Ból kolana

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Spaget
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2021, 08:36
Życiówka na 10k: 51,04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Zarejestrowałem się na forum w celu uzyskania porady odnośnie pewnej dolegliwości. Postaram się to zobrazować jak najdokładniej się da. Jakiś czas temu w trakcie biegania zaczęło mnie boleć prawe kolano. Ból pojawia się tylko w konkretnym ułożeniu, w momencie największego nacisku, trudno dokładnie opisać kiedy. Jak robię zwykłe przysiady, wchodzę po schodach, albo po prostu chodzę to wszystko jest okej. Jak zginam nogę, leżąc na plecach to też jest git. Natomiast, gdy wchodzę pod górkę/jakieś wzniesienie to jest dramat. Ból wychodzi też wtedy, gdy leże na lewym boku, uniosę nieco prawą nogę i wtedy próbuję zginać i prostować kolano. Mam odczucie, jakby ból zaczynał się nieco z prawej strony i "wchodził" między chrząstki stawu kości udowej a łąkotki. Przeglądając grafikę różnych fajnych rzeczy znajdujących się w kolanie odnoszę wrażenie, że to więzadła. Ale wiadomo, że nie jest to żadna metoda diagnozy.
Czy ktoś, orientuje się co konkretnie boli, co może być przyczyną i jak się tego pozbyć?? Ewentualnie do jakiego specjalisty się udać? Ortopeda czy fizjoterapeuta?
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem co Ci jest.
Dobry fizjoterapeuta celem zdiagnozowania i rozpracowania problemu.
Ortopeda, jeśli będzie potrzebna jakaś diagnostyka obrazowa.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Spaget pisze:jak się tego pozbyć?? Ewentualnie do jakiego specjalisty się udać? Ortopeda czy fizjoterapeuta?
Radzę w pierwszej kolejności kontakt z wiarygodnym Ortopedą.
(Najtrudniejsze zadanie to wyszukać tego jednego z setek dostępnych.)

Najgorsza opcja dla diagnozy i leczenia "budżetowego"
to "śledztwo" na własną rękę przy użyciu Internetu. :usmiech:
(Ale do samego poszukiwania Ortopedy, od biedy wystarczy na sam początek)

Wizyta u fizjoterapeuty na pewno wpłynie korzystnie na Twoją psychikę! :hahaha:
Iskalia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2021, 16:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Warto iść na dobra rehabilitację, moja koleżanka chodzi co jakiś czas do Kriosonik ,mają naprawdę świetna kadre, nie trzeba długo czekać na wizytę. Warto do nich zajrzec albo zadzwonić i spytać konkretnie o jakie zabiegi nam chodzi.
ODPOWIEDZ