Zmiany na Portalu

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 11 paź 2021, 12:42 Od razu powiem, że to się nie uda. Tzn udało się raz, z biegajznami, ale to były inne czasy, inna historia. Zreszta nie ma sensu, łatwiej jest jednak chyba coś zreformować.
W jakimś momencie Redakcja poprawi komunikacje z forum mam nadzieję.
Adamie, jakby zawsze się nie udawało to byśmy gonili mamuty z maczugami ;) w najgorszym przypadku się nie uda ;) ale spróbować warto
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

He, he. Nadzieja umiera ostatnia.
Ten post był pisany blisko dwie dekady temu. Makin w przedszkolu dostał wtedy promocję do starszaków.
Tyle zostało treści po kliknięciu w link. Ciekawe dla kogo to jest przestroga...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13475
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 11 paź 2021, 12:56 He, he. Nadzieja umiera ostatnia.
Ten post był pisany blisko dwie dekady temu. Makin w przedszkolu dostał wtedy promocję do starszaków.
Tyle zostało treści po kliknięciu w link. Ciekawe dla kogo to jest przestroga...
Skreśl blogi, to z tego forum nie zostanie duzo więcej konstruktywnej treści.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13475
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 11 paź 2021, 13:48
yacool pisze: 11 paź 2021, 12:56 He, he. Nadzieja umiera ostatnia.
Ten post był pisany blisko dwie dekady temu. Makin w przedszkolu dostał wtedy promocję do starszaków.
Tyle zostało treści po kliknięciu w link. Ciekawe dla kogo to jest przestroga...
Skreśl blogi, to z tego forum nie zostanie duzo więcej konstruktywnej treści.
Cholera... przecież chciałem sie już powoli wycofać...
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 11 paź 2021, 13:49 Cholera... przecież chciałem sie już powoli wycofać...
:orany: :orany: :orany:
Cholera ale chyba nie z projektu sub 10.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13475
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 11 paź 2021, 15:03
Rolli pisze: 11 paź 2021, 13:49 Cholera... przecież chciałem sie już powoli wycofać...
:orany: :orany: :orany:
Cholera ale chyba nie z projektu sub 10.
Jeszcze nóg mi nie obcięli.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No nie wiem czy wy tak na poważnie z tym nowym forum, czy na żarty. Mi się nie chce o tym żartować, wiec gdyby ktoś to wziął na poważnie to chciałem napisać, że:
- nie wiem co wam tak naprawdę tutaj przeszkadza, że redakcja się słabo komunikuje? No cóż. Musicie wziąć pod uwagę to, że nie każdy jest taki bardzo chętny do forumowych zmagań (bo przecież na tym się to często opiera), wiele osób woli się jednak schować za jakimś enigmatycznym bytem, Redakcją, w redakcjach gazet autor zostawia swojego maila, to jednak taki „bezpieczniejszy” sposób komunikacji , mniej bezpośredni.
- Chcecie założyć nowe forum? Po co? Przecież to działa, ktoś płaci za serwer. Poza tym kto przyjdzie na to wasze nowe? Kilka osób. Tutaj jednak macie stały dopływ „świeżej krwi”, choćby przez nazwę bieganie.pl
- Przykład biegajznami pokazuje (a raczej pokazywał bo jak widać strona już nie działa) że można to zrobić ale raczej niewielu z was pamięta jak to się odbywało i jako jednak jakoś współodpowiedzialny za tamten sukces mogę powiedzieć, że dzisiaj to jest zupełnie inna historia, nie macie na to niestety (lub stety) szans a wasze ewentualne forum umrze wkrótce śmiercią naturalną. Tutaj zresztą przy różnych okazjach nie raz odbywały się już takie dyskusje, i tylko raz właśnie w przypadku biegajznami to się udało, ale tak jak mówię, to była inna sytuacja.

