Komentarz do artykułu Patryk to jest mądry chłopak

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Bartek_91
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:21
Życiówka na 10k: 35:59 U15
Życiówka w maratonie: 3:18:36

Nieprzeczytany post

Nie chcę się mądrzyć ale uważam że wyniki w biegach długich nie zawsze idą poprzez biegi średnie... wręcz bym powiedział że typowy długas nie musi wcale biegać szybko średnich to jest inna energetyka wysiłku i wiele innych parametrów. Inne odcinki się biega, są inne czasy przerw wypoczynkowych. Inny kilometraż.

Przykład... kto jest lepszy na dychę Wanders czy Ingebrigtsen?

Ten pierwszy :taktak:

Jestem ciekaw Ingebrigtsena za kilka lat bo jednak szybkość trochę spada a wytrzymałość można jako tako wytrenować.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Pytanie, co by było gdyby młody Ingebrigtsen na poważnie biegał 10k? Bo ja kojarzę, że zrobił to raz w 2019 i raz w 2020 roku...
Na 5000 m był lepszy od Wandersa (i mówimy o wynikach z 2019, gdy miał wtedy 18-19 lat).

Masa wybitnych długodystansowców biegała niskie 3:3X na 1500 m lub nawet poniżej 3:30. Są tacy, którzy tego nie robili, ale kusi mnie powiedzieć, że wielu z nich byłoby w stanie gdyby choć chwilę poświęcili na średnie dystanse (lub przynajmniej postartowali).

Myślę, że żyłowanie wytrzymałości też ma swoje granice. Ktoś niedawno wspominał jako przykład Polaków, którzy są "mistrzami wypłaszczania krzywej zwalniania", ale w pewnym momencie i tak jest ściana.
Marcin Chabowski kiedyś mówił o tym, że do pewnego tempa jest ok, a potem zmaga się z ciałem gdy mocniejsi "po prostu biegną" (chyba wtedy wspomniał Mo Faraha jak pamiętam). Myślę, że jednak ten "zapas prędkości" jest potrzebny żeby móc coś sensownego nabiegać na długich dystansach.
10k: 35:42
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

A ze Kipchoge 1500m w 3:33 pobiegł to tez wiadomo?
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kipchoge potrafił ogolić w sprinterskim finiszu Hichama El Guerrouja (Paryż 2003, 5000 m). Jak widać zapas prędkości miał niezły i całkiem niegłupio mu oddał w maratonie :)

https://www.youtube.com/watch?v=WMZdOdriRdk
ODPOWIEDZ