Bieganie na Podlasiu

sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

ja mogę zająć się statutem i ewentualną przyszłą rejestracją klubu jako stowarzyszenia
Zgodnie z art. 10 ust. 1 Prawa o stowarzyszeniach
Statut stowarzyszenia określa w szczególności:
1) nazwę stowarzyszenia, odróżniającą je od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji,
2) teren działania i siedzibę stowarzyszenia,
3) cele i sposoby ich realizacji,
4) sposób nabywania i utraty członkostwa, przyczyny utraty członkostwa oraz prawa i obowiązki członków,
5) władze stowarzyszenia, tryb dokonywania ich wyboru, uzupełniania składu oraz ich kompetencje,
6) sposób reprezentowania stowarzyszenia oraz zaciągania zobowiązań majątkowych, a także warunki ważności jego uchwał,
7) sposób uzyskiwania środków finansowych oraz ustanawiania składek członkowskich,
8) zasady dokonywania zmian statutu,
9) sposób rozwiązania się stowarzyszenia.
Tak więc ułożę jakiś wzór, a punkty do przedyskutowania - nazwa, adres itp. pozostawię do późniejszego ustalenia.
New Balance but biegowy
BNK
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Pięknie !!!, mam nadzieję że zapału starczy na niewątpliwe problemy organizacyjne. Z mojej strony, pomysł, do osób zajmujących się lub mających do czynienia z szeroko pojętą grafiką o jakieś zajefajne logo Naszego klubu PKB, trzeba będzie cos na koszulkach z duma nosić :oczko:
marutek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Biaystok

Nieprzeczytany post

Witam
Imprezy można znaleść poprzez np: Maratonypolskie gdzie da się wpisać promień od danej miejscowości.
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 1&bieganie

Od 2 lat biega amatorska grupka zrzeszona wokół Ścieżki Biegowe Białystok (28 czerwca ostatnie formalne zajęcia przed wakacjami). Można tam zacząć biegać i spotkać się z biegaczami i biegaczkami. Nie ma ograniczeń co do wieku i poziomu wytrenowania.

Pozdrawiam
Marutek.
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Projekt statutu wysłałem na maila do Karola. Jak też pisałem w tymże mailu:
dobrze by było, aby także inni zainteresowani skonsultowali - szczególnie nazwę - wymyśliłem na poczekaniu oraz cele i sposoby realizacji. Może udałoby się wrzucić projekt statutu na stronkę, dać kilka dni zainteresowanym na ściągnięcie i zgłoszenie uwag a następnie będzie można przejść do dalszych formalności, które zamykają się w jednym zebraniu zainteresowanych i wypełnieniu kilku dokumentów.
Opłata za założenie stowarzyszenia to teraz 250 zł, jednakże można złożyć wniosek o zwolnienie z tej opłaty. Jeśli już się zbierze 15 osób - dobrze by było w miarę szybko pociągnąć sprawę związaną z rejestracją - zebrać się, wypełnić kilka dokumentów i rejestrować się. Wprawdzie widziałem, że środki na sport zostały już rozdzielone przez miasto na drugie półrocze 2009, ale może po rejestracji udałoby się wyciągnąć coś ekstra, ewentualnie złożyć wniosek o dotacje na rok 2010.
Pozdrawiam,
Piotrek

Ps. Koniec końców chodzi i tak tylko o to, aby biegać / realizować cele biegowe ;-).
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Cześć
Piszę również tu na forum, może ktoś z poza naszego przyszłego klubu też tu wchodzi:

Czy jedzie z was ktoś w niedzielę do Łomży na zawody?
Szukam kogoś kto dorzuci się do paliwa.

http://maratonypolskie.pl/mp_index.php? ... 3&bieganie

i sprawa druga.
Co powiecie na nazwę DNS: www.bieganie.podlasie.pl
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Ja niestety nie dorzucę się. Ale na zawodach zamierzam się pojawić, tylko jadę z...Ostrołęki. Ponaglam wszystkich którzy wybierają się na zawody a jeszcze nie zapisali się, dzisiaj mija termin składania zgłoszeń. Po terminie też można się zapisać ale nie ma wtedy gwarancji otrzymania pakietu startowego. Lorak ile już osób się zapisało?
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Siekier83 pisze: Lorak ile już osób się zapisało?

W chwili obecnej mamy 10-u chętnych.
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

No to stronka naszego klubu jest skończona.

Proszę o ew. uwagi.

http://slubnastrona.home.pl/

Kilka spraw:

1. Umieszczamy członków klubu (Imię i Nazwisko) czy jest to z czymśtam niezgodne? Może rozesłać po wszystkich prośbę o wyrażenie zgody na umieszczenie? A kto nie odeśle, tego nie publikujemy?

