Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@cichy70 - pomiar danych jest co sekundę, można to sprawdzić w pliku tcx lub gpx.
Na wykresie we Flow widać skoki co 10m, przykład:
https://flow.polar.com/training/analysis/2990364820
ale tak samo jest i było z V800:
https://flow.polar.com/training/analysis/2990370920
Tak po prostu Polar prezentuje to na wykresie i ja zasadniczo nie widzę tu problemu. W Garminie jest chyba rak samo.

Tu plik .tcx jak chcesz zobaczyć jak to wygląda:
https://tiny.pl/g3v7p
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Hektor0064
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:44
Życiówka na 10k: 00:51:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No pewnie taka sztuczka jak z pomiarem tętna z nadgarstka, tam się przecież nie mierzy tętna tylko przepływ krwi, a tętno się WYLICZA nie mierzy.
Podejrzewam że super oszczędny moduł GPS, jest oszczędny dlatego że dokonuje pomiaru co kilka sekund, biegasz szybciej wychodzi co 10m, wolniej to co 20m reszta to algorytm który lepiej lub gorzej odgaduje przebyty dystans.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

aaa ok bo już zwątpiłem do końca.
chociaż tyle dobrego.
szczerze mówiąc to gryzę się w język żeby napisać co mydle o nowym Polarze, ale jeżeli nikt nie weźmie tego osobiście to pokuszę się o podsumowanie wątku z pozycji uczestnika z boku. bo jestem przerażony z lekka tym co czytam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Hektor0064 pisze: Podejrzewam że super oszczędny moduł GPS, jest oszczędny dlatego że dokonuje pomiaru co kilka sekund, biegasz szybciej wychodzi co 10m, wolniej to co 20m reszta to algorytm który lepiej lub gorzej odgaduje przebyty dystans.
@Hektor0064 - nie siej "teorii spiskowych", masz załączony plik, to sobie go przeanalizuj. Zapis jest co sekundę i co sekundę jest odczyt pozycji GPS przez Vantage. Obecnie nie ma możliwości tego zmienić, tak jak mamy to w V800 - tam można zmniejszyć częstotliwość odczytu w celu wydłużenia czasu pracy - oczywiście kosztem dokładności.

U kolegi @djhonda są jakieś problemy, ale może one wynikają z jednostkowego przypadku.

@cichy70 - wal śmiało :taktak:
Szczerze, to mi trochę szkoda polskiego dystrybutora :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Hektor0064
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:44
Życiówka na 10k: 00:51:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@keiw, to nie teoria spiskowa tylko rozpaczliwa próba wyrwania się z weekendowego lenistwa, i wciągnięcia w porywającą dyskusję, kawa nie pomogła a w cytowanym fragmencie zrobiłem błąd powinno być: (biegasz szybciej wychodzi co 20m, wolniej to co 10m).
Skoro jest tak samo, to skąd te różnice i dlaczego raptem nie ma z poziomu zegarka dostępu do podsumowania odcinków? Przypadek?
Śledzę ten wątek bo od 12 lat jestem „polarowcem” i w związku z tym, że Polar wypuścił nowe cudeńko wpadła mi do głowy głupia myśl by sprawić sobie prezencik na święta. Na szczęście dotarło do mnie że to była głupia, baaaardzo głupia myśl. :hahaha:
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Wczoraj pierwszy raz uruchomiłem trening z pomiarem dystansu, dopiero po 300 metrach zaczął mi pokazywać wskazania.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Hektor0064 pisze: Skoro jest tak samo, to skąd te różnice i dlaczego raptem nie ma z poziomu zegarka dostępu do podsumowania odcinków? Przypadek?
V800 i V-V posiadają różne moduły GPS. Zapewne różnią się dokładnością odczytu pozycji GPS. Oprogramowanie V800, przez lata, zostało dopracowane i na bazie doświadczeń, zapis trasy GPS, jest jakościowo bardzo dobry.
W Vantage jest nowy moduł i myślę, ze programiści muszą "rozpoznać teren". Nowy chipset jest bardziej energooszczędny. Błędy odczytu zawsze będą a oprogramowanie musi wiedzieć jak je filtrować.
Źle nie jest, ale mam nadzieję, że pod względem jakości, będą jeszcze poprawki.
Podsumowania odcinków nie ma w zegarku ale w serwisie Flow są, więc to kwestia oprogramowania a nie jakiegoś spisku :oczko:

@krzys1001 - pierwszy raz tak mogło się zdarzyć.
Jeśli miałeś już jakiegoś Polara to wyczyść w telefonie wszystkie dane aplikacji Flow i zrób ponowną synchronizację, bo inaczej będą błędy w synchronizacji.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
NorbiP
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2018, 12:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krzys1001 pisze:Wczoraj pierwszy raz uruchomiłem trening z pomiarem dystansu, dopiero po 300 metrach zaczął mi pokazywać wskazania.
U mnie po 800 m, ale drugi trening już wskazywał dokładnie tzn. tak jak Garmin.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NorbiP pisze:
krzys1001 pisze:Wczoraj pierwszy raz uruchomiłem trening z pomiarem dystansu, dopiero po 300 metrach zaczął mi pokazywać wskazania.
U mnie po 800 m, ale drugi trening już wskazywał dokładnie tzn. tak jak Garmin.
O! czyli jest nas wiecej z ta sama przypadloscia.

