Komentarz do artykułu Kurs trenera to za mało - rozmowa z Pawłem „Lubelskim Biegaczem" Wysockim

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

sebbor pisze:Ale przecież im tam (w Niemczech) nikt tego nie nakazuje, żeby do takiego klubu przystąpić.
Mnie się taki system całkiem podoba, jeśli za powiedzmy 200zł rocznie miałbym dostęp do klubu, trenera, stadionu, treningów w grupie... Bajka :hej: :hej:
W Poznaniu prawie by udało się to wprowadzić ale kilka czynników jak: kadra, płace i mentalność zahamowały proces budowania.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13319
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Arti pisze:
cichy70 pisze:Rolli w Anglii bardzo podobnie, żeby pobiegać na stadionie bardzo porządnym musze zaplacic 7f miesięcznie, ale w zamian jestem zapisany do klubu mam zniżkę na zawody i chyba 3 trenerów do wyboru. Pewnie są też oni opłacani podobnie jak u Ciebie to wygląda.Uwazam to za bardzo fajny pomysł. Ja akurat nie korzystam z tego ale co jakiś czas dostaje pytanie z mailem czy coś mi trzeba pomóc coś ułożyć itd
tak samo wyglada też sprawa z klubami itd , bardzo to wszystko podobne jak raz.
Dokładnie. U nas musi zmienić się mentalność ponieważ nadal większość uważa ,że lekka powinna być za darmo.
.
Raczej musie sie zmienić mentalność, ze za wszystko chcemy brać pieniądze. Praca społeczne jest tu robiona bezpłatnie albo za symboliczna sume. Wszystko na zasadzie: ja dostałem za darmo na tacy, jestem wdzięczny i jak potrafię sam podaje na tacy następnej generacji... i tak dalej. Co dziwne, to nie jest związane ze stanem majątkowym, ale to tez prawda, ze zabezpieczenie finansowe i "lekka" praca ułatwia pace społeczne.

Niestety znam realia w Polsce... bo mam 5 nauczycieli WT-u w rodzinie. Bez zapłaty nie ma dodatkowych zajęć. A zaplata musi być oczywiście z wszystkimi dodatkami. "A co! Nalezy sie!" (nie mój cytat)
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Raczej musie sie zmienić mentalność, ze za wszystko chcemy brać pieniądze.
Oj... oj.... nie będę pisał, bo się urażeni "Narodowowi Społecznicy" znajdą zaraz.

Podobny tryb jaki zauważyłem bywa w klubach wspinaczkowych. Tam pasjonaci (nie koniecznie należący do klubu) czyszczą i obijają drogi. Pojawiają się spotkania gdzie doświadczeni przekazują widzę (również w praktyce) chętnej reszcie klubowiczów. To też społecznie, czy za niewielką odpłatnością dla siebie, czy też na rzecz klubu.

Przy takim modelu jak piszecie, to myślę, że nie tylko ja bardzo chętnie.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 08:43 przez yaaceek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Eh, napisałem długi komentarz i w tym samym czasie Jacek napisał, że zaraz urażeni społecznicy się odezwą i skasowałem. ;) Cóż, Rolli chciałbym w takim razie tylko prosić byś nie uogólniał. ;)
5000 15:18,65 2020
10 30:22 2024
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13319
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Pączek pisze:Eh, napisałem długi komentarz i w tym samym czasie Jacek napisał, że zaraz urażeni społecznicy się odezwą i skasowałem. ;) Cóż, Rolli chciałbym w takim razie tylko prosić byś nie uogólniał. ;)
Masz racje, jest duzo pozytywnych przykładów, ale... sa tez negatywne.
ODPOWIEDZ