Stryd 2.0 (footpod)

dominator79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:10
Życiówka na 10k: 39:11
Życiówka w maratonie: 3:34:55

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Jak wyłączysz autokalibrację to GPS rysuje tylko trasę.
To co ci wyszło to raczej w granicach błędu. Za każdym powtórzeniem może być niewielka różnica. Idealnie tak samo raczej też trudno pobiec.

Wysłane z mojego SM-G950F .

keiw mam pytanie jak wylaczyc w Polar VV autokalibracje ?.Nie widze takiej opcji na polarze , jedyne co moge zrobic to wybrqc z 2 metod kalibracji Stryda a mianowicie :
-Skalibruj biegajac
- wyznacz. wpolczynnik kalibracji
Co do samej autokalibr, to na stronie Polara pisze ze opiera sie ona na danych z gps i odbywa sie w tle. Dlatego zadalem wczesniej Wam pytanie jak to jest z tym pomiarem ,bo jesli dobrze rozumuje to kazde wlaczenie jednoczesnie gps i stryd bedzie powodowalo ze polar bedziw przeprowadzal autokalibracje.Jak to j3st u Ciebie czy Ty biegqsz z polarem czy z garminem, byc moze garmin ma taka opcje.Pozdro
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak ustawisz współczynnik na ręczny i wpiszesz wartość to masz dane ze Stryda. Tylko jeśli ustawisz kalibrację na automatyczną to będzie ona korygowana o GPS co nie ma sensu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
dominator79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:10
Życiówka na 10k: 39:11
Życiówka w maratonie: 3:34:55

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Coś mnie podkusiło i wczoraj zsynchronizowałem treningi Off-line.
No i jak do tej pory nie miałem uwag co do działania stryda. To podczas dzisiejszego biegu coś mi nie pasowało z tempem. Finalnie zrobiłem prawie identyczny bieg jak wczoraj.
Za to dystans mam 10% większy niż wczoraj. 8km VS 8.8 km.



U mnie dystans jest taki sam jak przed aktyalizacja strony.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:A te 8.8 kaema to miałeś we flow czy na platformie stryda jak zsynchronizowałeś stryda przez apkę w tablecie?
Tak w Flow, ze strydowej platformy wcale nie korzystam.
Tak przez apkę w tablecie.

Dobra przyznaję się, pisałem posta z pamięci i wydawało mi się, że w poprzednim miałem 8km. Dopiero później zauważyłem, że faktycznie to było 8.4 km. Ale to dalej około 5%.
Może miałem zły dzień, i jakoś inaczej nogi stawiałem. Ale z pewnością coś było nie tak, bo już w czasie biegu zauważyłem, że mam tempo chwilowe wolniejsze.

Tylko rozum mi podpowiada, że skoro dystans wyszedł za duży, to tempo powinno być wyświetlane szybsze?

Co do apki to osobiście w wolnej chwili, mam zamiar powrócić z nią na telefon i zainstalowanie starszej wersji. Na telefonie nic mi się samo nie instaluje. Wywaliłem to szpiegujące google play z telefonu.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pobiegałem, odwołuję wszystko i przepraszam za zamieszanie.
Najwyraźniej to ja miałem gorszy dzień i wczorajszy błąd wynikł z powodu lekkich zakwasów.

Stryd spisał się dzisiaj bardzo dobrze na mojej zmierzonej pętli która ma 1317m.
Obrazek

Początkowe dobiegnięcie do pętli i powrót do domu też wyszedł świetnie.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cześć.
Da się jakoś zlokalizować zagubionego stryda ?
Prawdopodobnie jest gdzieś w pomieszczeniu, na pewno nie zgubiłem go na treningu.
W apce na telefonie pokazuje mi stan baterii i komunikat że się łączy.... Z tego co wiem to trzeba go potrząsnąć żeby się połączył.
Gdzieś ktoś pisał o apce na Garmina że pokazuje stań połączenia ale nie mogę tego odszukać...

