Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Może da się jakoś wgrać stary firmware...?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

z tego co wiem to się nie da. Jestem tak wkurzony że szkoda gadać. Ale z drugiej strony to tylko i wyłącznie moja wina...
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

gores, fakt Twoja. Bo przecież pisali CI, żebyś tego nie robił:)
ps. ten wątek ma 14 stron, i na prawie każdej piszą, że eksport tylko z tego programu na kompie, i żeby nie aktualizować bo to syf. Zbytnio się pospieszyłeś. Teraz na przyszłość będziesz wiedział, żeby najpierw poczytać:)

a teraz optymistycznie! stary, trenuj z zegarkiem, prędzej czy później będziesz mógł wyeksportować dane do gpx. i wtedy do endo. nic nie poradzisz.
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:gores, fakt Twoja. Bo przecież pisali CI, żebyś tego nie robił:)
ps. ten wątek ma 14 stron, i na prawie każdej piszą, że eksport tylko z tego programu na kompie, i żeby nie aktualizować bo to syf. Zbytnio się pospieszyłeś. Teraz na przyszłość będziesz wiedział, żeby najpierw poczytać:)

a teraz optymistycznie! stary, trenuj z zegarkiem, prędzej czy później będziesz mógł wyeksportować dane do gpx. i wtedy do endo. nic nie poradzisz.
Trochę źle zinterpretowałem wypowiedź kolegi sosika. Czytałem ten wątek jak i również o tym zegarku w dziale techno. Swoją drogą jak można wypuścić zegarek typowo dla biegaczy a na stronie podawać parametry w km/h( to się poprostu nie mieści w mojej głowie). Mam tylko nadzieję że szybko to naprawią. Chodzi mi o to że będzie możliwość korzystania z oprogramowania na kompie jak i to że dopracuja(albo i lepiej: stworzą) nową strone mygeonaute. Bo to co jest teraz to jakaś kpina.
Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

gores87: Ech - cóż chyba za bardzo się napaliłeś na ten zegarek ;) - w gorącej wodzie kąpany.
Teraz będziesz naszym pionierem na mygeonaut :). Jak coś poprawią / dorobią to daj znać w tym wątku.
Na spokojnie i dokładnie obadaj ten serwis - może jednak ma jakieś ukryte / nieopisane fajne rzeczy to też zgłaszaj tutaj.
Najważniejsze, żebyś biegał regularnie i czerpał z tego radość. Zegarek to tylko taki dodatek :).
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Z tej strony nie da się eksportować treningów w ogóle do żadnego formatu, czy jakiś eksport jest?
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Kolaj pisze:Z tej strony nie da się eksportować treningów w ogóle do żadnego formatu, czy jakiś eksport jest?
nie ma żadnego eksportu
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

