Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Nawet niewinne bieganie zaczyna być aktywnością ekstremalną, ze stosowną dla takiej aktywności dawką adrenaliny. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
New Balance but biegowy
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam zamiar jeździć i biegać - w przypadku zatrzymania przez policję poproszę o przymusowe zatrzymanie i skierowanie do szpitala psychiatrycznego. - i to tyle w tym temacie,
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

21km10km pisze:Gov pl. na godzinę 22:22 dnia 3/04, że można biegać. Tylko tej oficjalnej strony rządowej się trzymajmy. Oczywiście wiadomo ze lasy zamknięte, parki itp. Polecam sprawdzać przed każdym wyjściem na trening.
Ty się możesz trzymać czego chcesz, ale takie nachalne namawianie innych, w sytuacji gdy może ich to doprowadzić do kłopotów, jest mało eleganckie. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
mungo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 576
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 3:23:50
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Aktualnie wychodzi na to, że mając las koło domu, nie mogę iść się przebiec do niego, tylko muszę biegać „po mieście”? Nie widzę sensu
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W sumie to też zamierzam wchodzić na gov.pl i upewniać się czy ten zapis jeszcze jest. Każdy ma swój rozum, albo zostanie w domu, albo nie, ale dla mnie to nie jest strona jakiegoś amatora czy portalu biegowego tylko oficjalna strona Rządu Rzeczypospolitej Polskiej (jakikolwiek on nie jest) na której jest wyraźnie napisane, że można biegać. Nie jestem prawnikiem, nie znam ustaw ale widzę, że sami policjanci nie wiedzą jak podejść do tematu, więc chyba strona Rządu RP jakimś tam źródłem informacji jest.

Ale tak jak napisałem, niech każdy myśli za siebie.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dokladnie. oficjalna strona polskiego rządu. to ma chyba wyzszy priorytet niz wirtualna polska i wynurzenia jakiegos policjanta etc.

ps: zamkneli juz chyba wszystkie parki narodowe wczoraj, LP tez. i wiecie co - jak ja sie teraz ciesze, ze poludniowa czesc gorców, akurat tu gdzie mieszkam, to niemal same prywatne lasy :)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:ps: zamkneli juz chyba wszystkie parki narodowe wczoraj, LP tez. i wiecie co - jak ja sie teraz ciesze, ze poludniowa czesc gorców, akurat tu gdzie mieszkam, to niemal same prywatne lasy :)
Heh, no fajnie masz, kurcze ;).

Ten zakaz wstępu do lasów to kolejny mętny zakaz, niezgodny z Ustawą o lasach, ale cóż. Chodziło przecież nie o to, że w lesie jest wirus, tylko, że ponieważ pogoda robi się fajna a jest weekend to było ryzyko, że ludzie ruszą do lasów gromadnie i będą korzystać z polan i miejsc piknikowych. A wystarczyłyby częste patrole i pilnowanie tych miejsc wypoczynku. Ale łatwiej wprowadzić zakaz, jest sobota, niech ludzie gromadzą się w kolejkach przez sklepami, nie w lasach.
Bez komentarza.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

W przypadku lasów jest spora furtka. Można biegać z fuzją na plecach. W razie kontroli powiemy, że gonimy dzika z ASF. Polowanie zostało uznane jako czynność pierwszej potrzeby.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

O 3-4h nie da sie wbiec do lasu? Patrole tam już filuja?

Ja dzisiaj przed 4h biegałem dla zdrowia na stadionie 356m. 5x 2136m p2'.
Adrenalina wielka, na ulicach pusto, i w parku pusto. Biegałem bez słuchawek, aby slyszec swoj oddech i otoczenie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:O 3-4h nie da sie wbiec do lasu? Patrole tam już filuja?
Idź sprawdzić.
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Im więcej z nas nie będzie używać mózgu i zdrowego rozsądku a patrzeć bezkrytycznie na to, co się nam zabrania pod przykrywką dobra ogółu, tym w przyszłości będą się posuwać do większych ograniczeń. Nie dajcie się zastraszyć. Wszystko jest robione bezmyślnie albo z pełną premedytacją. Co z tego, że ludzie chodzą po kilka osób w sklepie, jeśli jeden przy drugim stoi w kilkudziesięciometrowej kolejce przed sklepem? Przecież to na jedno wychodzi, albo jest jeszcze gorsze. Bieganie pojedynkę nikomu nie szkodzi. Chodzenia do pracy w sklepie, który nie zaopatruje ludzi w podstawowe potrzeby, też nie jest zabronione, więc prawo się obchodzi i ludzie chodzą do pracy i są zmuszeni gromadzić się (praca przy zamkniętym sklepie). Sytuacja jest analogiczna do biegania albo i gorsza. Skoro można narażać się przy zamkniętych drzwiach po kilka-kilkanaście osób, gdzie zachowanie wymaganych odległości jest niewykonalne to dlaczego mam nie biegać sam, jeśli mam nad zachowaniem odstępu zdecydowanie większą kontrolę a prawo mi tego wprost nie zabrania?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3289
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Noo Fenomen to prawdziwy fenomen :D Parki zamknięte, napierdala po parkach. Stadiony zamknięten, napierdala po stadionach. Nie dość, że fenomen to i hardcore i prawdziwy wojownik walki z systemem XD
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

qamil pisze:Im więcej z nas nie będzie używać mózgu i zdrowego rozsądku a patrzeć bezkrytycznie na to, co się nam zabrania pod przykrywką dobra ogółu, tym w przyszłości będą się posuwać do większych ograniczeń. Nie dajcie się zastraszyć. Wszystko jest robione bezmyślnie albo z pełną premedytacją. Co z tego, że ludzie chodzą po kilka osób w sklepie, jeśli jeden przy drugim stoi w kilkudziesięciometrowej kolejce przed sklepem? Przecież to na jedno wychodzi, albo jest jeszcze gorsze. Bieganie pojedynkę nikomu nie szkodzi. Chodzenia do pracy w sklepie, który nie zaopatruje ludzi w podstawowe potrzeby, też nie jest zabronione, więc prawo się obchodzi i ludzie chodzą do pracy i są zmuszeni gromadzić się (praca przy zamkniętym sklepie). Sytuacja jest analogiczna do biegania albo i gorsza. Skoro można narażać się przy zamkniętych drzwiach po kilka-kilkanaście osób, gdzie zachowanie wymaganych odległości jest niewykonalne to dlaczego mam nie biegać sam, jeśli mam nad zachowaniem odstępu zdecydowanie większą kontrolę a prawo mi tego wprost nie zabrania?
To jest jasne dla każdego średnio rozgarniętego!
No i co z tego, skoro w realu jest tak, że za wyjście aby pobiegać można wyskoczyć z co najmniej kilku stówek? ;) Będziesz powyższej argumentacji używał w negocjacjach z tępogłowym policjantem wyposażonym w stosowne paragrafy?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
wojcini
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2009, 22:13
Życiówka na 10k: 37:45
Życiówka w maratonie: 3:03:34

Nieprzeczytany post

Gdzie Wy widzicie ten zapis pozwalający biegać na gov.pl?
Do wtorku był ale teraz nawet dłuższego spaceru odradzają.
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Zablokowany