///edit

W fenixie mam Stryd Zones Data Fields
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pobierz sobie apke Bluetooth Scanner.
Pokazuje ona urządzenia BT w zasięgu oraz masz opcję znajdź urządzenie.
Działa to na zasadzie pomiaru odbioru sygnału.
Im jesteś bliżej Stryda, to będzie mniejsza utrata, mniejszy minus dBm.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Pobierz sobie apke Bluetooth Scanner.
Pokazuje ona urządzenia BT w zasięgu oraz masz opcję znajdź urządzenie.
Działa to na zasadzie pomiaru odbioru sygnału.
Im jesteś bliżej Stryda, to będzie mniejsza utrata, mniejszy minus dBm.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Dzięki, odnalazł się w domu :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bo tą apką tylko w obrębie około 10m da radę tak szukać. Dokładnie nie pokaże ale może naprowadzić w określony obszar ;)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy zauważyliście wyraźny spadek żywotności baterii Stryda po 2-3 latach? Kiedyś starczała spokojnie na kilka ładowań zegarka, później długi, długi czas na dwa 945, ostatnio coś się jakby popsuło, bo musiałem ładować Stryda i zegarek jednocześnie, ale dzisiaj jeszcze gorzej. Na zegarku jeszcze 40%, Stryda nie wykrywa.

Aplikacja Stryda pokazywała mi zupełnie niewiarygodne informacje o poziomie naładowania akumulatora niemal od początku, więc nie mam co do niej zaglądać - potrafiła pokazywać <30%, a czujnik normalnie działał kolejne 2 tygodnie, potrafiła pokazać >60% i czujnik był rozładowany 2 treningi później. Przyznam, że ładowanie w miarę zsynchronizowanie z zegarkiem było wygodne (czy razem, czy 2-3 razy rzadziej), a teraz robi się loteria i co któreś wyjście to Stryd pada w trakcie lub w ogóle nie łączy się z zegarkiem, bo się rozładował.

Czyżby pora na nowego Stryda? Gdzie teraz najlepiej kupić, na stryd.com czy macie sprawdzone sklepy z lepszą ceną? A może są jakieś inne footpody godne rozważenia?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Czy zauważyliście wyraźny spadek żywotności baterii Stryda po 2-3 latach? Kiedyś starczała spokojnie na kilka ładowań zegarka, później długi, długi czas na dwa 945, ostatnio coś się jakby popsuło, bo musiałem ładować Stryda i zegarek jednocześnie, ale dzisiaj jeszcze gorzej. Na zegarku jeszcze 40%, Stryda nie wykrywa.

Aplikacja Stryda pokazywała mi zupełnie niewiarygodne informacje o poziomie naładowania akumulatora niemal od początku, więc nie mam co do niej zaglądać - potrafiła pokazywać <30%, a czujnik normalnie działał kolejne 2 tygodnie, potrafiła pokazać >60% i czujnik był rozładowany 2 treningi później. Przyznam, że ładowanie w miarę zsynchronizowanie z zegarkiem było wygodne (czy razem, czy 2-3 razy rzadziej), a teraz robi się loteria i co któreś wyjście to Stryd pada w trakcie lub w ogóle nie łączy się z zegarkiem, bo się rozładował.

Czyżby pora na nowego Stryda? Gdzie teraz najlepiej kupić, na stryd.com czy macie sprawdzone sklepy z lepszą ceną? A może są jakieś inne footpody godne rozważenia?
Najpierw jednak spróbuj soft resetu, jak to nie pomoże to zrobiłabym hard reset a kolejny krok to z pewnością mail do supportu. Nawet jeśli stwierdzą, że go nie wymienią to może chociaż zniżkę na nowy dostaniesz :).
Osobiście NIE polecam nic innego niż Stryd, ja używam trzy lata, przede mną był używany około dwóch lat i cały czas na chodzie i ładuję go może 2 razy w miesiącu a biegam ok. 250km/mies.
Wcześniej próbowałam używać footpod od Polara ale to było nieporozumienie i leży zakopany głęboko w szafie. :bum:
Iwona
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2020, 21:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Mam problem. Wczoraj skalibrowalam stryd wind na stadionie, wszystko było ok. Wieczorem poszłam zrobić trening i w aplikacji nie pokazuje mi wszystkich danych. Zatrzymuje się na kadencji. Nie mierzy prędkości wiatru i innych rzeczy. Przy kalibracji były wszystkie dane. Raz się zatrzymałam podczas treningu, nie wiem czy to może być przyczyna. Dziurka, która mierzy prędkość wiatru była odsłonięta.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jaki zegarek?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Iwona
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2020, 21:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar grit x
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mój umysł nie ogarnia twojego problemu. Proszę mi to wytłumaczyć jak dla pięciolatka z czym ty masz problem.

Mam małe podejrzenie że chodzi o scalanie danych
https://support.stryd.com/hc/en-us/arti ... werCenter-

Z translatora
https://translate.googleusercontent.com ... AWUkA3AMbw
KISS (Keep It Simple, Stupid)
ODPOWIEDZ