Komentarz do artykułu Dieta paleo - hit czy kit ? Po konferencji Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Rolli,

W tym temacie na dziś chodzi o utratę wagi, a nie o bicie rekordów. Prawdą jest, że w okresie przejściowym trudniej się biegało, ale dziś mam lepsze wyniki niż z czasów diety korytkowej, czas pewnie ze względu na utratę wagi, ale co najważniejsze, mogę biegać więcej, codziennie. Przekroczyłem miesięcznie magiczny do tej pory dystans 150 km po który zawsze miałem jakąś kontuzję. Dziś biegam 200 km i czuję się jak młody bóg mimo 59 lat.
Skończyły się dolegliwości stawów i ścięgien. Skrócił się czas regeneracji, co dla trenujących będzie mieć znaczenie.
Dla mnie nie ma problemu wyniku, bo ja biegam czysto rekreacyjnie, a jak namówią mnie koledzy na rywalizację, to muszę na nich czekać na mecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

Dokładnie, większość osób zyska więcej szybkości na utracie wagi niż na lepszym doładowaniu węglowodanami. Co nie zmienia faktu, że pewne ilości węglowodanów dołożone do paleo w odpowiednim momencie dają jeszcze lepszy efekt.
ODPOWIEDZ