Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Seba76
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 05 wrz 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Maciek :) W takim razie pozostaje zdać się na francuzów, że poprawią soft, ale szczerze mówiąc nie liczę na cud ...
Obrazek
New Balance but biegowy
MaciekIzdebski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 24 mar 2013, 18:38
Życiówka na 10k: 50:23
Życiówka w maratonie: 4:15:37

Nieprzeczytany post

Możesz jeszcze spróbować kalenji-readerem - jest już też wersja na windows
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MaciekIzdebski pisze:Możesz jeszcze spróbować kalenji-readerem - jest już też wersja na windows
Próbowałem wczoraj użyć tego kalenji-reader, ale nie ogarnąłem programu... A teraz jestem w trakcie mąk z importem danych do Geonaute Software. Bodaj 30 próba trwa i mimo restartu komputera dalej w połowie przesyłania danych z treningiem wyskakuje błąd. I tak do usranej. Usunąłem kilka treningów na zegarku, żeby mniej było tych danych, ale nic to nie pomogło.

Dziś próbowałem też trybu treningu piramidalnego. No i pomimo ustawienia strefy tempa, ustawienia nawet alertów dźwiękowych (cały czas używam wibracyjnych) w czasie trzech odcinków ani razu nie dostałem powiadomienia o przekroczeniu zakładanego tempa... Czyli ze wszystkich dostępnych trybów, najbardziej użytecznym pozostaje... free run.

Dokładając do braków zegarka nieustanne problemy ze zgrywaniem danych skłaniam się do zwrócenia tego potworka do sklepu i albo biegania z komórką i zegarkiem bez GPS, albo kupienia czegoś innego - może Garmin 405.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
felipe178
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 11:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Problem z importem do Geonaute Software może być przez to,że zegarek ma najnowszy soft który nie współpracuje z Geonaute Software. Polecam zarejestrować się na MYGEONAUTE i tam dodawać treningi i nie powinno być problemu. Można też eksportować do gpx ale nie wiem jak to wtedy wygląda w innych programach bo nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam wersję 2.1, czyli bodaj ostatnią, która współpracuje z Geonaute Software i raczej nie zamierzam jej upgrade'ować do nowszej, bo to, co oferuje My Geonaute nijak się ma do funkcji dostępnych w programie na naszym dysku. W dodatku brak możliwości eksportu pliku z treningiem do rozszerzenia fitlog wyklucza moja przesiadkę na nowszy soft.

Nie wiem co z tym importem - wczoraj wykasowałem wszystkie pliki kalenji-readera, więc nie powinno być problemów. A ja od 45 min nie mogę zakończyć importu danych na kompa...
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Kiwat:
- Jeżeli użyłeś Kalenji-readera to wyciąłeś sobie import z g. software - kalenji nadpisuje coś w sterownikach. Miałem tak samo i dopiero odinstalowanie w menadżerze zadań sterownika kalenji + reinstalacje g. software pomogło.
- Jeżeli używasz treningów to w jak go włączasz to masz opcje - tam wchodzisz i dajesz 'zones-pop up' na ON. Domyślnie są one wyłączone. Jak włączysz to ślicznie pika i przy interwałach i przy piramidach.
Więc spokojnie poznaj go dokładnie bo to naprawdę niezły kombajn jest :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sosik pisze: Więc spokojnie poznaj go dokładnie bo to naprawdę niezły kombajn jest :)
+1
zyga
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Kiwat:
- Jeżeli użyłeś Kalenji-readera to wyciąłeś sobie import z g. software - kalenji nadpisuje coś w sterownikach. Miałem tak samo i dopiero odinstalowanie w menadżerze zadań sterownika kalenji + reinstalacje g. software pomogło.
- Jeżeli używasz treningów to w jak go włączasz to masz opcje - tam wchodzisz i dajesz 'zones-pop up' na ON. Domyślnie są one wyłączone. Jak włączysz to ślicznie pika i przy interwałach i przy piramidach.
Więc spokojnie poznaj go dokładnie bo to naprawdę niezły kombajn jest :)
Zrobiłem reinstall programu Geonaute, ale nie pomogło i w dalszym ciągu powtarza się scenariusz urywania przesyłania danych w połowie paska postępu. Chyba, że wymaga to restartu komputera.