sosik pisze:gores87: Ech - cóż chyba za bardzo się napaliłeś na ten zegarek ;) - w gorącej wodzie kąpany.
Teraz będziesz naszym pionierem na mygeonaut :). Jak coś poprawią / dorobią to daj znać w tym wątku.
Na spokojnie i dokładnie obadaj ten serwis - może jednak ma jakieś ukryte / nieopisane fajne rzeczy to też zgłaszaj tutaj.
Najważniejsze, żebyś biegał regularnie i czerpał z tego radość. Zegarek to tylko taki dodatek :).
No nie pozostaje nic innego jak śledzić tą stronę(w końcu gdzieś muszę zrzucać treningi) to mimo woli będę z nią na bieżąco i mam nadzieje że dość często będę opisywał jej zmiany. Oby na lepsze, napewno na lepsze bo gorzej już być nie może. :lalala:
Obrazek
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Nie mam takiego zegarka, więc trochę strzelam na ślepo ale przecież to nie jest tak, że strona internetowa pobiera sobie dane bezpośrednio z urządzenia. Musiałeś instalować jakieś sterowniki/soft na komputerze. To on najpierw pobiera na dysk dane o treningu i dopiero stamtąd mogą być przesyłane w net. Mam przeczucie, że kopie tych ściągniętych plików muszą gdzieś leżeć na komputerze. Poszukaj. Jeśli udałoby się znaleźć i okazałoby się, że to są jakieś pliki tekstowe, to na pewno da się napisać narzędzie, które konwertowałoby to do GPXa.
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Tak, jakieś sterowniki się instalowały. To o czym piszesz dalej to już nie dla mnie :hejhej:
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Kolaj: w zasadzie na to nie wpadł nikt, ale podejrzewam, że masz rację. Ten plik przesyłany bezpośrednio na stronę, musi "zahaczać" przy okazji o komputer, a co za tym idzie, jest jakaś szansa, że gdzieś to się zapisuje.
A poza tym, szczerze, to wątpię aby nawet zaktualizowany zegarek, w ogóle nie współpracował z możliwością importowania treningu na kompa. Sam nie będę próbował, ale sprawdź dokładnie Gores87 czy nie importuje. Pokombinuj, na różne sposoby. Młody jesteś to na kmpach pewnie się trochę znasz. może się uda. Bo zrobić zegarek biegowy (albo jego aktualizację) odbierając kompletnie możliwość importu na twardy dysk, to lekko pomylony pomysł. I o ile sprzęt jest super, to wiadomo, że ejgo oprogramowanie pozostawia trochę do życzenia. Choćby mierzenie trasy, mierzy dobrze, ale soft reaguje z opóźnieniem lekkim, to musi się gdzieś znaleźć
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:Kolaj: w zasadzie na to nie wpadł nikt, ale podejrzewam, że masz rację. Ten plik przesyłany bezpośrednio na stronę, musi "zahaczać" przy okazji o komputer, a co za tym idzie, jest jakaś szansa, że gdzieś to się zapisuje.
A poza tym, szczerze, to wątpię aby nawet zaktualizowany zegarek, w ogóle nie współpracował z możliwością importowania treningu na kompa. Sam nie będę próbował, ale sprawdź dokładnie Gores87 czy nie importuje. Pokombinuj, na różne sposoby. Młody jesteś to na kmpach pewnie się trochę znasz. może się uda. Bo zrobić zegarek biegowy (albo jego aktualizację) odbierając kompletnie możliwość importu na twardy dysk, to lekko pomylony pomysł. I o ile sprzęt jest super, to wiadomo, że ejgo oprogramowanie pozostawia trochę do życzenia. Choćby mierzenie trasy, mierzy dobrze, ale soft reaguje z opóźnieniem lekkim, to musi się gdzieś znaleźć
Długo siedziałem na tej stronie i ja poznawałem. Nie ma tam możliwosci eksportu do żadnego pliku. Jedynie można wyznaczyć sobie trasę i importować ja do zegarka. I to wszystko
Obrazek
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bracia i siostry, tu jest soft co wyciaga z tego zegarka gpx plus ew heart rate z 700 i mozna do endomondo od razu https://code.google.com/p/kalenji-gps-watch-reader/
zyga
SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sosik pisze:gores87: Ech - cóż chyba za bardzo się napaliłeś na ten zegarek ;) - w gorącej wodzie kąpany.
Teraz będziesz naszym pionierem na mygeonaut :). Jak coś poprawią / dorobią to daj znać w tym wątku.
Na spokojnie i dokładnie obadaj ten serwis - może jednak ma jakieś ukryte / nieopisane fajne rzeczy to też zgłaszaj tutaj.
Najważniejsze, żebyś biegał regularnie i czerpał z tego radość. Zegarek to tylko taki dodatek :).
Śledzę ten wątek bo też od kilku tygodni mam onMove700.
Moje pytanie nie dotyczy zegarka.
Sosik, czy aby endomondo pokazywało puls tak jak w twoim profilu trzeba mieć konto premium?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 15:31 przez SłabyBiegacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

zyghom pisze:bracia i siostry, tu jest soft co wyciaga z tego zegarka gpx plus ew heart rate z 700 i mozna do endomondo od razu https://code.google.com/p/kalenji-gps-watch-reader/
Rozumiem że u mnie to nie będzie działało?
Obrazek
ODPOWIEDZ