Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mój błąd - trzeba mieć zapisany trening w terenie, zgrać na geonaute software i wtedy jest opcja eksportu do gpx...
Ja wczoraj testowałem "na sucho" i wówczas nie było opcji eksportu do gpx ;)

Przy okazji jeszcze jedno pytanie - w zegarku jest wirtualny przeciwnik - można zdefiniować jego prędkość (km/h)... czy jest opcja z tempem? albo jakimś zakresem tempa?

Pozdrawiam,
Maciek
Obrazek
New Balance but biegowy
golin
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Odkopuje :D Jak się sprawdza ta 700-setka? ;p
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

golin pisze:Odkopuje :D Jak się sprawdza ta 700-setka? ;p
Chyba dobrze. Biegam z nią od trochę ponad tygodnia. Bardzo dużo funkcji - opcje free runu z docelowym dystansem albo tempem, opcje treningowe z rozgrzewką, seriami i calm down (oczywiście można ustalić tempo, czy też %HR) itp.
Do tego zegarek po biegu podpowiada jak się rozciągać.
Konfigurowalność ekranów (do 4 po 4 linie) olbrzymia. Do tego każdy tryb (free run, training, challenge itp) mają dodatkowo swoje ekrany z dedykowanymi danymi do podglądu, które oczywiście można przełączyć między ekranami, które się wcześniej samemu skonfigurowało.

GPS wydaje się być dokładny - trasa czasem się rozjeżdża, ale generalnie kilometraż pokazuje chyba (piszę chyba, bo nie sprawdzałem jeszcze na żadnej atestowanej trasie - zrobię to w sobotę w Łodzi na 10km) dobrze. GPS łapie bardzo szybko.

Zegarek dość duży, ale wyświetlacz bardzo wyraźny. Jak na te gabaryty bardzo lekki. Wykonanie poprawne, nie jest to garmin czy timex, ale też i cena mocno niższa jak na te funkcje, które oferuje.

Ma się wrażenie, że firma projektująca ten zegarek wzięła paru biegaczy do pomocy przy tworzeniu tegoż produktu.

Tyle mogę tak na gorąco napisać o tym sprzęcie. W sumie to cały czas go testuje... dzisiaj drugi raz biegałem z czujnikiem tętna, na razie ciężko cokolwiek powiedzieć.
Jak tylko go lepiej poznam - dam znać.

Aha, jak ktoś biega w Poznaniu, to mogę przy okazji pokazać jak "Żionałt" działa.

pzdr,
M.
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

ja rozumiem, że 500 i 700 różnią się tylko i wyłącznie:
-ceną
-Kolorem
-Obsługą pulsu

czy jest coś jeszcze?
bo zastanawiam się nad garminem 310 za jkaiś czas, i czytałem już wiele razy, że w zasadzie 500 geonaute to to samo co garmin, tylko w innej obudowie. funkcje te same itd.ktoś możę potwierdzić lub zaprzeczyć?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

700-ka ma dodatkowo funkcję "pacnięcia" w ekran , która wywołuje określoną wcześniej czynność np podświetlenie, oraz posiada wibrację.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

ale virtualny partner wyświetlanie tempa, i dokładność gps jest rozumiem taka sam?

Mam jeszcze jedno pytanie do userów meeega ważne.
Otóż, na każdym zdjęciu producenta prędkość aktualna (czyli tempo) jest pokazana w km/h jakoś nie wyobrażam sobie aby robić półmaraton lub maraton z konkretnie założonym tempem na jakie wiem, że mnie stać i w jakim mogę długo biegać i kontrolować to w km/h... czy w praktyce pokazuje się aktualne w danym momencie tempo w min/km czy km/h?
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:700-ka ma dodatkowo funkcję "pacnięcia" w ekran , która wywołuje określoną wcześniej czynność np podświetlenie, oraz posiada wibrację.
500 nie ma w zestawie pulsometru, ale z tego co mówił mi sprzedawca - obsługuje pulsometr, trzeba dokupić.
To co kolega napisał - wibracje (bardzo przydatna opcja, jak ktoś słucha muzyki w biegu) no i tap screen, konfigurowalny.
mikus1987 pisze:ale virtualny partner wyświetlanie tempa, i dokładność gps jest rozumiem taka sam?

Mam jeszcze jedno pytanie do userów meeega ważne.
Otóż, na każdym zdjęciu producenta prędkość aktualna (czyli tempo) jest pokazana w km/h jakoś nie wyobrażam sobie aby robić półmaraton lub maraton z konkretnie założonym tempem na jakie wiem, że mnie stać i w jakim mogę długo biegać i kontrolować to w km/h... czy w praktyce pokazuje się aktualne w danym momencie tempo w min/km czy km/h?
Możesz sobie konfigurować po tempie min/km lub prędkości km/h. Na jednym ekranie możesz mieć ustawione tempo (średnie, chwilowe, okrążenia) oraz np prędkość (średnią, chwilową czy okrążenia).
Generalnie zegarek jest bardzo konfigurowalny - Jest opcja ustawienia 4 ekranów, każdy od 1 do 4 linii tekstu.
Dodatkowo każdy tryb ma swoje niezależne ekrany, które są dedykowane pod dany tryb (tych już nie można konfigurować).
W trakcie biegu łatwo możesz je przełączać.
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

czy można sobie ustawiać również treningi interwałowe? np
ustawiam tak, że 300m chcę biegać szybciej np tempem 4.50 a kolejne 700m np 5.40 i tak np 10 razy. żeby wtedy piknęło, lub zawibrowało w wersji 700. Chciałbym kupić zegarek, który posłuży już do dobrego pomiaru i ustawiania treningu a interwały są ważne przy treningach na długgie dystanse.

