Bardzo bolesny odcisk/pęcherz na podeszwie stopy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kordyt
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odkąd biegam raz na jakis czas zdarzaly mi się przetarcia na stopie i potem odciski z pecherzami ale zawsze byly niewielkie i nie przeszkadzaly w bieganiu i szybko sie goily. Dość czesto piekly mnie podeszwy stóp po interwalach ale na nadt dzien juz bylo ok.
We wtorek przebieglem tylko 10 km BC2 i 2 km BC1 wiec tempa sa wolniejsze niz interwaly. Też mnie jednak piekly stopy ale szybko przeszlo ma nastepny dzien bez objawówaz do pojscia biegać. Wczoraj zrobilem tylko 13 km spokojnego biegu. Juz na pierwdzych 400m w prawej stopie zaczelo szczypać na podeszwie pod palcami. Z czasem minęło a na 10 km zaczelo masakrycznie w tym miejscu szczypać/boleć. Kustykajac dobieglem do domu. Caly wczorajszy wieczór po tym biegu szczypalo mnie w tym miejscu nawet jak tam nie dotykalem. Dziś brak jakiejkolwiek poprawy, nie moge nawet stanac stopą w tym miejscu. Boli tak jak po oparzeniu II stopnia, boli w dotyku. Nie ma zaczerwienien ani ssinien jest jedynie odcisk o srednicyok 4 cm ale pęcherz jest pusty, nie wytwarza się w nim płyn albo jest go bardzo mało.
Nigdy cos takiego nie stanowilo problemu ale tym razem raczej sie nie zapowiada ze to predko minie co więcej cos jest nietak skoro tak się dzieje. Nie wiem w czym moze byc problem ? Dobieram rozne skarpetki, z różna sila wiąże buty, chociaz musialem ostatnio je tez poluzowac bo bolało mnie srodstopie od sznurowek.
Czy ktoś mial podobny problem z tak bolesnym odciskiem ?
5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup Porządne skarpetki. No chyba, że kupiłeś nowe buty i to ich wina.

Wysłane z mojego Mi A1 .
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Kordyt
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

8i3gacz pisze:Kup Porządne skarpetki. No chyba, że kupiłeś nowe buty i to ich wina.

Wysłane z mojego Mi A1 .
Fakt ze ost 2 treningi pobieglem w byle jakich skarpetkach ale cale zeszle lato w takich biegalem i bylo ok. Mam tez specjalne skarpetki takie za 40 zl a nawet takie za 70 zl. To w takim razie spróbuje biegi bc2 robic w takich lepszych, chociaż nigdy nie widziałem różnicy jak biegalem w takich czy takich.
Buty owszem zmienilem ale to jest prawie twn sam model wkladke przelozylem , bo mam swoją na pronację no i nie zauwazylem ze wystapil prpblem przy zmianue buta. W sumie to to co sie zmienilo to temperatura bo to byl w tym roju pierwszy szybki biem w 20 stopniach w cieniu.
Ale zeby odcisk tak bolał? Co gorsze to sie w ogóle nie goi a mam wrazenie nawet ze boli bardziej nuz wczoraj :lalala:
5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)
ODPOWIEDZ