GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Mikroelementy bez których nie da się żyć
Chrom - w walce z cholesterolem i nadwagą

Chrom reguluje poziom cholesterolu i kwasów tłuszczowych. Ułatwia trawienie białek i "uwrażliwia" komórki na insulinę. Ten pierwiastek najlepiej jest znany osobom walczącym z nadwagą, a dokładniej chorobliwą miłością do słodyczy. Niedobór chromu może właśnie tak się objawiać, ale wcale nie musi. Inne sygnały braku chromu, typowe zresztą i przy innych problemach, to przewlekłe przygnębienie, rozdrażnienie, bóle głowy i nadmierny pociąg do alkoholu. Oczywiście każdy z nas ma prawo czasem czuć się gorzej. Jeśli jednak fatalne samopoczucie utrzymuje się ponad 2-3 tygodnie, zawsze wymaga wyjaśnienia u lekarza. Można zacząć od internisty i poszukać przyczyn organicznych. Jeśli to nie przyniesie efektów czas na specjalistów od ludzkiej duszy.

Jeśli jednak twoje kłopoty to jedynie kwestia kiepskiej diety i niedoboru chromu, warto (tradycyjnie) zwiększyć spożycie ryb, wątroby, zielonych warzyw, drobiu, kukurydzy, jaj, pieczywa razowego i świeżych owoców. Chromu w zasadzie zbyt wiele nam nie trzeba (średnio 20-30 mikrogramów na dobę), ponieważ jednak zwykle mamy kłopoty z jego przyswajaniem, bezpiecznie jest dostarczyć go nawet 80 mikrogramów każdego dnia. Szczególnie, jeśli kochamy węglowodany, które utrudniają jego wchłanianie. A że niedobór chromu zwiększa na nie apetyt, łatwo nie jest...


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ponad tysiąc zdjęć z wczorajszych zawodów. Tutaj nie było obsuwy ze strony organizatora. Boski Prezes również się na nich załapał i tę piekne nogi :hejhej:

https://plus.google.com/photos/11567125 ... 754/albums

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post

Jeszcze odnośnie 32. Biegów:
też nie wiedziałem, że wodopój przed rondem był zorganizowany przez AB dla AB ale zostałem wsparty kubkiem wody za co DZIĘKUJĘ! :usmiech:
Pozdrawiam.
Biegam, pływam, roweruję.
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy już czytaliście, ale w Gazecie Pomorskiej ukazała się krótka relacja wraz z filmikiem z wczorajszego biegu. Z tego co czytam w komentarzach, to jakieś dziecko się przewróciło (ktoś mu podobno pomógł) i zostało stratowane przez resztę. Nie wiem na ile jest to prawda, ale rzeczywiście przymuszanie dzieci na siłę do tych biegów to chyba nie jest dobry pomysł.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Nie wiem czy już czytaliście, ale w Gazecie Pomorskiej ukazała się krótka relacja wraz z filmikiem z wczorajszego biegu. Z tego co czytam w komentarzach, to jakieś dziecko się przewróciło (ktoś mu podobno pomógł) i zostało stratowane przez resztę. Nie wiem na ile jest to prawda, ale rzeczywiście przymuszanie dzieci na siłę do tych biegów to chyba nie jest dobry pomysł.
Z relacji bezpośrednich świadków wiem, że takich stratowań było więcej. Kto to widział puszczać taki tabun dzieciaków w jednej grupie. Przecież to nie są doświadczeni biegacze, którzy rozplanują sobie bieg a jedynie małe dzieciaki idące na żywioł. Dobrze, że nie biegają w kolcach, bo tragedia była by murowana. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym, aby takie biegi były organizowane dla naszych dzieci, bo poziom wysportowania młodzieży to tragedia, ale trzeba to jakoś rozsądnie ogarnąć. Zauważyłem, że w Pomorskiej pod galerią zdjęć z wczorajszego biegu jest sporo komentarzy i to niekoniecznie pozytywnych.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /130929872

Z większością niestety muszę się zgodzić. Czas na zmiany w kochanej Olimpii Panie Prezydencie.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

I jeszcze jeden i jeszcze raz…kilka fotek z maliniaka.

https://plus.google.com/photos/10812436 ... JLGq7mc3AE

No i znowuż ten Prezes na pierwszym planie :bleble: Czy on zawsze już będzie sie tak pchał :hejhej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzięki uprzejmości kolegi Roberta mamy kolejną galerię fotek z wczorajszego biegu.

https://plus.google.com/photos/10493225 ... banner=pwa
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Kolejny tydzień czas nam rozpocząć :taktak: . Będzie to kolejny czas pełen wrażeń i zapewne bardzo szybko zleci :hej: . Zamiast odliczać czas jak inni do piątku ja odliczam czas do kolejnego spotkania z wami, czyli już do środy :hej: , soboty :hej: , niedzieli :hej: . Nie wiem, co bym zrobił jakbym nie mógł z wami pobiegać z jakiś losowych przyczyn :chlip: . Zapewne popadłbym w depresję :ech: . Zżyłem się z wami tak bardzo, że potrzebuję was jak uzależniony od używek narkotyku :hejhej: . Co też potrafi zrobić grupa przyjaciół o wspólnej pasji :szok: . Jeszcze raz dziękuje za wasz udział w sobotnich zawodach i nie mogę doczekać się wyjazdu na maraton warszawski. Musimy się postarać, aby jak najbardziej wesprzeć naszych debiutantów Maćka, Dawida, Dorotę, którzy zdecydowali się wystartować na tym morderczym dystansie :sss: . Już widzę ich i swoje łzy radości na mecie stadionu narodowego :hahaha: . To naprawdę jest wzruszający moment zarówno dla samego zawodnika jak i jego przyjaciół. Pamiętam jak się czułem jak wbiegał na metę zapłakany z radości Janusz w maratonie łódzkim i pozostali moi przyjaciele. Coś pięknego i wzruszającego. To trzeba przeżyć. No dobra dość tych wzruszeń przecież za oknem słoneczko a nie plucha, więc czas przygotować się na trening i chyba kąpiel :szok: . Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Techniki wiązania butów sportowych

