Łąkotki i artroskopia

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
robj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2004, 01:14

Nieprzeczytany post

szukam pilnie mjejsca w Warszawie gdzie szybko mozna zrobic rezonans kolana; moza ma ktos namiary na dobrego ortopede rownie pilnie
z gory wielkie dzieki
New Balance but biegowy
agmajka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2004, 22:32

Nieprzeczytany post

Jak w warszawie , to chyba polecam Medycyne Sportu na Wawelskiej, tam tez kieruja na rezonans.
Dobra jest tez carolina Medical Center na Broniewskiego ( niestety droga). Pozdrawiam
zula
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 05 mar 2004, 13:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

XGrazyna: co się odnawia-uraz czy krew?
Często mniej oznacza więcej
agmajka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2004, 22:32

Nieprzeczytany post

u Mnie była 2 razy punkcja ( zaraz po urazie i po zdjęciu gipsu) , potem juz nie ale czuje ze cały czas utrzymuje sie stan zapalny . Musisz cały czas okładac to kolanko czymś zimnym ( z zamrażarki ).
Punkcji nienawidze, to okropnie boli.
XGrazyna
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2004, 16:43

Nieprzeczytany post

zula: pytajac o odnawianie mialam na mysli krew; ja mam ogolnie slabe naczynia krwionosne (siniaki po treningu sa normalne) i dlatego sie zastanawiam z jakiego powodu jest ta krew, co moze byc uszkodzone a co za tym idzie  - czy sie bedzie odnawiac?

agmajka: cos wiem o punkcji i ruszanu igla wewnatrz kolana:(, powiedz mi prosze czy lykasz jakies tabletki o dzialaniu przciwzapalnym? mi cos dali ale jak czytam przciwskazania to mam wrazenie, ze po wyleczeniu kolana bede miala problemy ze wszystkim innym!
Mialas moze robione MRI? czy bez tego badania mozna postawic diagnoze?
zula
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 05 mar 2004, 13:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

No to czeka cię tez wizyta u internisty, żeby sprawdzić czy masz problemy z krzepliwością krwi czy po prostu masz słabe naczynka. Tabletki o działaniu przeciwzapalnym mogą powodować niedokrzepliwość!!!(jakie bierzesz?) I skad wiesz że masz krew w kolanie-po wyniku punkcji; a teraz?
Często mniej oznacza więcej
XGrazyna
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2004, 16:43

Nieprzeczytany post

Co do tabletek to Rantudil i Reparil. Z krzepliwoscia nie mam problemow , mam po prostu slabe naczynia krwionosne.  Krew mialam w kolanie zaraz po kontuzji a teraz mam na tyle spuchniete , ze chyba tez jest. I czuje jakis dziwny ucisk:(
zula
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 05 mar 2004, 13:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Rantudil ma takie działanie jak napisałam, ale w świetle twoich wypowiedzi można założyć że to nie krew(na szczęście!) tylko płyn, który miejmy nadzieję z czasem się wchłonie. MR+usg+artroskopia+objawy to dopiero podstawy do diagnozy, niestety...
Ale bądź dobrej myśli, wielu forumowiczów miało problemy z kolanami i się wyleczyło. NIe łam się (znowu!) ;)
Często mniej oznacza więcej
agmajka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2004, 22:32

Nieprzeczytany post

Do GrazynaX
No opuchniete to będzie pewnie jeszcze jakis czas , faktycznie nie musi świadczyc o krwi, może tylko płyn
( chociaz sama nie wiem które lepsze. Jest nadzieja,że sie samo wchłonie. Ja brałam jakies zastrzyki p. zakrzepowe ( w trakcie gipsu). Potem tylko maści p.zapalne. Powiem Ci tak Grazyno ! Musisz niestety uzbroic sie w cierpliwość. Z kolanami dosyć długo sie dochodzi do sprawności. Ja niestety jestem starą weteranką w tych sprawach.  4 lata temu miałam podobna historie z prawym kolanem, i chociaż chcieli od razu ciąć łąkotke ( czego sie bałam i nie zaryzykowałam)to jakoś z tego wyszłam. Fakt że w" nagrodę" wysiadło mi to drugie kolano z którym teraz sie borykam. Pociechą dla mnie jest to, że  nie uprawiam żadnego sportu wyczynowo i mogę sie pogodzić z mniejszą sprawnością. Mimo wszystko rozumiem Twoje obawy, i niepokój, tez dokładnie tak miałam. trzymam kciuki, żeby Ci sie polepszyło.
XGrazyna
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2004, 16:43

Nieprzeczytany post

Czesc!
Dzieki za dobre slowo! Teraz lekarz chce mi zalozyc cos co sie zwie ortoza (chyba tak sie nazywa) usztywnia  to kolano jak gips a mozna to zdejmowac, ustawiac konty zgiecia kolana itd. Czy slyszeliscie cos  o tym drogim urzadzonku?
Pozdrawiam
Grazyna
Awatar użytkownika
Lisol
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2004, 16:58

Nieprzeczytany post

A ja mam pytanie: co to sa wysieki? jak to sie objawia? co sie z tym robi? i czy to jest niebezpieczne dla stawu?
zula
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 05 mar 2004, 13:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Takie urządzonko jest ze wszech miar godne polecenia, to właśnie rodzaj stabilizatora o którym pisałam.
Lisol:wysięk=płyn, najczęściej jest go zbyt dużo i powstaje na skutek jakiegośtam zapalenia/urazu.Objawy-puchnięcie, sztywność kolana (najlepiej ci powiedzą dyskutujące tu dziewczyny). Co się robi i czy jest niebezpieczne to chyba zależy od przyczyny
Często mniej oznacza więcej
XGrazyna
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2004, 16:43

Nieprzeczytany post

Lisol: Czesc!
Wysięk to plyn , tak jak pisze Zula. U mnie pojawila sie od razu krew w stawie i z tego co wiem to plyn jest chyba lepszym zlem w tym przypadku.
lukaszjg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2004, 23:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam

Nabawilem sie kontuzji przy skoku w dal.
Na artroskopie poszedlem rok po urazie.

Miałem zabieg usunięcia tylnego fragmentu łąkotki ponieważ przy sub maksymalnym zgięciu kolana
czułem blokowanie i trzeszczenie w stawie.
Objawy wyzej wymienione sa nadal to juz 3 lata po
zabiegu jednak kolano nie puchnie i wyraznie mniej boli.
Zabieg dał pozytywne efekty jednak nie odzyskalem w pełnej sprawnosci kolana.

Wszystkim radze nie przesadzac z obciazeniami a wrazie
problemow z kolanami jak najszybciej isc do lekarza.

Jezeli ktos miał problem przy submaksymalnym zginaniu kolana i udało mu sie go rozwiazac prosze o kontakt.
sport ale tylko z głową
XGrazyna
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2004, 16:43

Nieprzeczytany post

Mam pytanko:
Jak długo utrzymywała się wam opuchlizna na kolanie?W moim przypadku mineły ponad dwa tygodnie a  mam nadal spuchniete mimo masci i okladow.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