Ból tylko podczas biegania.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
virinox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2019, 15:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :jatylko:

Mam problem z bólem stopy podczas biegania. Rano jak wstanę stopa mnie pobolewa, gdy zrobię dwa kroki to ból mija. Stopa nie boli mnie podczas dotykania, "wykręcania" nią w różne strony itp. Problem pojawił się naglę, dzień wcześniej biegałam i było wszystko dobrze, a na drugi dzień nie mogłam przebiec nawet paru metrów. Zrobiłam sobie 5 dni przerwy od biegania, jednak nic to nie dało. Ból podczas biegu mija gdy stawiam stopę na palcach, podczas "normalnego" stawiania stopy odczuwam silny ból, nawet nie umiem określić dokładnie w którym miejscu, boli po prostu w okolicach kostki. Miał ktoś może z was taki problem?



Jestem umówiona na wizytę u lekarza, ale wiadomo jak to wygląda na nfz. Jutro będę dzwonić i umawiać się prywatnie, jednak może uda się tutaj zasięgnąć rady. :ble: Dodam, że biegam od dwóch miesięcy, przed biegiem zawsze się rozgrzewam i biegam tylko po asfalcie. Przeważnie robię od 7 do 10 km, zależy od dnia. Nie wiem czy to ważne, ale przed rozpoczęciem przygody z bieganiem dużo jeździłam rowerem, robiłam treningi siłowe itp. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2019, 15:55 przez virinox, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

Jedyne co mi przychodzi do głowy to przeciążone (naciągnięte) rozcięgno podeszwowe.
37:52 1:25:24 3:12:11
virinox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2019, 15:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krabul pisze:Jedyne co mi przychodzi do głowy to przeciążone (naciągnięte) rozcięgno podeszwowe.
Czytałam o tym, ponoć leczenie jest bardzo długotrwałe. Oby to nie było to.
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Rozciegno jest na dole stopy i tam też boli, rwie i ciągnie. Jezeli nie jesteś w stanie zlokalizować bólu, to raczej nie to.
Nie idź do lekarza, tylko do fizjoterapeuty.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
ODPOWIEDZ