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2552

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Za tydzień wyjazd do Warszawy na 35 Maraton Warszawski :uuusmiech: . Drodzy biegacze wyjazd w sobotę o godzinie 08.00 z parkingu przy Mac Donaldzie. Jedziemy na 3 auta w 12 osób, więc damy radę się pomieścić :taktak: . Po dojeździe na miejsce, czyli Warszawy najpierw kierujemy się na stadion po pakiety a później do apartamentów :uuusmiech: . Na stadion chyba nie muszę kierować, bo widać go z daleka i dacie radę dojechać na czuja. Jeżeli chodzi o apartamenty to mamy 2.Zarezerwowane od soboty do niedzieli ul Freta 27 w Śródmieściu na Nowym Miecie obok Starego Miasta około 4 km od stadionu, czyli mety i 4 km od linii startu, czyli mostu Poniatowskiego. Zapewne i tak będziemy poruszać się komunikacją miejską na numer startowy. Plan dnia jeszcze omówimy, ale z tego, co wiem Janusz zawsze ma jakieś winko w bagażniku :hahaha: . Niestety wolni strzelcy biegaczki organizują sobie w własnym zakresie :hejhej: nie licząc na osobliwy urok Prezesa :spoczko: , bo on sam ma z tym problem :hahaha: . Już nie mogę się doczekać tego święta biegaczy a wy :lalala: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dodam małą wzmiankę z niedzielnego treningu. Wystartowaliśmy jak zawsze z pod plaży miejskiej. Pobiegliśmy w stronę osiedla Lotnisko, po drodze odłączył się jednak Maciek, który miał w planach 18 km, i Hania – Ania. W połowie znanej ósemki ponownie nastąpił rozłam gdzie Rafał, Jarek i Maciek pobiegli z powrotem na plażę a reszta postanowiła poćwiczyć na „Przystanku Workout”. Każdy wykonał kilka ćwiczeń, rozstaliśmy się i Piotrki z Gosią pobiegli dalej w las. Pogoda dopisała i wczorajszy dzień oraz cały zeszły tydzień można uznać za udany.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Poranny trening zaliczony :taktak: . Najbardziej jestem zadowolony z kąpieli w jeziorku. Woda już zimna, więc rekreacja i przyjemność pełną parą :szok: . Niestety, jeżeli chodzi o moje bieganie to kontuzja cały czas mi się odzywa i maraton ciągle stoi pod znakiem zapytania :wrrwrr: . Namiastkę bólu miałem już na maliniaku gdzie po piątym kilometrze musiałem stanąć :ojoj: . Jednak wycofać się już nie da. Opłacone, zarezerwowane, więc trzeba jechać i walczyć jak przystało na mój znak zodiaku, jakim jest Koziorożec :hejhej: . Dobrze, że jadą ze mną przyjaciele, więc będzie wesoło :hahaha: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie ma to jak szybka, smaczna i zdrowa kolacja :uuusmiech: . Tym razem Mozzarella z pomidorem oliwą z oliwek ( duża ilość) i dużą ilością czosnku a do tego ciemne pieczywo z ziarnami. Palce lizać :taktak: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post

Witam.
Wiem, że mało czasu zostało ale może jednak ma ktoś z Was miejsce aby zabrać się w sobotę 28.09 na Maraton Warszawski no i wrócić 29.09?
Jak coś to proszę pisać na PW lub dzwonić: 607 571 587
Pozdrawiam.
Biegam, pływam, roweruję.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Cieszy mnie piękne słoneczko za oknem w dugi dzień jesieni :usmiech: . Trzeba to wykorzystać i pójść pobiegać i popływać :taktak: . Nie długo nie będzie takich okazji gdyż z jesienią jak sami wiecie to różnie bywa :echech: . Skoro dzisiaj wtorek to zwyczajowo muszę powiedzieć, że jutro środa :hahaha: . Skoro tak to widzimy się na wspólnym treningu o godzinie 18.00 przed plażą miejską :taktak: . Będzie to ostatnia środa aż do wiosny gdzie spotkanie odbywa się przed plażą. Od 2 października spotykać będziemy się już koło średnicówki również o godzinie 18.00. Przypomnę jeszcze o tym w kolejnych postach. Póki, co jutro po staremu, więc trzeba przygotować jakiś zestawik ćwiczonek :sss: . Z takich spraw organizacyjnych to, kto się jeszcze nie wpisał na listę założycieli AB a chciałby to proszę o dane z dowodu osobistego w celu wciągnięcia na listę. Żółta karteczka na moim pulpicie „zabrać się za stowarzyszenie” ciągle jest i nie znika :hej: . Odkleję ją jak doprowadzimy wszystko do końca. Pozdrawiam i życzę udanego dnia wszystkim kochanym biegaczom Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