Startuje KalendarzBiegowy.pl

Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:jedno pytanie bo albo jestem ślepy albo niewidzący ale w jaki sposób można przypisać siebie do wybranych zawodów lub dodać zawody, w których startuję do swojego profilu?
Jeszcze nie można.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Inicjatywa OK, ale:

- na mobilu słabo się prezentuje
- komunikat o błędzie przy rejestracji (już wiecie)
- szkoda, że nie integruje forum/loginów z bieganie.pl

Usability nie halo: nie umiem dodać imprezy do swojego profilu (ani przeszłej, ani przyszłej)

Co dla mnie jest warunkiem używania: integracja kalendarza ze swoimi wynikami (run-log.com się kłania)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

memelka26 pisze:Pierwsze jak czytałam to szukałam informacji czy będzie opcja sprawdzenia czy bieg posiada atest i tak jak poprzednicy byłabym za tym, aby taka opcja się pojawiła.
Interesuje mnie też opcja, czy w danym biegu są jakieś biegi towarzyszące. Należąc do klubu często są w nich młodsi biegacze, którzy jeszcze nie mogą biegać np 10 km, ale chętnie by uczestniczyli w biegach dla siebie.
info o ateście jest, info o biegach towarzyszących także, dodatkowo można uzupełnić profil zawodów o dokładny program imprezy (biegi towarzyszące dla różnych kategorii wiekowych itp.)
Remus pisze: Jeszcze nie można.
ale będzie?
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

memelka26 pisze:Pierwsze jak czytałam to szukałam informacji czy będzie opcja sprawdzenia czy bieg posiada atest i tak jak poprzednicy byłabym za tym, aby taka opcja się pojawiła.
Tak jak pisałem - opcja z atestem jest, ale w zakładce trasa. Pewnie przeniesiemy ją do informacji o dystansie. Odnotowane ;)
memelka26 pisze:Interesuje mnie też opcja, czy w danym biegu są jakieś biegi towarzyszące. Należąc do klubu często są w nich młodsi biegacze, którzy jeszcze nie mogą biegać np 10 km, ale chętnie by uczestniczyli w biegach dla siebie.
Do jednej imprezy można dodać kilka dystansów i np. oznaczyć je, że startują w nich dzieci. Wówczas będzie można znaleźć taką imprezę w wyszukiwarce stosując filtr "dzieci" w sekcji Rodzaj imprezy.
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:Usability nie halo: nie umiem dodać imprezy do swojego profilu (ani przeszłej, ani przyszłej)
Póki co w kalendarzu użytkownika pokazują się tylko imprezy dodane przez niego oraz te, do których się zapisał za pomocą naszego sytemu zapisów (to ruszy w poniedziałek). Nie ma jeszcze możliwości dodawania imprez do swojego profilu, w których się startowało lub, w których planuje się wystartować, ale będzie to wprowadzone.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Niektórzy widzę, uzupełniają dane zupełnie minimalistycznie.
Więc jeśli ktoś z was widzi, że jest impreza załozona przez kogoś innego gdzie brakuje wiele danych, to niech kliknie: "Zostań redaktorem" przy nazwie imprezy a wtedy dostanie do niej dostęp.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

mam jeszcze małą uwagę w kwestii zakładki "nagrody". W kategorii "główne" jest rozróżnienie na kobiety i mężczyzn co jest dla mnie odrobinę bez sensu bo nie ma jak wpisać nagród w kategorii open dlatego np. ja wpisuję nagrody dla kategorii open w zakładce "inne". Moim zdaniem do tego powinna służyć zakładka "główne" ale bez podziału kobiety, mężczyźni.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ok, w nagrodach głównych dodamy do kobiet i mężczyzn kategorię open.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A mi się wydaje, że powinno być oddzielnie:
Open
Główne
Kategorie (wiekowe)
Inne
Awatar użytkownika
Dawidavila
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 614
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:35
Życiówka na 10k: 35:14
Życiówka w maratonie: Półmaraton 1:25:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Nieprzeczytany post

Dobry patent z tymi punktami za dodanie imprezy parę dni i będzie większy kalendarz niż na maratonachpolskich :)
Blog/Komentarze
10km - 35'14''
15km - 54'14''
83km - 9:14'00''
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Piotrek przygotowuje tekst w którym pokażemy, jak można sobie zautomatyzować pewne sprawy, choćby dodawanie imprez cyklicznych.
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Fajnie :-) Mam nadzieję, że kalendarz szybko się zapełni i będzie użyteczny.

Zgadzam się z jabbur-em, że w wersji mobilnej nie wygląda to na razie najlepiej. Planujecie też wypuszczenie wersji mobilnej kalendarza?

Wartością dodaną będzie udostępnienie interfejsu do pobierania danych przez inne aplikacje. Chodzi o to, żeby np. pod określonym linkiem kalendarzbiegowy.pl (może z jakimiś parametrami GET) zwracał plik xml z podstawowymi informacjami na temat najbliższych imprez biegowych zarejestrowanych w kalendarzubiegowym.pl. Pamiętam, że jakiś programista na forum TECHNO pytał o istnienie takiej usługi, bo była mu potrzebna do swojej aplikacji. Niestety, nikt nie mógł mu pomóc.

Ja chętnie zintegruję moją aplikację mobilną z kalendarzem, np. mogłaby pobierać dane i filtrować w ten sposób, że będzie wyświetlała wszystkie imprezy biegowe w kolejnych dwóch tygodniach w promieniu 50 km. Dla wielu użytkowników dojazd jest najważniejszą cechą zawodów, bo sporo kosztuje i zabiera dużo czasu. Ja kiedyś miałem taką zasadę, że nigdy nie startowałem na imprezach, które były dalej od mojego domu niż 100 km, a wyjątki robiłem wyłącznie dla maratonów. Tę regułę złamałem dopiero jak zacząłem brać udział w biegach górskich.
saper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2012, 10:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Watpie zeby ktos wystawial darmowe interface'y do danych masowych, ktore zazwyczaj stanowia najwieksza wartosc aplikacji. Ale moze sie myle.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Interfejs jeszcze nie wiem.
Wersja mobilna tak. Jestesmy otwarci na sugestie dotyczące jej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jak to z wersjami beta bywa, są różne błędy. Jeden z nich wizualizuje się przy zbieraniu punktów.
Intencją naszą było, żeby nie dodawać punktów za Treningi, Wydarzenia i minione imprezy, niestety w tym zakresie system działa źle.
Chciałem tylko poinformować, że od tego momentu (18 czerwca 19:00) punkty zdobyte w ten sposób zostaną odjęte lub nie będą uznawane przy realizacji nagród.
Zostanie to poprawione systemowo, na razie dodaliśmy taki zapis w Regulaminie.
ODPOWIEDZ