Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

MaciekIzdebski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 24 mar 2013, 18:38
Życiówka na 10k: 50:23
Życiówka w maratonie: 4:15:37

Nieprzeczytany post

W przesłanych plikach są wszystkie dane - postaram się coś napisać.

Maciek
New Balance but biegowy
MaciekIzdebski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 24 mar 2013, 18:38
Życiówka na 10k: 50:23
Życiówka w maratonie: 4:15:37

Nieprzeczytany post

Już mam programik do odczytu plików przesłanych przez mchpol. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW.

Mam też pytanie czy mogę umieścić link do pliku exe - nie mogę znaleźć nic na ten temat w FAQ.

Maciek
Awatar użytkownika
mchpol
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2013, 19:51
Życiówka na 10k: 00:48:09
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MaciekIzdebski pisze:Już mam programik do odczytu plików przesłanych przez mchpol. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW.

Mam też pytanie czy mogę umieścić link do pliku exe - nie mogę znaleźć nic na ten temat w FAQ.

Maciek
Wielki szacunek dla tego Pana!! Program działa!! Poproszę na PW numer konta bym mogl postawić mały zapas napoju izotonicznego lub coś bardziej wyskokowego:) Użytkownicy On mova (fw: 2.09 i 510/710) zostali uwolnieni!!

Patrząc na program bardziej obiektywnie. Program działa i spełnia swoje zadanie. Poniżej przedstawie jak wygląda export na najbardziej popularne strony. Stroną wyjściową jest strona mygeonaute: http://widget.geonaute.com/WvNDGqmbVH

Run-log: Komentarz: wczytuje bezepośrednio fitlog razem z srednim i najwyzszym tetnem plus miedzyczasy. Dane nie różnią się zbytnio.
http://run-log.com/training/show_run/753226

Runkeeper: Komentarz: trzeba przerobic plik do gpx. Obecny konwerter podany w tym linku: viewtopic.php?f=40&t=35103&start=0&hilit=onmove+500 konwertuje bez kardio (w endomodo już jest: patrz niżej). Dane różnią się w niewielkim stopniu od mygeonaute.
http://rnkpr.com/a4964gq%20#RunKeeper

Endomondo Komentarz: Również niezbędna jest konwersja. Plik wczytuje się z całym kardio. Różnice są bardzo małe, ale najwieksze przy wykresie szczegołowym tempa.
http://www.endomondo.com/workouts/258374240/11624237


Nie chce być nachalny i natarczywy, ale może istnieje możliwość stworzenia jednego konwertera, który będzie obsługiwał konwersję bezpośrednią do gpx z kardio.

Jeszcze raz serdecznie dziękuje twórcy. Jest to mały krok dla Pana, a wielki dla użytkowników On move-a.:)

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 15 paź 2013, 17:22 przez mchpol, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie mam marzeń, mam cele.
Obrazek
Komentarze do bloga: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38684
Stronę na facebooku: http://www.facebook.com/runinhd
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Możecie jaśniej napisać o jaki program chodzi? i czy współpracuje z zegarkiem zaktualizowanym do mygeonaute?
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

@MaciekIzdebski: Nie wiem niestety jaka jest polityka forum w sprawie plików exe ale być może umieściłbyś swój kod i program na jednej ze stron projektów open source? Na przykład na Google Code, Sourceforge albo BerliOS. Z pewnością ułatwi to dostęp do nich a może znajdzie się też ktoś chętny do pomocy w rozwoju :)

Być może warto byłoby się też skontaktować i podzielić swoimi znalezinami z autorem kalenji-gps-watch-reader?
Awatar użytkownika
mchpol
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2013, 19:51
Życiówka na 10k: 00:48:09
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:Możecie jaśniej napisać o jaki program chodzi? i czy współpracuje z zegarkiem zaktualizowanym do mygeonaute?
Wystarczy przeczytać przedostatnią strone 28 i znalazbyś odpowiedz. Program to OnMoveReader_2 (udostepniony przez tworce MaciekIzdebski PW). Program przerabia pliki treningowe zapisane w zegarku on move (po aktualizacji do mygeonaute lub 510/710) na fitlog (z pomiarem kardio).