Linku do treningu nie bede wrzucal bo tam sa dane wrazliwe ale tak wyglada podsumowanie tego pierwszego km, z ktorego Polar wczoraj zarejestrowal 200m:
Obrazek

Pzdr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Chodziło mi o to, by zobaczyć czy masz zapis GPS co 20m.
OK, nie ma problemu. Musisz sobie sprawę z Polarem wyjaśniać, bo trudno coś "gdybać". Zrób jeszcze to przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowną synchronizację. Jak nie pomoże, to oddaj lub reklamuj.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Informacje odnośnie footpod i Vantage od the5krunner uzyskane od Polar:
1. All footpods should work in same way. ie powerpods and regular pods like STRYD and Polar STRIDE.
2. There ARE currently some scenarios when behaviour is not consistent. It is true that currently GPS is the default souce of speed HOWEVER when you sync with FLOW a default setting is inadvertently changed to FOOTPOD SPEED not GPS speed. (This is ambiguous, see point 5)
3. M&V should work 'similarly'
4. *** V2.0 *** firmware will be released in December as we know (target). This SHOULD INCLUDE default speed source to be from the POD as well as other speed related enhancements which i wont list here.
5. Only one speed source is used ie what is on FLOW will be the same as you see on your VANTAGE
6. Currently there is autocalibration of the POD by GPS by the Vantage. However FLOWSYNC loses this factor (bug). So if yo uuse a POD and v1.x firmware then use FLOW on the app.
7. Manual calibration will be implemented in 'later releases'
Niezły bajzel obecnie mamy. Co innego podaje zegarek, co innego widzimy we Flow a i tak nie jestem pewien czy sami wiedzą co mówią - w sumie jest stwierdzenie "should" :lalala:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2274
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mam wrażenie, że do Polara przeszli inżynierowie z Nokii ;)
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam takie poczucie, ze to kiedys bedzie super produkt. Wizualnie jest super, jesli chodzi o pomysl na zegarek, wokol czego to ma sie wszystko obracac tez jest super ale aktualne wykonanie projektu to jest jakas bardzo wczesna faza beta. Wg DC Rainmakera chwile to potrwa zanim ten zegarek bedzie godny polecenia (napisal cos w stylu, ze watpi czy do lata 2019 tak bedzie). Takze chyba poczekam. Garmin nie jest idealny, daleko mu do tego, chcialem sprobowac czegos innego, widze potencjal w tym Polarze ale na ta chwile garmin ma ta przewage, ze po prostu dziala.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zastanawiam się czy osoby, które mają problem ze startem zapisu gps dla biegu, wcześniej nie rejestrowały aktywności bez gps? Na którymś forum opisywali ten problem. Zegarek mimo ustawienia np. biegu początkowo jakby kontynuował zapis poprzedniej aktywności, np. z siłowni. Ponoć z tym małym uaktualnieniem sprzed paru dni został usunięty.
Po raz kolejny osobom z problematycznym zachowaniem zegarka sugeruję, kabel, reset i ponowną aktualizację oprogramowania z synchronizacją. To zawsze jest punkt wyjścia.
Jeśli problem nadal będzie występował to z pewnością Sport Konsulting przekaże do centrali, a "Ciotka Zuzanna" szybko poprawi błędy i niedociągnięcia. :hejhej:

Mam wrażenie, że do Polara przeszli inżynierowie z Nokii
Ja mam wrażenie, że to dywersanci z Garmina zarabiają teraz na życie w Polarze. :hahaha:
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

moisz pisze:Zastanawiam się czy osoby, które mają problem ze startem zapisu gps dla biegu, wcześniej nie rejestrowały aktywności bez gps? Na którymś forum opisywali ten problem. Zegarek mimo ustawienia np. biegu początkowo jakby kontynuował zapis poprzedniej aktywności, np. z siłowni. Ponoć z tym małym uaktualnieniem sprzed paru dni został usunięty.
Hmmm, no tak bylo u mnie, w przypadku tych 2 biegow. Przed pierwszym bylem na basenie (z zegarkiem), przed wczorajszym na silowni (tez z zegarkiem). Tylko, ze ja aktualizowalem soft do najnowszej wersji tydzien temu w poniedzialek, z tego co wiem nie bylo nowszej aktualizacji? To co mam aktualizowac? Czy po porstu zrobic reset zegarka? Jesli tak to czy jakos z poziomu samego polara, czy przywrocic ustawienia fabryczne z FlowSync na desktopie?

wszystko to jakies popieprzone :)

pzdr
ODPOWIEDZ