MEZO planuje 2h30 w maratonie w ciągu dwóch lat

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach

Czy MEZZO pobiegnie 2h30 w ciągu najbliższych dwóch lat ?

TAK
28
26%
NIE
79
74%
 
Liczba głosów: 107
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13333
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jakie to ma znaczenie ile biega na interwałach żeby wiedzieć na jakim jest poziomie? 10k pobiegł w 35:30. To nam mówi dużo więcej o tym gdzie obecnie jest . Pytanie czy ten poziom z dychy uda im sie od razu wydłużyć. (to okolice 2:42-2:45). To jesczze długa droga ale tempo z jakim sie przesuwa jest dobre.
Adam, sa zadawales to pytanie. Czyli chciałeś wiedzieć.
Faktycznie, wyniki z zawodów mowia wiecej jak z interwalow. Zobaczymy jak sie bedzie dalej rozwijal i jak on mowi ze jest szybkościowcem... jak przełoży to na maraton.
Jak złamałem 35:30/10km to mi sie udalo tylko osiągnąć 2:48... ale ja bylem za slaby.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

naprawdę mi zaimponował. 35:30 to jest już kawałek wyniku i kawałek biegania. Ja nie jestem fachowcem ale mam wrażenie jakby kulał biegnąc. Pal licho mogę tak kulec jakbym się zbliżył kiedyś choć trochę do tego wyniku :).
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Ja wyglądam tragicznie jak biegam, ale On mnie pobił :-p


Trzymam kciuki za sukces tego duetu (Mezo-Nagor), choć widzę to bardzo sceptycznie (wynik i czas realizacji).
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Adam, sa zadawales to pytanie. Czyli chciałeś wiedzieć.
No tak, ale chodziło mi o trening, jak szybko biega takie odcinki, żeby jakos sobie to zinterpretować.

Radslo

Tak, wg mnie kulał, ale moze ma taki styl w trakcie truchtu? Mówił, że poprzedniego dnia miał mocny trening i to dlatego.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12513
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Takie racjonalizacje dysfunkcji są niebezpieczne. Może mieć jakiś przykurcz w lewym stawie biodrowym, bo mu przy dociążaniu ucieka lewe kolano na zewnątrz. Asymetria może być też od krzywo pracującej miednicy. Nie liczyłbym na to, że przy szybszym biegu się wyrówna i krok będzie symetryczny. Tu by trzeba z fizloterapeutą popracować, bo zwykła regeneracja to może być za mało. A poza tym jest mocno pospinany, albo właśnie przez to jest pospinany, że musi kompensować górą bicie dołu.
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Kiedy pobiegł te 10km w 35:30 ? 5 marca 5km pobiegł w 17:54 więc skąd teraz te 35:30/10km ? Taki szybki progres zrobił? Z takiej piątki to wychodzi 37:26/10km
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 15:22 przez bjj, łącznie zmieniany 1 raz.
5km-16:48
10km - 35:46
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wszystko łatwo wyczytasz tutaj:

http://mezo.pl/teza-meza/
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Jimbo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2013, 17:53
Życiówka na 10k: 39:55
Życiówka w maratonie: 3:47

Nieprzeczytany post

Progres ładny, ale do 2h:30 długa droga najlepiej jakby dycha wychodziła po 32'. Wcześniejszy przykład Grzegorza Gronostaja i tutaj Jacka pokazuje amatorom ile km trzeba robić w tygodniu aby kręcić dobre czasy, tu duży pozytyw. :hejhej:
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Dosyć nonszalanckie podejście, ma.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
rafal20004
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:55
Życiówka na 10k: 47.15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolega biegł na maratonie trochę obok Meza i obok niego pomoc rowerowa była.Poza tym ponoć ileś tygodni przed startem korzysta z kriokomory celem poprawy wydolności.
Więc trochę funduszy prócz czasu no przygotowanie tego Pana idzie.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Czy to ważne ile idzie na to pieniędzy? Są to jego pieniądze i jego interes.

Ważne jest to, że puki co do realizacji wyzwania jest jeszcze bardzo daleko. Można obserwować jego postępy i oceniać wybraną drogę treningową w oparciu o uzyskiwane przez Niego rezultaty.
Ma wiele rezerw w technice biegu, w treningu, kwestia, czy zanim zdąży poprawić tragiczną technikę dopadną go uciążliwe kontuzje, które skutecznie przeszkadzają w treningu. A może zdąży i wszystko wyjdzie po jego myśli ?? ot ciekawostki ;-p
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rafal20004 pisze:Kolega biegł na maratonie trochę obok Meza i obok niego pomoc rowerowa była.Poza tym ponoć ileś tygodni przed startem korzysta z kriokomory celem poprawy wydolności.
Więc trochę funduszy prócz czasu no przygotowanie tego Pana idzie.
Bez przesady znowu, pomoc rowerowa (nie wiem jak to wyglądało) to nie jest niewiadomo co - wielu szybszych amatorów załatwia sobie "pomoc rowerową" na maraton. Kriokomora? No ok, ale to mu nie poprawi wyniku o 30 minut, co najwyżej pomoże w regeneracji. Na obóz do Kenii nie pojechał :) Wracamy tu też do pkt-u wyjścia: wielu zaawansowanych amatorów stosuje różne "triki" pół-profesjonalne (jak coraz szerzej dostępne kriokomory, centra hiperbaryczne, aqua running, sauny etc). A jak ktoś chodzi do fizjoterapeuty i na masaże codziennie to - kasa nie idzie? A jak ktoś ma masażystę/fizjo w rodzinie to? Każdy się przygotowuje jak uważa, pewnie że są rzeczy mogące pewne tematy ułatwić - jednakże głównie chodzi tutaj o regenerację. Są tymczasem inne sporty, gdzie kupa kasy wydana na sprzęt istotnie pomoże również na zawodach (jak np. ultra-lekkie kosmiczne technologie w kolarstwie)
biegam ultra i w górach :)
PIRAT
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:43

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:wielu zaawansowanych amatorów stosuje różne "triki" pół-profesjonalne (jak coraz szerzej dostępne kriokomory, centra hiperbaryczne, aqua running, sauny etc).
Podejrzewam, że dla wielu jak ktoś z czegoś nie korzysta (sauna, krio, suplementy, kuzyn zawodowiec itp.) to wynik tego co korzysta jest mniej wartościowy... :)
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Ooo..Adam nad naszą Rusałką :) Miło widzieć, szkoda, że okazjonalnie i w pracy ;) , potruchtałoby się razem :) . Pozdrowienia!
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:) fajne miejsce
ODPOWIEDZ