Komentarz do artykułu Dobek sensacją, Lesiewicz rewelacją

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak jesteś spragniony moich analiz, to poczytaj i pooglądaj. Masz na wyciągnięcie ręki. Jeżeli myślenie cię nie boli, to wyciągniesz z tego coś dla siebie.
New Balance but biegowy
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie brakuje mi Twoich analiz. Wręcz przeciwnie. Uważam, że sporo analizujesz innych, a zbyt mało swoich przypadków. Skoro poczuwasz się do odkrywania nowych i jakże przełomowych rzeczy to raczej analiza własnych błędów jest tutaj najbardziej wskazana, a dostaliśmy to co zwykle, czyli wypierdziane jedno zdanie. Przyznanie się do błędu i wyciągnięcie wniosków też jest drogą do sukcesu, chyba, że ta droga jest jedynie utopią i marzeniami, które tylko ubrane są w ładne słówka. Jeżeli myślenie cię nie boli, to wyciągniesz z tego coś dla siebie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie ma rozgraniczenia na analizę biomechaniki swoich i nieswoich. Zacznij wreszcie czytać co piszę, a nie udawać ze czytasz. Nic ci nie przyniesie upublicznienie mojej rozmowy z zawodnikiem, jeśli nie dotyczy ona bezpośrednio kwestii biomechanicznych, które tu poruszam.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze:Nie brakuje mi Twoich analiz. Wręcz przeciwnie. Uważam, że sporo analizujesz innych, a zbyt mało swoich przypadków. Skoro poczuwasz się do odkrywania nowych i jakże przełomowych rzeczy to raczej analiza własnych błędów jest tutaj najbardziej wskazana, a dostaliśmy to co zwykle, czyli wypierdziane jedno zdanie. Przyznanie się do błędu i wyciągnięcie wniosków też jest drogą do sukcesu, chyba, że ta droga jest jedynie utopią i marzeniami, które tylko ubrane są w ładne słówka. Jeżeli myślenie cię nie boli, to wyciągniesz z tego coś dla siebie.
Zgadzam się w 100%
Do tego od lat powtarzam,że wielu znakomitym zawodnikom (jak Michael Johnson czy Paula Radcliffe) nie zmienia się biomechaniki bo to wynika z ich budowy ciała i ergonomii ruchu, przystosowania itd. To tak oczywiste,że nie będę się dłużej nad tym rozpisywał.
Z Dobkiem mogliby wygrać ciągnąć pierwsze 600m ekstremalnie mocno by nawet na zjeździe skończyć w 1:46. Dobek co było oczywiste miał znacznie większy zapas prędkości i jeśli 800metrowiec go nie zajedzie na pierwszych 600m to na końcówce nie ma żadnych szans z 400 metrowcem. To różnica klas.
Dlatego zrobił to tak spokojnie z luzem w nodze, wystarczyło,że mocniej pociągnął ostatnie 30-40m i pozamiatane.
Proste i od lat znane.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ooo! Nie wiedziałem, że ci się ban skończył. Gratuluję i już się cieszę na lekturę złotych myśli.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Ooo! Nie wiedziałem, że ci się ban skończył. Gratuluję i już się cieszę na lekturę złotych myśli.
Chyba jednego redaktorka, który próbował sobie robić tu swoje państewko, już nie ma.

Może raz na pół roku coś napiszę ale obserwując od dawna czyli jakieś pół roku nikt nic ciekawego na forum nie napisał.
Natomiast spostrzeżenia Artura Kozłowskiego jak najbardziej słuszne więc warto przyklasnąć.

Ps. Ten co dawał bana został już skutecznie wybanowany więc zrobiono słuszny porządek.
Niestety wielu odeszło więc ogólnie smęty. Może jeszcze w tym roku coś napiszę , pewnie jeśli będą Igrzyska.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Nie ma rozgraniczenia na analizę biomechaniki swoich i nieswoich.
Właśnie prowadząc jakiekolwiek badania (lub udając, że tak jest) człowiek raczej powinien się skupiać na swoich zawodnikach i analizować co nie zagrało/zagrało a co poprawić.
yacool pisze: Zacznij wreszcie czytać co piszę, a nie udawać ze czytasz.
Niesamowite, że tak "oczytały" człowiek nie jest w stanie skonstruować wypowiedzi bez osobistych wycieczek.
yacool pisze:Nic ci nie przyniesie upublicznienie mojej rozmowy z zawodnikiem, jeśli nie dotyczy ona bezpośrednio kwestii biomechanicznych, które tu poruszam.
Wielokrotnie krytykowałeś tutaj innych zawodników, nie wiedząc tak naprawdę o ich prywatnych rozmowach i rzeczach, które się z nimi działy. Dlaczego ja miałbym czekać na upublicznienie Twoich rozmów z zawodnikiem? Może ja jestem takim samym ignorantem i też mi wystarczy sam suchy fakt i bardzo kiepski wynik na mecie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze:Właśnie prowadząc jakiekolwiek badania (lub udając, że tak jest) człowiek raczej powinien się skupiać na swoich zawodnikach i analizować co nie zagrało/zagrało a co poprawić.
Nie. Inaczej nie wychodzisz ze swojego kręgu oddziaływania, a twoje wnioski są ograniczone do wąskiego studium przypadku.
Arti pisze:Może jeszcze w tym roku coś napiszę
łooo! petarda. Czekam z niecierpliwością.
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool, Sebastian na fb napisał o złym samopoczuciu po szczepieniu przeciw Covid, w tym tkwi przyczyna jego porażki czy rozmowa wychowawcza dotyczy czego innego? Zastanawiam się do czego z Sebą zmierzacie, jakie stawiacie sobie cele sportowe? Oprócz oczywiście "ładnego" biegania, odkrywania nowych metod i rezerw w biomechanice. To 8:30 które określiłeś jako minimum przyzwoitości tyłka nie urywa delikatnie mówiąc... ostatecznie w tym wszystkim chodzi o bycie mistrzem Obornik i okolic zbierającym lajki od uczniów w internecie czy o konkretny wynik i wejście do ścisłej czołówki w Polsce na jakimkolwiek dystansie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sprawy wykraczające poza trening są do naszej wiadomości.
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A cele sportowe?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na razie nic. Jest czekanie na rozwój sytuacji od nas niezależnych. Natomiast to na co mam wpływ nie jest jakąś tajemnicą. Rozwijam swój warsztat pracy z tkanką i od czasu do czasu wrzucam na forum przemyślenia bądź propozycje ćwiczeń z obszernym komentarzem o celowości danej aktywności. To też są cele sportowe.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Sprawy wykraczające poza trening są do naszej wiadomości.
Artur Kozłowski bardzo dobrze sprawę podsumował.
wszędzie jesteś mądrzejszy od telewizora, o każdym masz coś ciekawego do powiedzenia ale jak o Ciebie chodzi to już obraza wielka.
prawda jest taka, że jak zawodnik ma ważne sprawy pozasportowe to nie startuje, a jak startuje to nie były widać wystarczająco ważne.
buc jesteś zwykły i tyle i dokładnie to teraz pokazałeś swoimi wypowiedziami.
nic nie potrafisz oprócz ataków personalnych i pseudo ironi, żeby ty wyglądała na
psy szczekają a karawana idzie dalej.
tak to prawda, tak jest, ale zapomniałeś dodać, że smród za sobą taki zostawia ta karawana, że nawet szczekać się odechciewa.
Edyta: literówki
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

O czym rozmawiacie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cichy,
ja też lubię twoje wypowiedzi.
Zablokowany