Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Kwiat pisze:
maciejaszek pisze:A dzisiaj onmove mnie zdenerwował. Trzeci trening i już problem. Po przebiegnięciu trasy, zapisałem trening i wybrałem rozciąganie (pierwszy raz). Po minucie, chciałem zastopować, nacisnąłem stop i zegarek się zawiesił. Świecił cały czas, żaden przycisk nie reagował. Po przytrzymaniu wyłącznika, zegarek się wyłączył. Myślę, no trudno, w końcu to mały komputerek. Jakie było moje zdziwienie, gdy po podłączeniu do kompa i próbie zrzutu treningu, okazało się, że treningu wcale nie ma! Miał ktoś coś podobnego? Nie wiem co z tym fantem zrobić... reklamować, czy po prostu tak czasem jest z zegarkami. Trochę dupa, bo na zawody chyba dodatkowo wezmę telefon, chociaż nie po to kupowałem zegarek.
Miałeś coś takiego w trakcie pedałowania na rowerze. Nigdy przedtem ani też potem nie powtórzyła się ta sytuacja, ale koniec końców OnMove 500 miałem raptem tylko 2,5 miesiąca i akurat siebie nie zaliczam do grona zadowolonych z jego użytkowania ludzi ;)
zyghom pisze:
maciejaszek pisze:A dzisiaj onmove mnie zdenerwował. Trzeci trening i już problem. Po przebiegnięciu trasy, zapisałem trening i wybrałem rozciąganie (pierwszy raz). Po minucie, chciałem zastopować, nacisnąłem stop i zegarek się zawiesił. Świecił cały czas, żaden przycisk nie reagował. Po przytrzymaniu wyłącznika, zegarek się wyłączył. Myślę, no trudno, w końcu to mały komputerek. Jakie było moje zdziwienie, gdy po podłączeniu do kompa i próbie zrzutu treningu, okazało się, że treningu wcale nie ma! Miał ktoś coś podobnego? Nie wiem co z tym fantem zrobić... reklamować, czy po prostu tak czasem jest z zegarkami. Trochę dupa, bo na zawody chyba dodatkowo wezmę telefon, chociaż nie po to kupowałem zegarek.
zdarzylo mi sie przez 3 miesiace uzywania takie zawieszenie ze 3 razy - raz na zawodach a raz po 10h marszu w Beskidach - zenujace
probowalem wielu sposobow np reset upgrade itp ale nie widze zwiazku
reklamowac mozna ale to wada jest programowa raczej
zawsze moga Ci rzec: zrob upgrade do 710ki - ja pisze o 700ce
Ztego sprzedawca mi mowil, w razie czego zwracaja kase i wtedy moglbym wziac inny, ale skoro to programowa usterka to w innej sztuce pewnie bedzie to samo. Upgradowac chyba niewarto. Ale tez wam trening poszedl w kosz? Probowaliscie jakos inaczej uratowac trening, np. Nie wylaczac zawieszonego tylko podpiac od razu do kompa? Smutne to troche, bo nogdy nie ma pewnosci, ze uda Ci zapisac trening :/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

nie dzialalo nic poza restartem
a po restarcie nie bylo juz treningu
raz mi sie zawiesil juz po nacisnieciu save - wlasnie przy przejsciu do streczingu
przeciez po save powinno byc zapisane prawda?
a nie bylo
2 razy zawiesil mi sie w trakcie uzywania na glownym ekranie

generalnie zegarek nie jest zly a swoim zawieszeniem przekonal mnie do najwazniejszej rzeczy: biegam DLA SIEBIE a nie dla zegarka
jesli to trening i sobie go nie zapisze tak jak trzeba to trudno - nic sie nie stalo
jesli to zawody - 1h po zakonczeniu wyniki beda na wuwu ;-)
czyli przelozylem strach przed zawieszeniem na skupienie sie na celu czyli sporcie
czego i Tobie zycze ;)
zyga
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Witam. Moja 500 dziś, po 5 miesiącach użytkowania, po deszczowym treningu zaparowała. Wyświetlacz zwariował, wyświetlał dodatkowo czarne pasy. Reklamacja w Decathlonie to sama przyjemność, żaden serwis, zwrot kasy. Z ciężkim sercem przerzucę się chyba na Garmina.
Obrazek
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ambit2 S zrobilem ja i jest good choc ...latwiej bylo z 700ka niz suunto choc moze to przyzwyczajenie tylko ;-)
zyga
cinkownik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 05 wrz 2013, 20:41
Życiówka na 10k: 43:56
Życiówka w maratonie: 4:02:13
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Od paru dni mam i testuje onMove700. Dokąd polecacie importować dane z zegarka? Przejrzałem temat i sciągnałem polecane programy i konwertery. Do tej pory korzystałem z Endomondo i mam tam bazę ponad 300km przebiegniętych miesięcy z ostatnich 2 miesięcy i fajnie byłoby to kontynuować, ale czy tam są dokładne dane? Różnią się od tych z GenouteSoftware niezależnie czy eksportuje bezpośrednio z programu do gpx (bez pulsu), czy korzystając z udostępnionych w tym temacie programów (jest puls).