ogólnie, oczywiście już wiem, że można trening zapisać jako gpx i wrzucić do endomondo. Co prawda nie tak wygodnie jak z garmina no ale coś za coś:)

mimo wszytsko uważam, choć nie testowałem że geonaute nie jest o wiele gorsze od 310xt. a różnica w cenie jest ok 500zł a to już prawie 50% całej ceny 310xt:) więc 310xt powinien być teoretycznie 50% lepszym sprzętem. a wynika z opisów, że nie jest wcale gorszy o garmina.
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Możesz ustawić nawet rozgrzewkę, np.
Bieg 1km, w tempie 7min/km
Trening:
1km w tempie między 4:30-5:30min/km
0,5km w tempie jakim chcesz
i ustawić ilość powtórzeń, np 4 takie rundy.
po czym możesz też ustawić calm down - np na 5 min w dowolnym tempie.

Są do wyboru treningi już wgrane w zegarek, ale można sobie też dowolnie ustawić swoje treningi.

Nie mam porównania do Garmina, bo nigdy nie korzystałem - przedział cenowy jest zabójczy.
Wiem, że można FR210 kupić w dobrej cenie, ale to nadal więcej niż za Geonaute 700, który jest bogatszy w funkcje.
Pewnie z niektórych nigdy nie skorzystam, ale wolę mieć ich więcej w dobrej cenie, niż mniej i po jakimś czasie szukać nowego zegarka.

Na razie jestem zadowolony. Zrobiłem też krótki test - na spacer wziąłem 3 urządzenia do pomiaru. Przebyłem ok 1km. Wynik był taki:
Geonaute 1,06 km
BlackBerry + endomondo 1,08 km
Samsung SGS+ 1,4 km.... (!!!)
Obrazek
Awatar użytkownika
lebki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 25 gru 2011, 16:08
Życiówka na 10k: 44:02
Życiówka w maratonie: 3:50:51

Nieprzeczytany post

Mogę potwierdzić wszystko co pisali poprzednicy. Ja korzystam od ponad roku z K300 (ten niebieski bez pulsometru) i jest zabójczo dobry ;) Przede wszystkim na maxa konfigurowalny, nie ma trywialnych ograniczeń, jak u drozszej konkurencji typu "na ekranie możesz tylko oglądać tempo średnie, czas i się cieszyć". Jest również bardzo dokładny, niezawodny i funkcjonalny. Praktycznie każdy treningowy "zboczeniec" ustawi tutaj dowolny trening. Rozgrzewka + pierwsza seria 10x250 metrów w 5min/km + schłodzenie i rozciąganie? Nie ma problemu.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

najder pisze:najder
Dziękuję Ci, za wyczerpujące informacje:) mocno mi pomogłeś. Jak tylko przyjdzie czas na zakup, to pewnie się na niego zdecyduję;) mam tylko nadzieję, że 700 albo 500 na baterii wytrzyma jakieś 4 godziny pracy zakładane na maraton;)

ps. jeszcze dla potwierdzenia, czy jest autolap np co 1KM? to jest dobre na maratonie i półmaratonie, gdzie co km pokazuje średni czas km, :)
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:
najder pisze:najder
Dziękuję Ci, za wyczerpujące informacje:) mocno mi pomogłeś. Jak tylko przyjdzie czas na zakup, to pewnie się na niego zdecyduję;) mam tylko nadzieję, że 700 albo 500 na baterii wytrzyma jakieś 4 godziny pracy zakładane na maraton;)
Tego nie wiem, bo nie biegłem z nim jeszcze tak długo. W czerwcu półmaraton we wrocku, więc dwugodzinny sprawdzian będzie. Z tego co producent mówi, to spokojnie 8h.
ps. jeszcze dla potwierdzenia, czy jest autolap np co 1KM? to jest dobre na maratonie i półmaratonie, gdzie co km pokazuje średni czas km, :)
tak jak wcześniej - wszystko można ustawić, autolap też i to w paru popularnych długościach (200, 400, 500 metrów, 1 km, 2km itd..) można też ustawić autolap po czasie (np co 5 min).

pozdrawiam ;)
Obrazek
balik150
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2013, 13:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak wygląda sprawa wielkości tego GPS ONmove 700 GEONAUTE? Musze przyznać ze ma sporo funkcji jak za 679zł. Gdzie można znaleźć instrukcje po polsku?
najder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2013, 06:26
Życiówka na 10k: 00:49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

balik150 pisze:A jak wygląda sprawa wielkości tego GPS ONmove 700 GEONAUTE? Musze przyznać ze ma sporo funkcji jak za 679zł. Gdzie można znaleźć instrukcje po polsku?
http://geonaute.com/support/wp-content/ ... 700-PL.pdf

zegarek nie jest mały, ale w ogóle nie przeszkadza na ręce. Jest lekki.
Obrazek
balik150
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2013, 13:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czym tak naprawde rożni sie od garminów ze jest taka przepaść cenowa?
ODPOWIEDZ