Co do pop-upu to wiem, że jest i zaznaczam ON. Niestety w żadnym trybie poza free run nie wyskakuje powiadomienie, że biegnę poza docelowym tempem/prędkością. Co ciekawe, w widoku "My rythm" cały czas prędkość pokazana jest w km/h, a z tego co się orientuję w momencie zmiany w ustawieniach wyświetlania prędkości na tempo w min/km i w widoku "My rythm" powinno ulec to zmianie. Może z moim egzemplarzem jest coś nie tak, who knows?
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Reinstal sam nie pomoże. Ja zrobiłem tak, że podłączyłem zegarek. Wszedłem do menadżera urządzeń i dałem 'odinstaluj sterownik' dla pozycji zegarka. Dopiero wtedy restart i instalowanie g.s.

Co do alertów to dziwne. Używam piramid aby sobie skonfigurować dowolny trening i zawsze mi bib robi + wibracje. Używam głównie zakresów tempowych.
Edit: Co do My rytm to szczerze się przyznam, że nie używam. Tylko własne zdefiniowane ekrany.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Reinstal sam nie pomoże. Ja zrobiłem tak, że podłączyłem zegarek. Wszedłem do menadżera urządzeń i dałem 'odinstaluj sterownik' dla pozycji zegarka. Dopiero wtedy restart i instalowanie g.s.

Co do alertów to dziwne. Używam piramid aby sobie skonfigurować dowolny trening i zawsze mi bib robi + wibracje. Używam głównie zakresów tempowych.
Edit: Co do My rytm to szczerze się przyznam, że nie używam. Tylko własne zdefiniowane ekrany.
Wszelkie sterowniki z kalenji-reader usuwałem jeszcze wczoraj wedle tego, co było napisane na stronie tego programu. Czyli jak pisałeś -> wchodzimy w menedżera urządzeń itd.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

sosik pisze: Co do alertów to dziwne. Używam piramid aby sobie skonfigurować dowolny trening i zawsze mi bib robi + wibracje. Używam głównie zakresów tempowych.
Tzn. że piknięcie masz przy zmianie serii, czy jak przekraczasz zakres tempowy. Bo ja też nie mam informacji o przekroczeniu tempa. Bazuję tylko na prędkości w km/h lub sprawdzam czas co 500 metrów.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Pikanie i wibracje mam przy zmianie serii.
Jak przekraczam zakres to też mam pikanie + wibracje + w nocy podświetla. Dodatkowo jeżeli mam ustawiony zakres tempa to na ekranie pokazuje się tempo i strzałeczki: do góry = przyspiesz lub w dół = zwolnij.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kwiat pisze: Zrobiłem reinstall programu Geonaute, ale nie pomogło i w dalszym ciągu powtarza się scenariusz urywania przesyłania danych w połowie paska postępu. Chyba, że wymaga to restartu komputera.
Też tak czasami miałem, że w połowie wyskakiwał błąd importu.
Przeczyść styki i popraw mocowanie klipsa na zegarku i lekko dociśnij klips na zegarku.U mnie to właśnie zadziałało.

Co do Kalenji readera na Windowsa to zdecydowanie odpuściłem sobie jego instalację po przeczytaniu tego w instrukcji instalacji:
2 - Installation of WinUSB driver

Note that after installing WinUSB driver, Geonaute Software will not recognize the watch anymore. You'll be able to use it again by uninstalling WinUSB driver and reinstalling the previous one. See 5 - Uninstall WinUSB driver . If you know a way to use both at the same time, please share it !
Czyli używanie Kalenji readera wyklucza korzystanie z Geonaute Software.
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Pikanie i wibracje mam przy zmianie serii.
Jak przekraczam zakres to też mam pikanie + wibracje + w nocy podświetla. Dodatkowo jeżeli mam ustawiony zakres tempa to na ekranie pokazuje się tempo i strzałeczki: do góry = przyspiesz lub w dół = zwolnij.
To muszą być jakieś inne wersje sprzętowe. Ja w swoim podczas interwałów i piramid jak ustawię zakres tempa np 1km w tempie 4'00-4'10 to nie mam żadnej informacji ani pikania ani informacji na ekranie.
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Pikanie i wibracje mam przy zmianie serii.
Jak przekraczam zakres to też mam pikanie + wibracje + w nocy podświetla.
chcesz powiedzieć że automatycznie włącza Ci się podswietlenie?
Obrazek
ODPOWIEDZ