W run-log.com podobnie jak w GenouteSoftware, ale dziwne wartości okrążeń. Do kilometrowych lapów dodawanych jest po kilka metrów.

Z czego korzystacie i co polecacie? Chodzi o to, aby analiza wyników była możliwie dokładna i efektywna.

Pozdrawiam
5 km - 21:07 (Gdańsk, 25.04.2015)
10 km - 43:39 (Gdynia 11.11.2014)
HM - 1:39:25 (Gdańsk 26.10.2014)
M - 3:54:47 (Gdańsk 17.05.2015)
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

endo ale premium bo nie bedzie hr
zyga
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Witam,
Póki co jestem zadowolony z zegarka, odkrywam coraz to ciekawsze możliwości. Mam tylko problem z importem do endo poprzez fitlog. Program od Maćka, niestety nie chce u mnie działać. Po improcie do endo, nie mam max prędkości.
A druga sprawa to zerknąłem do instrukcji i nie spodobał mi się jeden obrazek....
Obrazek




Czy to oznacza, że zimą czyli przy ujemnej temperaturze, nie powinienem biegać z zegarkiem?
Macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maciejaszek pisze:Witam,
Póki co jestem zadowolony z zegarka, odkrywam coraz to ciekawsze możliwości. Mam tylko problem z importem do endo poprzez fitlog. Program od Maćka, niestety nie chce u mnie działać. Po improcie do endo, nie mam max prędkości.
uzywajac kalenji-reader tez nie ma max predkosci (z gpxa)
zyga
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Maciejaszek, zwróć uwagę, że ta ikonka dotyczy paska HR, nie zegarka.
W dodatku, na HRM działają dwie temperatury: otoczenia (osłabiona, tj. ocieplona warstwami odzieży, jakie masz na sobie) oraz Twego ciała (a więc 36,6C). W praktyce i w warunkach, w których biegasz, schłodzenie czujnika tętna poniżej 0C jest raczej niemożliwe.
cinkownik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 05 wrz 2013, 20:41
Życiówka na 10k: 43:56
Życiówka w maratonie: 4:02:13
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

zyghom pisze:
maciejaszek pisze:Witam,
Póki co jestem zadowolony z zegarka, odkrywam coraz to ciekawsze możliwości. Mam tylko problem z importem do endo poprzez fitlog. Program od Maćka, niestety nie chce u mnie działać. Po improcie do endo, nie mam max prędkości.
uzywajac kalenji-reader tez nie ma max predkosci (z gpxa)
Trochę pokombinowałem w nocy i eksportując programem OnMovereader do .tcx i następnie wgrywając do endomondo całkowity dystans i czas zgadzają mi się z zegarkiem. Mam podany puls sredni, maksymalny oraz wykres pulsu. Podana jest również prędkość maksymalna, ale jej wartość wynosi trochę ponad 1min/km, więc coś tu jest nie tak. Poza tym wszystko wydaje się spoko.

Opłaca się brać to Endomondo Premium dla zakresów tętna?

E: Jeszcze jedno pytanie. Bateria w pasie HR jak długo wytrzymuje?
5 km - 21:07 (Gdańsk, 25.04.2015)
10 km - 43:39 (Gdynia 11.11.2014)
HM - 1:39:25 (Gdańsk 26.10.2014)
M - 3:54:47 (Gdańsk 17.05.2015)
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja kupilem premium dla HR i statystyk wlasnie
bateria w pasach starcza na rok wg producenta i kosztuje ze 2zl z tym ze ja odpinam czujnik od pasa
zyga
cinkownik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 05 wrz 2013, 20:41
Życiówka na 10k: 43:56
Życiówka w maratonie: 4:02:13
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dwa razy w ciągu tygodnia zawiesił mi się zegarek w trakcie treningu "free". Co prawda oba razy zdarzyły się w zalesionym terenie, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Zdarzało Wam się to?
5 km - 21:07 (Gdańsk, 25.04.2015)
10 km - 43:39 (Gdynia 11.11.2014)
HM - 1:39:25 (Gdańsk 26.10.2014)
M - 3:54:47 (Gdańsk 17.05.2015)
tomi124
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2012, 18:36
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie o wirtualnego partnera. Czy w trakcie biegu w trybie challenge można zmienić prędkość wirtualnego partnera?
Szukałem takiej opcji, ale nie potrafię znaleźć:( Czy inne zegarki na coś takiego pozwalają.

W niedzielę biegnę półmaraton, zacznę z wirtualnym partnerem ustawionym na 11km/h (1:55:00 docelowo), a jeśli po połówce stwierdzę że w tym dniu mam dobre predyspozycje, to spróbuję złamać 1:50:00 (wirtualny partner ustawiony na 11,50 km/h).
Czy coś takiego uzyskam na Onmove 700?
Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o inne zegarki to w przypadku 310xt można na bieżąco korygować tempo wirtualnego partnera.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:Jeśli chodzi o inne zegarki to w przypadku 310xt można na bieżąco korygować tempo wirtualnego partnera.
Podejrzewam, że we wszystkich Garminach z funkcja wirtualnego partnera można regulować tempo na bieżąco - w mojej 405 można.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
ODPOWIEDZ