Shin splints?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
ChudiniOle
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2020, 13:19
Życiówka na 10k: 42.20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie. Po kilku latach wróciłem do biegania. Po wstępnym tygodniowym rozbieganiu zacząłem biegać dystans 3km i tu pojawia się problem. Po bieganiu poczułem dyskomfort pod piszczelem po jego wewnętrzej stronie pod kolanem (około 10cm). Stwierdziłem, że mięśnie muszą się przyzwyczaić i trzeba to kolejnego dnia rozbiegać i to był błąd. Po kolejnym bieganiu, zaraz po skończeniu biegu ledwo ustalem na nogach. Ból po obu stronach piszczeli był nie do zniesienia. Poczytałem, że jest to być może shin splints, aczkolwiek w moim przypadku powstały jakby '' zgrubiałe'' stany zapalane pod kością piszczelową, które bolą przy np ucisku, a ból promieniuje po całej łydce. Odpuściłem na ponad 2.5 tygodnia. Po tym czasie w nowych butach, po solidnej rozgrzewce poszedłem na stadion i tuż po starcie ten sam ból w tym samym miejscu. Nie mam pojęcia co mam robić, czy odpuścić na dłuższy czas? W między czasie mięśnie łydki rolowalem, rozciągałem, bez rezultatu. Załączam zdjęcie gdzie dokładnie jest pokazane miejsce bólowe, które wręcz widać między palcami tuż pod kością piszczelową. Lekarz póki co odpada w czasie pandemii, a nie mam ochoty rezygnować całkowicie z tej aktywności fizycznej. Pozdrawiam.
https://ibb.co/dtYrfTT
ODPOWIEDZ