Pozdrawiam
Nie mam marzeń, mam cele.
Obrazek
Komentarze do bloga: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38684
Stronę na facebooku: http://www.facebook.com/runinhd
MaciekIzdebski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 24 mar 2013, 18:38
Życiówka na 10k: 50:23
Życiówka w maratonie: 4:15:37

Nieprzeczytany post

Dla zainteresowanych.

Pod linkami, które przesyłałem na PW są nowe wersje programów do OnMove (500/700 i 510/710)- dodałem zapis do formatu TCX.
TCX - format dla Endomondo i RunKeeper
TCX w/laps np. dla run-log

Poniżej link do strony z programami (nie bezpośrednio do plików exe)

link

OnMoveReader - OnMove 500/700
OnMOveReader_2 - OnMove 510/710 ( a dokładniej konwersja plików przejściowych)

Maciek
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kurcze, troche wam przerwe lekkim offtopem, ale ciezko mi cos znalezc na necie, a jednak nie do konca jest to nie-w-temacie, a widze ze tu fachowcy sa ;)

pytanie: mam od kilku dni onmove100 i kilka pierwszych treningow bylo ok, pliki gpx exportowalem z mygeonaute, pliki te mialy po kilkaset kilobajtow (biegi do 1.30h). dzis zrobilem trening dluzszy (ok. 30km, czas lekko ponizej 2.30h), wrzucilem go w mygeonaute, wyeksportowalem do gpx... i kiszka - plik ma 16kb (!!!) - przygladam sie mapie na mygeonaute a tam punkty pomiaru co 1km :( oczywiscie plik z zegarka poszedl w cholere bo program onconnect przy zgrywaniu plikow od razu kasuje je z urzadzenia. aha - podczas biegu urzadzenie pokazywalo wszystko ok, dane dystansu, tempa itd zmienialy sie co kilka sekund (2,3 ciezko powiedziec)... i teraz - o co kaman ? te urzadzenia tak maja podczas np dluzszych treningow (ponoc pamiec ma pojemnosc na 10 godzin zapisu !), czy moze mygeonaute rznie tak pliki jak sa za duze, czy urzadzenie po prostu nawalilo ? jakies pomysly ? z gory dzieki za sugestie i sorka za ot.

ps: czy taki reader powstanie dla wersji om100 ?
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zyghom pisze: EDIT:
ogladnalem Ambit2
ogladnalem Garmin 610
i Polar RC3GPS
i pare innych...
i co powiem Wam moi mili? malo co dorownuje 700ce iloscia opcji do biegania w tej cenie (a dokladnie: NIC)
na dodatek 700ka mi pieknie pracuje z linuksem
a w Garminie i Polarze bede mial z tym klopoty
tak wiec przeprosilem moja 700ke i ... wspolpracujemy dalej ;-)
Miałem dokładnie takie wrażenie, kiedy przesiadłem się na Garmina 310xt. Jak ktoś poczyta moje poprzednie posty w tym wątku, to zauważy, że jestem wielkim fanem 700ki "żionałt" - prosty interface, oferujący wszystko co biegacz potrzebuje.

