?
Po zmianach butów także nie kalibrujesz. W 99% w ogóle nie jest potrzebna kalibracja. Po kilku poprawkach stryd na ustawieniu 100 pokazuje praktucznie w punkt.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli po zmianie butów nie trzeba kalibrować to tym bardziej by mi się przydał, bo jednak sensor Polara po zmianie butów trzeba ponownie skalibrować. Poza tym z tego co widzę stryd jest montowany na klips więc nie trzeba rozwiązywać sznurówek.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupował ktoś ostatnio Stryda z oficjalnej strony https://store.stryd.com/cart ? Obecnie kosztuje 199$. Ile wyniosła was przesyłka?

EDIT:
Udało mi się sprawdzić - 15$. Czyli w sumie jakieś 820zł, a kupno w Polsce 850zł. Czyli chyba lepiej wybrać wysyłkę z Polski (tylko jakoś nie ma nigdzie żadnej opinii o tym sklepie).

Problemy ze Strydem (w których przysyłali drugą sztukę zamiast uszkodzonej) można zgłaszać tylko po angielsku? Nie ma polskiego supportu?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja kupowałem w tym polskim sklepie, kumpel kupował, wszystko OK. Piszę o sport8.pl
KISS (Keep It Simple, Stupid)
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeczytałem cały wątek, pojawiło się kilka aktualizacji urządzenia. Czy nic się nie zmieniło na gorsze i stryd dobrze współpracuje z Polarem M400?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cały czas użytkuję zestaw Polar M400 + Stryd Live jako precyzyjny footpad. Na gorsze nic się nie zmieniło, na lepsze chyba też nie, działa tak jak powinno.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli w porównaniu z czujnikiem Polara:
- nie trzeba kalibrować przy zmianie butów
- najlepiej ustawić ręcznie współczynnik na 1 (ewentualnie później lekko skorygować)
- precyzyjnie wskazuje dystans i tempo przy różnych prędkościach
Czy stryd jest tak samo precyzyjny na drogach nieutwardzonych np. leśne ścieżki (Polar zaleca aby na asfalt i przełaje ustawić oddzielne profile)?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

tak, tak, tak, tak, tak nic nie trzeba ustawiać oddzielnie, założyć raz skalibrowac i cieszyć się bieganiem.
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znajomy z grupy biegowej lata ze Strydem po lokalnych ścieżkach biegowych w lesie, z których kilka wiele lat temu, jak jeszcze nie miałem pierwszego GPSa i biegałem ze stoperem, pomierzyłem prowadząc prosto rower z dobrze skalibrowanym licznikiem. Na najgorszym odcinku gdzie jest najwięcej pagórków, różna nawierzchnia - jakieś tłucznie, ubite popioły z żużlem, piach, błoto, ubita glina - na dystansie 7,9km typowy rozrzut ma w granicach 50m niezależnie od tempa. Tylko że niestety gość biega w zakresie 5:00 - 6:30 i nigdy szybciej, a ja coś nie jestem przekonany żeby np. przy moim stylu biegania - gdzie w terenie przy wyższych prędkościach kadencja i długość kroku zmieniają się co chwilę wraz z nawierzchnią i nachyleniem, błąd pozostał tak mały. Planuję to kiedyś sprawdzić bo od co najmniej 1,5 roku mam smaka na Stryda i kompatybilny zegarek - głównie po to, żeby część treningów układać według mocy (pagórkowaty teren utrudnia biegi w określonym tempie), ale ze względów finansowych odłożone to na nie wiadomo kiedy.

Dodam jeszcze, że 10 lat biegam głównie po lasach i wbrew temu co wielu z Was tu pisze, normalnie działające GPSy dają również powtarzalne wyniki, za wyjątkiem tempa które zmienia się na chwilę przy każdej zmianie warunków widoczności sat.
Jak już gdzieś kiedyś pisałem, wystarczy otworzyć np. swoją heatmapę na Stravie (niestety wymaga premium) i będzie elegancko widać jaki jest rozrzut rysowania tracka po przebiegnięciu tej samej trasy np. 100x. Co więcej, można to porównać potem z globalną heatmapą żeby zobaczyć jak własny GPS wypada na tle średniej.
40+ na karku
Strava
ODPOWIEDZ