2. Czy robić forum?

3. No i sprawa kolejna: jaki rejestrujemy adres DNS? www.bieganie.podlasie.pl ?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, 15:50 przez lorak75, łącznie zmieniany 1 raz.
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Lorak i Sawikos brawa za stronę i status. Rewelacja!! Forum też się przyda.
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Proponuje dodać 2 zakładki:

GALERIA - miejsce na zdjęcia lub linki do galerii z imprez biegowych, w których startowaliśmy.

oraz

LINKI - zakładkę z odnośnikami do portali o bieganiu oraz sklepów internetowych dla biegaczy.
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

DNS jest ok - możemy zarejestrować, czemu nie :-).
Odnośnie forum - w zależności od nakładu pracy i chęci - jeśli zbyt duży, można zrobić przekierowanie bezpośrednio na to forum, na którym obecnie piszemy lub na ten wątek.
W przypadku danych - raczej nie ma żadnego zakazu, jeśli nie znajdzie się na stronie nic więcej poza imieniem, nazwiskiem, ewentualnie jakimś krótkim opisem sporządzonym przez zainteresowanego i jakimiś danymi kontaktowymi - najlepiej aby każdy udzielił osobiście zgody czy się zgadza i w jakim zakresie na umieszczenie swoich danych.
Można tu użyć także generalnej formułki, którą każdy może skopiować i przesłać na adres mailowy klubu, aby na przyszłość mieć jakąś podkładkę, że osoba zainteresowana wyraziła zgodę.

Np.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w przesłanej przeze mnie korespondencji / deklaracji członkowskiej Stowarzyszenia Podlaski Klub Biegowy dla potrzeb funkcjonowania stowarzyszenia, a także na publikację wybranych przeze mnie danych na stronie internetowej Stowarzyszenia. Jednocześnie jestem świadomy przysługującego mi uprawnienia do żądania usunięcia danych dotyczących mojej osoby w każdym czasie. (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami).
Taką klauzulę umieściłbym także w każdej deklaracji członkowskiej podpisywanej przez potencjalnych członków.
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Zrobienie forum nie jest zbyt czasochłonne (może przystosowanie jego wyglądu do konwencji strony może deko zająć), boje się tylko takiej rzeczy, że nikt tam nie będzie pisał. Sporo jest stronek z opustoszałym forum i wygląda to nie za bardzo zachęcająco. No ale zaryzykujemy!

ps. mamy już 14 członków, więc jeszcze jeden i możemy się legalizować.

Jeśli chodzi o domenę, to zarejestruję ją jak stronka wyląduje na docelowym serwerze (Andrzej zobowiązał się do zorganizowania miejsca na serwerze w Dunie)
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Gratulacje dla kolegi Karola za bieg w trudnych warunkach pogodowych w Łomży. Miało się nas zjawić trochę więcej, ale jakoś nie wypaliło. Ja miałem imprezę dzień przed biegiem i też sobie odpuściłem. Skoro zebrało się już wystarczająca liczba członków żeby zarejestrować nasz klub to proponowałbym spotkanie np. na Powiatowych Dniach Twórczości Ludowej w Zawadach na których odbędzie się bieg śledzia. Dodatkowo inne atrakcje. Link do imprezy http://www.bramanabagna.pl/?a=artDetails&idA=118 Może się jakoś zorganizujemy bo blisko, aż szkoda nie jechać. Karol jak to nie problem to można z czasem zrobić profile użytkowników, które mogliby edytować sami członkowie klubu, coś w stylu jak na stronce klubu biegacz maniac z Poznania. Karol jeśli chodzi o forum to może daj na stronce linka przekierowującego na ten wątek. Jak będzie nas więcej to pewnie przyda się forum z prawdziwego zdarzenie a narazie powinien wystarczyć ten wątek.
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

dobry pomysł - na niedzielę przygotuję potrzebne druki do złożenia w sądzie w celu rejestracji.
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Siekier83 pisze:Gratulacje dla kolegi Karola za bieg w trudnych warunkach pogodowych w Łomży.
Dzięki - naprawdę było ciężko. Po wszystkim wypiłem ponad 4 l. wody :bum:
Karol jak to nie problem to można z czasem zrobić profile użytkowników
To żaden problem. Jak stronka zaistnieje na nowym serwerze, to rozdam loginy każdemu, kto wyrazi chęć.
Karol jeśli chodzi o forum to może daj na stronce linka przekierowującego na ten wątek

Zrobione!
ODPOWIEDZ