Jakoś rozumiem drażni niektórych was obecna ekipa, może trzeba ją poprostu poznać, dziwie się że ekipie do tej pory nie przyszedł do głowy pomysł jak to zrobić, ja jakiś pomysł mam i jeśli się zgodzą to zrealizujemy go.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Do głowy by mi nie przyszło żartować na ten temat, powiedziałem co myślałem i tyle.
Nie chcę się sprzeczać o to, czy da się coś nowego stworzyć, czy nie, bo puki co nie mam zamiaru niczego tworzyć, tzn niczego internetowego, bo akurat projekt biegowy chodzi mi po głowie i pewno coś się zadzieje ale to teraz nie istotne.
A czy drażni mnie ekipa, nawet nie bardzo ale widzę, że coś się psuje i słabo wróżę temu forum. Wszystko zależy od ludzi, od entuzjazmu tych ludzi czyli naszego entuzjazmy, a tego kupić ani nakazać się nie da, Przechodziłem już przez to kilka razy, patrząc jak brak współpracy i zrozumienia, rozwalał forum, odchodzili ludzie wartościowi i czynni, ustępując miejsca spamerom, trollom i desantowi władz który nic nigdy nie dał. Takie życie coś się zaczyna, coś się kończy i tu z nami będzie chyba tak samo, Proszę policzyć ile osób tu jest aktywnych, ile coś wnosi, braknie kilka tych osób i nie będzie po co tu zaglądać. Kurde a może jesienna depresja, w każdym razie ja już tego entuzjazmu mam niewiele.
Aha to tylko moje przemyślenia i z nikim ich nie konsultowałem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mogę pisać, że mnie drażni ta ekipa i obrażać się na świat albo pożartować z kolegami na innej platformie i wolę tę drugą opcję. W pełni zgadzam się, że chodzi tu o entuzjazm, który jest motorem działania i to jest prawdziwy silnik, na którym działa forum. A propos silnika - jak wygląda od strony technicznej ewentualne przeniesienie całego kontentu w inne miejsce? Cichy70 już zadeklarował swoją pomoc. Może więc trzeba zacząć właśnie od poszukania silnika. Gasper rzucił domeną w stylu letsran.pl. Nawet opłacił. He, he. Powodzenie tej secesji uzależniam od motywacji, które muszą opierać się na pozytywach. Komunikacja, współpraca, twórcze i krytyczne myślenie. Jeżeli celem miałoby być jedynie !@$%^& w bieganie.pl to jest to słabe i wtedy podzielam wątpliwości Fredzia, że to się nie uda. To co stworzyło przed laty biegajznami było konkurencją. Teraz tak naprawdę w Polsce nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o aktywne fora biegowe, czyli powstanie nowej platformy będzie kontynuacją, a nie konkurencją. To jest bardzo istotna różnica.

Od czasu pojawienia się nowej ekipy zniknęła komunikacja między portalem i forum. Zmiany dotyczące nas użytkowników, nie są w ogóle konsultowane. Nie ma nawet komunikatu co będą zmieniać. To jest forma dyktatu, dlatego proponuję powrót do dobrych obyczajów.
Zacząłbym od z pozoru banalnej rzeczy, czyli przywrócenia dawnego logo. Pierwowzorem logo był zdaje się Abel Kirui. Popraw mnie Fredzio jeśli coś pomyliłem. W każdym razie to jest moja propozycja. Oczywiście można zorganizować konkurs na nowe logo i to nawet ma większy potencjał konsolidujący społeczność biegową. Chodzi mi o to, żeby znowu każdy użytkownik poczuł, że ma moc sprawczą, że ma realny wpływ na kształt forum, bez poczucia bycia zaganianym baranem do stworzonych odgórnie reguł.

