Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Przesledzilem instrukcje 500 i 510. Nie doszukalem sie roznic poza waga zegarka. Czy ktos znalazl roznice?
New Balance but biegowy
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

W decathlonie są już dostępna 510 oraz 710. czyli poprzednie nie są już produkowan ktoś kupił nowy?
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:Przesledzilem instrukcje 500 i 510. Nie doszukalem sie roznic poza waga zegarka. Czy ktos znalazl roznice?
Według mnie 510 domyślnie współpracuje z my.geonaute i to jest ta różnica.
SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy wie ktoś dlaczego zegarek onMove 700 źle oblicza kalorie?
Podczas niedzielnej 1h rowerowej przejażdżki z dzieckiem w tempie 16 km/h zegarek pokazał około 1000kcal i dopiero po zgraniu na komputer i przeliczeniu w programie pokazał wartość o połowę mniejszą.
Dlaczego zegarek od razu nie podaje realnych wartości?

ps. Wartości: waga,wzrost, wiek, zakresy tętna wprowadzone.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

SłabyBiegacz pisze:Czy wie ktoś dlaczego zegarek onMove 700 źle oblicza kalorie?
Podczas niedzielnej 1h rowerowej przejażdżki z dzieckiem w tempie 16 km/h zegarek pokazał około 1000kcal i dopiero po zgraniu na komputer i przeliczeniu w programie pokazał wartość o połowę mniejszą.
Dlaczego zegarek od razu nie podaje realnych wartości?

ps. Wartości: waga,wzrost, wiek, zakresy tętna wprowadzone.
Też nie rozwikłałem tej zagadki. W każdym razie OnMove 500 też ma skłonność do mocnego zawyżania spalania kalorii. Może wina obecnego softu?
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tętno max i min masz takie same wartości w programie i zegarku?
SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:Tętno max i min masz takie same wartości w programie i zegarku?
Oczywiście, są takie same.
Ciekawe dla mnie jest to że w raporcie z treningu, który możemy przeglądać w zegarku kalorie są mocno zawyżane, jednak po zgraniu na komputer w oknie podsumowania jest śmieszny przycisk "policz kalorie" (jak niżej)
Obrazek
Po przeliczeniu przez program wartości wydają się być realne.
Pytanie, dlaczego zegarek nie potrafi tego od razu wykonać tych obliczeń jak inne zegarki czy proste puslometry?

ps. Chyba zadam pytanie na stronie producenta, ciekawe co mi odpowiedzą :-)
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

orso82 pisze: Przypuszczam, że po złapaniu fixa zegarek przechowuje w jakiejś pamięci aktualne koordynaty i w oparciu o nie znajduje szybciej satelity. Nie wiem jaki mechanizm powoduje, że ta informacja jest tracona, może tak jest napisany soft a może dane są przechowywane w jakiejś dziwnej pamięci, która po jakimś czasie traci zapisane dane, ale na pewno po dobie od złapania fixa trzeba powtórzyć procedurę. Osobiście testowałem takie szybsze łapanie fixa po maksymalnie 1-2 godzinach i przemieszczeniu się o kilkanaście kilometrów, w czasie których zegarek był wyłączony.
Korzystam z zegarka od maja i nigdy nie miałem problemu ze złapaniem fix'a. Oczywiście czasem trwa to dłużej, czasem krócej, ale zawsze łapie.
Zauważyłem, że zegarek lubi być w pozycji stałej w trakcie lokalizowania satelitów - zatem w moim przypadku zawsze zdejmuję go z ręki, kładę na ławce czy na płocie i kiedy ja się rozgrzewam przed biegiem, zegarek spokojnie lokalizuje satelity.

Problemy nieznaczne pojawiają się, kiedy diametralnie zmieni się lokalizację treningu, zegarek ma chyba pamięć ostatnich pkt gps, przez co łatwiej łapie sygnał w momencie, kiedy zaczynamy w zbliżonej lokalizacji.
Obrazek
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

SłabyBiegacz pisze:Czy wie ktoś dlaczego zegarek onMove 700 źle oblicza kalorie?
Podczas niedzielnej 1h rowerowej przejażdżki z dzieckiem w tempie 16 km/h zegarek pokazał około 1000kcal i dopiero po zgraniu na komputer i przeliczeniu w programie pokazał wartość o połowę mniejszą.
Dlaczego zegarek od razu nie podaje realnych wartości?

ps. Wartości: waga,wzrost, wiek, zakresy tętna wprowadzone.
Zegarek jest dla biegaczy... jeżeli dobrze pamiętam, nie można z poziomu zegarka wybrać rodzaju aktywności - zawsze jest to docelowo BIEGANIE.
Zatem na zegarku pokazuje spalanie kalorii takie jak w trakcie biegania, mimo iż jedziesz na rowerze.
Po zgraniu na komputer możesz wybrać rodzaj aktywności i wtedy kalorie są już przeliczane wg. wybranej aktywności - przy czym są to jakieś wartości uśrednione.
Obrazek
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kruczek79 pisze:
mikus1987 pisze:Przesledzilem instrukcje 500 i 510. Nie doszukalem sie roznic poza waga zegarka. Czy ktos znalazl roznice?
Według mnie 510 domyślnie współpracuje z my.geonaute i to jest ta różnica.
+ odświeżenie "koperty".

Wiadomo, czy starsze modele będą też współpracować z my.geonaute po jakiejś aktualizacji (przewidziana takowa)?
Obrazek
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Już jest takowa, tracimy jednak możliwość korzystania z programu geonaute.
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Ok, a jaka jest roznica?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dla mnie taka,że mygeonaute korzysta z internetu - więc jak go nie mam nie zgram treningów....chyba że się mylę?
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:dla mnie taka,że mygeonaute korzysta z internetu - więc jak go nie mam nie zgram treningów....chyba że się mylę?
To na pewno... korzysta ktoś? Mógłby zrobić jakieś zrzuty ekranu, żeby pokazać jak to wygląda?

co do przejścia na my.geonaute -

Use the ONmove Converter to make your ONmove 500/700 compatible with myGeonaute.
Warning: Once you have converted it, you will no longer be able to use it with Geonaute Software.
ONmove Converter is only compatible with Windows.


http://start.geonaute.com/en/content/onmove-500700
Obrazek
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spędzając chwilę na mygeonaute.com mam wrażenie, że strona przez te wszystkie wodotryski działa dość wolno, a dostępna mapa opiera się oczywiście na Google Map, więc jeśli ktoś nie używa innych programów, gdzie można w miarę dowolnie rozszerzyć gamę dostępnych map, to średnia wiadomość. W dodatku Geonaute ma problem z obsługą innych języków niż francuski, tj. w przypadku My Geonaute najpierw widzę szkielet po francusku a po kilku sekundach wszelkie nagłówki zmieniają się na te po angielsku. Ale próbowałem się kiedyś rejestrować, żeby napisać do nich o problemie z liczeniem kalorii i zatrzymałem się w środku drogi, bo nagle tekst wyskakującego komunikatu był dostępny tylko po francusku, więc albo znaj francuski, albo bez słownika nie podchodź :ble:

Btw. twardy reset zegarka rozumiem, że nie pomoże, jeśli jednak nie spodobałoby mi się korzystanie z nowego wynalazku Geonaute? Jeśli tak, to dla mnie zadziwiająca polityka firmy.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
ODPOWIEDZ