10. PKO Poznań Półmaraton - elita

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cały ten półmaraton jest świetnym materiałem szkoleniowym. Koneserzy i poszukiwacze takich dobrych ujęć z pewnością pamiętają jej bieg z Łodzi. Tam też było dużo ujęć z jej udziałem. Teraz na tle męskiej czołówki amatorów widać jak bardzo różni się długość kroku zawodowca. Karolina jest niestety mocno usztywniona i rotuje górą, co bardzo wpływa na obniżoną kadencję. Jestem przekonany, że praca nad tymi elementami pozwoliłaby realnie myśleć o wyniku 1:08. Złapanie większego luzu przy tej samej długości kroku i zwiększonej kadencji poprawi również poziom elastyczności całego ciała i ruch lokomocyjny, a wtedy nie ma przeszkód by marzyć o kolejnych rekordach.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No to musisz ich próbować przekonać, że masz im coś ciekawego do przekazania, przecież jesteście wszyscy z Poznania, liczysz, że przyjdą na Twoje seminarium do Sklepu Biegacza?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

My już sobie o tym trochę rozmawialiśmy w Pradze. Pomysł na seminarium z Karoliną, to z pewnością ciekawa propozycja przede wszystkim dla kibiców. Rozważamy taką opcję. Jeżeli Karolina wyrazi zgodę i będzie miała dla nas czas, to spróbujemy wciągnąć w to też lokalną telewizję. Warto korzystać z takich okazji, bo rekordy Polski to rzadkość, a ustanawiane w Poznaniu tym bardziej.
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podobno rekord Polski nie może zostać uznany, bo zawody w Poznaniu były poza kalendarzem PZLA, prawdopodobnie bez sędziów PZLA. Aby rekord był uznany muszą być spełnione odpowiednie reguły, których tutaj chyba zabrakło (info za Twitterem).
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A zeszłoroczny półmaraton w Pradze, podczas którego padł rekord Polski Kowalskiej, był ujęty kalendarzem PZLA?
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:A zeszłoroczny półmaraton w Pradze, podczas którego padł rekord Polski Kowalskiej, był ujęty kalendarzem PZLA?
z tego co wiem - tak. Generalnie nie jestem specjalistą, ale cytuję ludzi, którzy chyba się znają. Wg nich padł najlepszy wynik w historii. Szkoda, jeśli to prawda, ale wydaje się, że organizator nie dopełnił jakichś formalności...
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Przed chwila w sporcie po wiadomościach podali info, ze rekord nie będzie uznany bo brak odpowiedniej obsady sędziowskiej. Ręce opadają... Ciekawe kto dał ciała.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Możliwe, że masz rację.
To mnie jednak skłoniło do pewnych hipotetycznych przemyśleń. Wyobraźmy sobie, że Jarzyna poprawia znacznie swój ruch i schodzi poniżej 65 minut. Świat ogłasza rekord świata, ale PZLA nie uznaje tego za rekord Polski. Ciekawe czy działacze ugięli by się pod naciskiem opinii publicznej, czy twardo obstawali by przy swoich zasadach. W historii naszego kraju zdarzały się już przecież spektakularne porażki jak na przykład 1 do 27, które ogłaszane były wielkim sukcesem.
Zbigniew94
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 936
Rejestracja: 16 cze 2015, 15:59
Życiówka na 10k: 34'08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Karolina Jarzyńska czy Nadolska?
1000 2;42'83
1500 m 4;17'59
3000 m 9'44
5000 m 16;49
10000 34'08
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

yacool pisze:A zeszłoroczny półmaraton w Pradze, podczas którego padł rekord Polski Kowalskiej, był ujęty kalendarzem PZLA?
Praga ma IAAF Road Race Gold Label. Tak na marginesie zgłoszenie do kalendarza PZLA to koszt 500zł.
Tomek Walerowicz
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zerknąłem na szybko do kalendarza i Praga nie dopełniła obowiązku uiszczenia 500 złotych, albo nie została ujęta w spisie. A może nie musi nikomu płacić z tytułu golden lab?
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Zerknąłem na szybko do kalendarza i Praga nie dopełniła obowiązku uiszczenia 500 złotych, albo nie została ujęta w spisie.
A zerknąłeś do kalendarza IAAF-u? Jednak IAAF jest organizacją nadrzędną wobec PZLA i w tym przypadku nawet oni nic nie wykombinują, chyba że zawodnik nie ma aktualnej licencji :) . Przy okazji wspomnę, że od imprez z lAAF label PZLA pobiera 750zł., ale w przypadku Pragi nie są tu właściwą narodową federacją :)
Tomek Walerowicz
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

A swoja droga to ciekawe co taki sedzia z PZLA robi, w sensie jaka jest jego wartosc dodana wynikajaca z obecnosci. Czy ktos sie moze wypowiedziec w tej materii?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Keri pisze:A swoja droga to ciekawe co taki sedzia z PZLA robi (...)
Może obejrzeć relację z biegu i zatwierdzić rekord. Czy to dopuszczalne? Nie wiem, ale wydaje się sensowne.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

radslo1 pisze:Przed chwila w sporcie po wiadomościach podali info, ze rekord nie będzie uznany bo brak odpowiedniej obsady sędziowskiej. Ręce opadają... Ciekawe kto dał ciała.
yacool pisze:
Keri pisze:A swoja droga to ciekawe co taki sedzia z PZLA robi (...)
Może obejrzeć relację z biegu i zatwierdzić rekord. Czy to dopuszczalne? Nie wiem, ale wydaje się sensowne.
Pewnie tak, ale powtorze pytanie.
Co takiego superwaznego robi sedzia PZLA, czego to nie robia rownie dobrze, badz wogole sedziowie biegu? Bo zakladam, ze cos robi. W przeciwnym wypadku jest to li tylko wylacznie dodatkowy haracz.
ODPOWIEDZ