Dlaczego zacząłbym od logo? Bo nie jest to temat skomplikowany technicznie i zarazem ma wymiar symboliczny, a więc pozwala na wypowiedzenie się każdemu kto ma ochotę wziąć udział w nowym projekcie pod tytułem: kontynuacja forum na zasadach użytkowników.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To nie był Abel Kirui ale oczywiście Kenijczyk ( był chyba drugi na którymś tam półmaratonie warszawskim), nie pamietam jak się nazywał.
Co do reszty - ja mam stosunek neutralny. Mam oczywiście sentyment do bieganie.pl ale nie będę nikogo na siłę tutaj zatrzymywał.
Biegajznami powstało w podobnej sytuacji jak teraz wam się wydaje, że jesteście, tzn ówczesny właściciel nie komunikował się z forum, portal nie był aktualizowany.
Ale nadal nie mogę zrozumieć co wam przeszkadza to, że redakcja się z wami nie komunikuje, co to przeszkadza w dyskusji?
Jeżeli by ktokolwiek z was miał jakieś sensowne wnioski racjonalizatorskie w ramach forum to przecież ich wdrożenie odbyłoby się natychmiast (w ramach możliwości technicznych).
Rozumiem, że przeszkadza wam to, że Naczelny Szafiarz się nie wypowiada i można mieć wrażenie ze ma wszystko w dupie, No cóż, mi tez to przeszkadza ale świat nie jest doskonały.
Możecie natomiast sami zaproponować kogo widzielibyście na stanowisku Naczelnego Szafiarza i może wasza propozycja się komuś tam spodobać. :)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Komu ma się spodobać?
Nie wiemy z kim rozmawiać, nie wiemy kto jest kto, nikt się nie przedstawił, nikt nie informuje o zmianach. Za krótko tu jestem ale wydaje mi się, że Ty również o niczym nikogo nie informowałeś i nadal nie informujesz, rozumiem, że to nie fundacja, czy stowarzyszenia, a prywatna firma wiec obowiązku nie ma. Choć spółka jawna i pod KRS: 0000278099, każdy może sobie zerknąć. To jacy mityczni oni, jaka góra, jaki szafiarz, ja się pogubiłem.
Może by ktoś nas oświecił, bo może bredzimy z niewiedzy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam, zadajesz trudne pytania. Spróbuję zadać może nieco łatwiejsze.
Wiesz może co się stało z moimi postami na forum biegajznami albo na innym forum kbmaniaków, gdzie przed laty też się udzielałem?
Widzisz Adam, ulotny charakter tych bytów wymaga zaangażowania i troski wszystkich stron. To, że nic mi nie przeszkadza w dyskusji nie ma nic do rzeczy. Jeżeli za jakiś czas zapytam Cię, czy wiesz może co stało się z moimi postami na forum bieganie.pl, to zrozumiesz w czym rzecz?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No cóż, wszyscy się tutaj udzielamy bo lubimy rozmawiać, nikt nam za to nie obiecywał ze nasze posty będą istnieć do końca Świata.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lubimy też mieć złudzenia o wiecznym istnieniu. Bez nich trudno o sens rozmowy.
Tutaj jeszcze znalazłem buńczuczne wezwanie do bojkotu. Śmiesznie to dzisiaj wygląda, ale wtedy było odważnym komunikatem.
Albo to:
"Liczy się konkurencja i pluralizm, im więcej forów tym lepiej!" pisze w 2004 niejaki monka.
Dziś już wiemy, że przy życiu ledwo dyszy jedno forum.
"Czasy się zmieniają!" - będzie krzyczał jakiś nastolatek z przedszkola, albo inny szafiarz z tiktoka. Owszem, ale zmienia się też komunikacja na postwerbalną, czy jakoś tak. W każdym razie raj dla wtórnych analfabetów i biernych odbiorców.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 12 paź 2021, 18:28 W każdym razie raj dla wtórnych analfabetów i biernych odbiorców.
Nie prawda, bo ja się dowiedziałem, że Paweł ma na drugie Wawrzyniec.
A w ogóle to nie wiem o czym rozmawiacie.
No i kończąc tą przydługą dyskusję, polecam się jakby co, owszem jestem skur*** ale za to biegałem szybko dychę.
ODPOWIEDZ