debiut w duathlonie - XTERRA BLÅVAND DUATHLON

rufuz

Nieprzeczytany post

Jesienny sezon startowy juz zaplanowany. Chce nieco urozmaicic sezony startowe wiec kazdego sezonu obok biegow bede bral udzial w duathlonie itp W tym sezonie 15 wrzesnia, maly debiut w duathlonie.
http://xterranordic.com/events/blaavand/
Na razie nic wielkiego bo to tylko: 5km trial bieg/30km MTB/5km trial bieg

Tak na marginesie w najblizszy weekend biore tez udzial w amatorskim wyscigu kolarskim Fjorden Rundt - 105km
http://www.fjorden-rundt.dk/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4918
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fajnie, warto robic cos innego dla odmiany :taktak:

Duathlony jakos mnie nie pociagaja nie wiedziec czemu :niewiem:,
ale wlasnie dla urozmaicenia chetnie bym sobie jakis wyscig MTB pojechal.
Ale najpierw musze nowy rower kupic, bo na moim MTB balbym sie jechac w takiej imprezie :hahaha:
rufuz

Nieprzeczytany post

kiedys chcialem sprobowac triathlonu. Nawet chodzilem na treningi do klubu, przeszedlem testy na plywanie. To byl typowo sportowy basen ze strasznie zimna woda brrrrrrr Plywanie jakos mi nie lezy. Lubie plywac ale......hmmmm Jednak wole kombinacje: bieg/rower/bieg :ble:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4918
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na szczescie wybor dyscyplin jest aktualnie duzy, zatem kazdy moze znalesc cos dla siebie.
I o to chodzi! :taktak:
rufuz

Nieprzeczytany post

no i stalo sie chyba polknalem bakcyla duathlonow :ble: Jestem mega zadowolony z sobotniego wyscigu na 105km. Wprawdzie to byla tylko szosa ale bylo mega fajnie. Na poczatku wrzesnia pierwszy start w duathlonie. Treningi juz rozplanowalem tak aby bylo ok pod maratony, triale, ultra i duathlony: szosowe i terenowe. Dzis kupilem nowy rower przelajowy Cannondale. Alez mega roznica miedzy starym a nowym :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Ostatnio zrobilem sobie trening: bieg 12km/rower 30km/bieg 10km.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4918
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kazdy powod jest dobry, zeby kupic sobie nowy sprzet! :taktak: :hejhej:
rufuz

Nieprzeczytany post

rower przetestowany. Lemondki pasuja jak trzeba, odpowiednia dlugosc, wygiecie itd :ble:

Obrazek

buty kupilem takie do MTB i szosowe (triatlonowe). Musze tylko kupic dobre opony szosowe do zmiany.

Bardzo spodobaly mi sie treningi mieszane: bieg - rower - bieg :ble:
Co ciekawe po takim ostrym mieszanym treningu czuje sie dosc dobrze na drugi dzien. Jest fajnie tylko czekam na wrzesniowy debiut w duathlonie.
W necie znalazlem duathlon w Szwajcarii - Zofingen Duathlon: 20-150-20. W przyszlym sezonie ? W tym roku juz nie dam rady bo w sierpniu biegne 100km ultramaraton wiec do wrzesnia raczej sie porzadnie nie pozbieram. Moze ktos bral udzial w tej imprezie ?
http://www.powerman.ch/en
rufuz

Nieprzeczytany post

dzis docenilem przydatnosc szosowych pedalow zatrzaskowych - pod silny wiatr :ble: :ble:
rufuz

Nieprzeczytany post

korzystajac z pieknej pogody i z faktu, ze jutro mam luzniejszy dzien :ble: dzis zrobie sobie troche ciezszy trening mieszany 34km bieg-25km rower. Bieg zrobie sobie w tempie ultramaratonskim a rower zalezzy jak bedzie po biegu :hejhej:
rufuz

Nieprzeczytany post

dzis znow trening mieszany 30km bieg+25 rower. Z jednej strony jest trening "ogien" ale z drugiej strony bardzo odpowiada mi ten rodzaj "wycisku" :ble:
Nawet mi to pasuje bo pod koniec sierpnia startuje w biegowym ultra maratonie na 100km wiec takie treningi mieszane beda zarowno pod duathlon, jak i ultramaraton :ble:
rufuz

Nieprzeczytany post

Zostal tydzien. Rower oddany na wymiane opon na terenowe. Zamiast "nicnierobienia" zrobilem aktywny wypoczynek po ultra: lekko rower + rozruchy z lekkimi przebiezkami 6-7 km. Dosc szybko wrocilem do normalnej formy po ultramaratonie. Wlasnie tego sie obawialem, start w ultra a trzy tygodnie po start w duathlonie. Na szczescie moje obawy byly bezpodstawne, jest ok :ble: :ble:
rufuz

Nieprzeczytany post

a tak na marginesie XTERRA cykl imprez triathlon i duathlon w krajach skandynawskich i na calym swiecie.

Mozna tez zakwalifikowac sie do XTERRA World Championship,
http://xterranordic.com/world-champions ... ification/
ktory odbywa sie na 28 pazdziernika Hawajach.
https://www.xterraplanet.com/event/xter ... ampionship
Bardzo ciekawy cykl imprez. szkoda, ze tak pozno sie zorientowalem :grr:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4918
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To musi byc niezla jazda: trening (zapewne) i zawody w raczej chlodnych warunkach,
a potem mistrzostwa swiata na Hawajach, w ukropie, totalny szok :orany: :bum:

To drugie biore w ciemno :oczko:, ale zimniej niz w Almere to juz nie dla mnie :hahaha:
rufuz

Nieprzeczytany post

rower z serwisu odebrany dzis przetestowany. jest ok.
A tak na marginesie dowiedzialem sie, ze zona goscia z serwisu byla czwarta w Zofingen Duathlon w Szwajcarii.
rufuz

Nieprzeczytany post

no i po imprezie. Debiut w duathlonie bardzo udany. Jestem mega zadowolony. Trasa momentami piekielnie trudna. Jestem o tyle zadowolony bo udalo mi sie w miare szybko "pozbierac" po ultramaratonie, ktory bieglem trzy tygodnie temu :ble:
Na rownych szutrach niezle "grzalem" ale potem w lesie na trudnym terenie te osoby mnie dogonily. Za to na etapach biegowych sporo nadrobilem. 34 miejsce na 62 osoby w duathlonie. Organizacja OK !
Triathlon, masakra na morzu byla taka fala, za pare osob zrezygnowalo i "przepisali" sie na duathlon.
Wymiana pedalow zatrzaskowych na wyczynowe - zwykle okazala sie strzalem w dziesiatke. Wczoraj sprawdzalem trase na zatrzaskowych i na paruset metrach zaliczylem trzy upadki. Jednak wczepiane pedaly na szosie to nie to samo co w trudnym terenie :hahaha:
ODPOWIEDZ