Struktura tematów Portalu

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Uwaga do Redakcji i pytanie do czytelników.
W tym momencie widzę absolutnie megawyczynowe skręcenie tematyki.
Jak wiem, że to trudno żeby tego nie było, ale wg mnie ktoś u was się powinien zajmować tekstami ogólno-treningowymi. Nawet materiał z Arturem Kozłowskim o łamaniu 3 godzin taki nie jest bo się tego nie da przeczytać.

Jakąś grupę ludzi oczywiście interesuje to co się dzieje w wyczynie, kibicowanie, ale jednak więcej ludzi biega dla siebie, dla zdrowia, dla samorozwoju. W dodatku opisywani zawodnicy z których nie wiadomo kto "bierze" a kto nie są dla części czytelników pewnie mało (mniej) ciekawi.

A zatem namawiam do:
- więcej tematyki ogólnotreningowej
- więcej tematyki dotyczącej biegów górskich, bo tam naprawdę się coś dzieje (poza pięknymi krajobrazami)

Sugeruję zainicjowanie przez Redakcję jakiejś ogólnej rozmowy, okrągłego stołu z czytelnikami choćby przez forum, żeby się niektóre tematy mogły wykrystalizować.
Często ktoś na forum może mieć fajny pomysł na temat ale przecież sam tego nie zrobi. A Redakcja właśnie od podejmowania takich tematów jest.

Nie wydaje mi się zresztą, żeby poza forum (chociażby na tak lubionym przez Kubę Facebooku) to można było zrobić.
Nie chodzi mi tutaj o ogólne pytanie: "O czym byście chcieli przeczytać" bo gdyby coś takiego rzucić na Facebooku to się od razu pojawi mnóstwo "pierduł" w stylu: "jak biegać zimą", albo "czy biegać rano czy wieczorem" ale o rozmowę z bardziej zaawansowanymi czytelnikami w trakcie której urodzą się i wykrystalizują tematy do podjęcia przez Redakcję.

Oczywiście tylko Redakcja może coś takiego zainicjować z perspektywą realizacji tematów bo my sobie mozemy gadać i gadać ale jeśłi Redakcja się nie zaangażuje to nic z tego nie będzie.
New Balance but biegowy
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej Adam,

Dziękuję za ten wpis. Uwagi są słuszne i już od jakiegoś czasu działamy w tym kierunku. Właśnie pozyskaliśmy dwójkę nowych autorów, którzy zaopiekują się trailem. Wkrótce ta tematyka zaistnieje na portalu w większym wymiarze. Głęboko wierzę, że jakość tekstów ucieszy odbiorców.

Będę bardzo wdzięczny za propozycje tematów, które Was interesują w kontekście tego co piszesz (ogólnoterneingowe).
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A, no skoro Redakcja jest otwarta, to ja bym przede wszystkim zasugerował przyjrzenie się drodze zawodnika w kontekście treningu.

1. Czy trening Mistrzów powinien być dla nas jakimś wskazaniem - Chodzi mi artykuł pokazujący, że to im ktoś jest lepszy jest przede wszystkim kwestią talentu a nie treningu. Większość wybitnych zawodników wybiła się jeszcze zanim zaczęła na poważnie trenować, potem ewentualny splendor spływał na ich trenerów. Proponuję prześledzenie tego na przykładach. Oczywiście to wymaga jakiejś analizy, czasu. Czyli - nie pytajmy się o to jak trenuje Bekele czy Kipchoge (czy nawet Chabowski) bo to nie ten trening zrobił z nich Mistrzów.

2. Na podstawie rozmów z kilkunastoma trenerami biegów długich zestawienie najważniejszych ich zdaniem biegowych środków treningowych w jakichś powiedzmy dwóch okresach - budowania formy i przedstartowym, w przygotowaniach do powiedzmy dwóch dystansów: maraton (półmaraton) i dycha-piątka. Mówię tutaj o dwóch najbardziej popularnych kierunkach dla amatorów.

3. Podobnie jak wyżej - ale skupienie tylko na treningu siłowym - może z rozróżnieniem - na trening z obciążeniem własnego ciała i trening z ciężarami.

Do tematów 2-3 wybrałbym ze 20 trenerów i postarał się zrobić jakąś tabelę z rozmów z nimi.

4. Spadek frekwencyjny w biegach długodystansowych po 45 roku życia wynika oczywiście ze starzenia się - a konkretnie z tego, że nasze ciało przestaje reagować tak samo na trening jak wcześniej - proponuję jakieś przyjrzenie się środkom treningowym, strukturze treningu polecanego starszym zawodnikom

5. To temat raczej natury socjologicznej i trochę zahaczający o punkt 4 - ale myślę, ze warty poruszenia - jest mnóstwo (podejrzewam) około 20 letnich trenerów trenujących 40-50 letnich zawodników tylko dlatego, że sami dobrze biegają - wg mnie jest to nieetyczne, tak młody człowiek nie ma pojęcia co dzieje się ze starszym człowiekiem (biję się w pierś, sam kiedyś taki byłem).
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję Adam. Bardzo ciekawe propozycje.
Przepytanie dwudziestu trenerów w tak szerokim aspekcie wydaje się być karkołomne, ale może przy zawężeniu grupy i zrobieniu rzeczowej ankiety byłoby do zrobienia.
Pozostałe punkty wydają się być realne. Spróbujemy jakoś ugryźć tę lub zbliżoną tematykę.

Gdyby ktoś z czytających również miał propozycje to będę wdzięczny za dołączeni do rozmowy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No 20 to oczywiście sporo, ale jesli się przygotuje dobry kwestionariusz (zrozumiały) to nie powinno być problemu z wyciągnięciem od nich takich syntetycznych informacji. Trudniejsze może być ustalenie właściwej listy trenerów.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4680
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

1. Mnie z racji wieku bardzo interesują tematy wokół treningu dla biegaczy 40+
I nie tylko same bieganie mam na myśli.
Trening biegowy, regeneracja, odżywianie, trening uzupełniający, roztrenowanie ...
Do tego studium przypadków.
Na bieganie.pl poza projektem który Adam prowadził (ambitny amator 2:50-2:55) nie pamiętam żeby coś było(jestem 40+ więc mogłem zapomnieć).

2. Nie słucham raczej podcastów ale ostatnio przesłuchałem wywiad z Adamem Nowickim bo w tytule jest "jak budować bazę pod maraton" Wywiad trwa około 50 minut z tego w temacie może było ze 3 minuty. Dramat. Po co taki tytuł???
Jeżeli jest w tytule j.w to niech rozmowa jest na temat. Nowicki jest zawodnikiem, może super opisać bazę (nie w trzech zdaniach) jaką on robi jako zawodnik. Prowadzi też zawodników więc może opisać co robią zawodnicy młodzi zaczynający przygodę z martonem, młodzi amatorzy ale już z doświadczeniem i na wysokim poziomie no i analogicznie starsi zawodnicy.
Wszyscy trenują tak samo???

3. Spróbujcie zachęcić czytelników(nagrody?) do przesyłania relacji z imprez biegowych i około biegowych i umieszczać je na głównej. Są osoby na forum , które super piszą relacje. np Keiw, Sikor. To są kilku częściowe relacje okraszone super zdjęciami. Jest co czytać
ODPOWIEDZ