Po paru tygodniach używania 310 xt mam parę przemyśleń.
1. Jeżeli chodzi o możliwości treningowe - bardzo zbliżone, zarówno 310 jak i 700 mają ten moduł bardzo rozbudowany i pomaga w treningach. Na korzyść 700 - łatwiej zaplanować trening z poziomu zegarka. Na korzyść 310 - cały trening można w bardzo łatwy i przejrzysty sposób zaplanować na garmin connect i przesłać do urządzenia...
2. Zgrywanie treningów - tu mam wrażenie jest Garmin i cała reszta świata... wykorzystanie technologii ant+ do komunikowania zegarka z komputerem to coś fenomenalnego - wchodzisz do domu, jak komputer włączony to i trening od razu zgrany... bez podpinania kabelków, włączania transferów itp itd... zero kombinowania.
To samo dotyczy wgrywania treningów na portale typu endomondo czy run-log... dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne. Bajka.
3. dzienniczek vs garmin connect - zasadniczo dużo bardziej podoba mi się ta druga opcja. Jest czytelniejsza... i daje możliwość planowania treningów, ustalania celów (startów itp).
4. wykonanie - no kurde jak bardzo lubię 700ke tak jakość wykonania jest dużo gorsza niż 310... czuć to w każdym detalu, a najbardziej w jakości wyświetlacza...
5. no właśnie wyświetlacz - konfigurowalność ekranów dokładnie taka sama jak w 700... z tym, że w 310 mamy dwa rzędy po dwie kolumny w opcji full, a nie tak jak w 700 - 4 rzędy. Niby pierdoła, ale ekran jest czytelniejszy. Dodatkowo można ustawić kontrast... i moc podświetlenia ekranu. Dodatkowo można włączyć podświetlenie na stałe, co przy wieczornym bieganiu jest bardzo komfortowe.
6. Rozciąganie - to jest absolutna przewaga 700 - w 310 tego nie ma i doskwiera mi to strasznie. Jednak usystematyzowane rozciąganie różnych partii ciała z możliwością ustawienia czasu rozciągania danej partii, sygnałami dźwiękowymi/wibracyjnymi to bardzo przydatna rzecz.
7. Inne jak - wodoszczelność, opcja multisport... i np pasek pomiaru tętna w 310 - wydawałoby się, że ten sam co w 700, a jednak nie obciera... :|

I teraz ciekawostka - kiedy kupowałem 700, ciężko było znaleźć zegarek o tych parametrach w podobnej cenie. Właściwie było to niemożliwe. Teraz taką 310 można kupić na amazonie za 800 zł... a to już bardzo dobra oferta.

Takie luźne spostrzeżenia... 700ka jako pierwszy zegarek - super i każdemu będę polecał.
Natomiast w forerunner 310 jestem zakochany i raczej zostanę z nim na dłużej ;)

Pozdrawiam,
Obrazek
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

najder pisze: Takie luźne spostrzeżenia... 700ka jako pierwszy zegarek - super i każdemu będę polecał.
Natomiast w forerunner 310 jestem zakochany i raczej zostanę z nim na dłużej ;)
Pozdrawiam,
szkoda, ze nie porownales do garmina 610 bo coraz bardziej sie sklaniam (jesli onmove 700 mi padnie)
zyga
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zyghom pisze:
najder pisze: Takie luźne spostrzeżenia... 700ka jako pierwszy zegarek - super i każdemu będę polecał.
Natomiast w forerunner 310 jestem zakochany i raczej zostanę z nim na dłużej ;)
Pozdrawiam,
szkoda, ze nie porownales do garmina 610 bo coraz bardziej sie sklaniam (jesli onmove 700 mi padnie)
Ciężko by było, bo nie posiadam tego zegarka ;)
Poza tym ekrany dotykowe w tego typu sprzętach do mnie nie przemawiają.
Obrazek
Bykriks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2013, 17:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie da się mieć kilka rzeczy naraz w jednym . Albo dobry zegarek albo nawigacja
San Vito
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2013, 11:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
przeczytałem cały wątek i jako, że chciałem już zamienić telefon z sports-trackerem na jakiś zegarek padło na 500tkę - bo dużo funkcji (zależało mi na strefie tempa) i cena powiedzmy sobie szczerze niska.
Wczoraj udało mi się ją dorwać w Katowicach na Dąbrówce w dyskoncie Koodza (mają rzeczy z Decathlona) w cenie 349pln. Próbowałem coś się potargować ale nic z tego - cena i tak jest ok.

Ale nie piszę tego by się chwalić :) tylko gdyby ktoś chciał to mieli tego kilka sztuk a dodatkowo można było za 100pln dokupić pas robiąc sobie z tego 700tkę.

pozdrawiam
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cena dobra teraz pozostało trenować:)
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Czym sie tak naprawde rozni onmove 700 od onmove 500, poza pasem? Mam mozliwosc kupna 700 za 499 zl, a 500 za 399 plus pas za 80 dych czyli wychodzi 20 zl taniej, ale to nie o to chodzi. Aby kupic 700 musze jechac 100km i zastanawiam sie czy warto, czy duzo sie roznia.. Prosze o pomoc, jutro musze sie zdecydowac :)
ODPOWIEDZ