GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim. Dzisiaj środa, więc już o 18.00 widzimy się na wspólnym treningu przed plażą miejską. Miejmy nadzieje, że do tego czasu nie będzie padać, ale nawet, jeśli pogoda nam się popsuje to i tak jest ciepło i nie powinno nas to odstraszyć od obowiązkowego treningu. Podstawa naszego biegania to systematyczność bez względu na przeciwności i jeżeli to zrozumiemy to wyniki waszego trudu przyjdą same. Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu dieta biegacza - SZPARAGI - niskokaloryczne, zdrowe i wykwintne – uwielbiam je i zawsze jak się zaczyna ich sezon goszczą w moim menu.
Szparagi pobudzają pracę nerek i... odchudzają. Są niskokaloryczne – mają tylko 18 kcal w 100 g, są przy tym pożywne - zawierają sporo białka. Szparagi są cennym źródłem witamin, potasu, magnezu, żelaza, selenu i fosforu. Wspaniale smakują, zarówno jako przystawka, jak i jako dodatek do drugiego dania. Zajadają się nimi Francuzi, ale u nas uchodzą za luksus. A przecież znane były w Polsce już w XVIII wieku, jest o nich nawet wzmianka w „Panu Tadeuszu”. Warto, by szparagi częściej gościły na naszych stołach. Szparagi białe, zielone i fioletowe
To, co jemy, jest podziemnym pędem rośliny, którą trzeba zebrać, zanim ukaże się na powierzchni ziemi. Najpopularniejsze są szparagi białe (uprawia się je w Wielkopolsce), rzadsza jest – popularna we Francji – odmiana zielona. Uchodząca za wykwintną odmiana fioletowa jest trudno u nas dostępna. Zielone szparagi są cieńsze niż białe, ale bardziej aromatyczne i wyraziste w smaku. Mają tę przewagę nad białymi, że przed gotowaniem nie trzeba ich obierać.
Szparagi mają mało kalorii
Zaletą szparagów jest to, że są niskokaloryczne – mają tylko 18 kcal w 100 g, są przy tym pożywne, ponieważ zawierają sporo białka. Trzeba jedynie uważać z kalorycznymi dodatkami – masłem, śmietaną. Szparagi są cennym źródłem witamin C, K oraz z grupy B, żelaza, potasu, magnezu, selenu i fosforu. W zielonych pędach dodatkowo znajduje się witamina A. Zdrowotnych zalet szparagów jest więcej:
zwiększają krzepliwość krwi i zapobiegają pękaniu naczyń włosowatych, a dzięki dużej zawartości błonnika poprawiają pracę układu pokarmowego;
bez obaw mogą się nimi objadać osoby z nadciśnieniem, gdyż mało w nich sodu;
są łagodnie przeczyszczające i moczopędne, dlatego w dietach oczyszczających zaleca się picie wody pozostałej po ugotowaniu szparagów.
Uwaga! Szparagi zawierają związki purynowe, których powinny wystrzegać się osoby z dną moczanową i dolegliwościami nerek. Jednak jadamy je tak rzadko i w niewielkich ilościach, że nikomu nie powinny zaszkodzić.
Jak przyrządzić szparagi
Szparagi podaje się na przystawkę lub jako dodatek do drugiego dania. Przyrządza się z nich wyśmienite zupy (najczęściej typu krem), omlety, tarty, zapiekanki, są też efektownym składnikiem sałatek. Francuzi jadają szparagi polane sosem na białym winie. Dobrze komponują się z sosami gorącymi i zimnymi, które lekko kontrastują z łagodnym smakiem szparagów, np. beszamelowym, winegret, musztardowym, ziołowym, holenderskim. Wystarczy nawet polać je odrobiną dobrej oliwy i skropić sokiem z cytryny. Można też posypać je ziołami, np. tymiankiem. Wspaniale smakują również podane na swojski sposób (jak kalafior) – z tartą bułką zrumienioną na maśle.
Jak kupować i gotować szparagi
Kupując szparagi, zwróć uwagę, czy łodygi są bez plam, twarde i gładkie, główki zwarte. Jeśli po przełamaniu z łodygi tryska sok (niekwaśny w smaku), to znaczy, że są świeże.
Najlepiej smakują świeżo zebrane. Są nietrwałe – w lodówce można je przechować nie dłużej niż 2 dni, wstawione pionowo (do 1/3 wysokości) do pojemnika z niewielką ilością wody z kostkami lodu albo zawinięte w wilgotną ściereczkę.
Dolne stwardniałe końce szparagów odcina się nożem albo po prostu odłamuje, potem szparagi białe trzeba cienko obrać, zaczynając poniżej główki (ma pozostać nietknięta). Szparagi związane w pęczki gotuje się w pozycji pionowej (główki wystają nad wodą) w specjalnym (lub zwykłym, byle wysokim) garnku. Wkłada się je do wrzącej wody z solą i cukrem i gotuje, aż będą miękkie (10–15 minut, białe nieco dłużej niż zielone). Uwaga! Szparagów nie wolno rozgotować, mają być jędrne!
Przedłużyć sezon na szparagi
Są dwa sposoby, by cieszyć się szparagami przez okrągły rok. Po umyciu i osuszeniu można je zamrozić – wtedy trzeba je zjeść w ciągu miesiąca. Ale jeśli przed zamrożeniem zostaną zblanszowane (czyli włożone do wrzącej wody i chwile obgotowane), można je przechowywać 9 miesięcy. Gotuje się je bez rozmrażania tylko 2–3 minuty w posolonym wrzątku. Można je również konserwować: po obgotowaniu 3 minuty szparagi wkłada się do wysokich słojów, zalewa wodą z solą oraz cukrem i pasteryzuje.
Szparagi od rana do wieczora
http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... #BoxLS2img


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze:Koledzy i koleżanki biegacze!
Czy może ktoś z Was posiada umiejętność rozpisania planu treningowego (uwzględniając moje tętno, tempo itp) ?
Chciałbym na początek złamać 50 minut na 10km. W tej chwili udaje mi się to w około 55 - 56 minut.
W necie jest sporo różnych przykładów, ale im więcej czytam tym mniej wiem. A już zupełnie odchodzi mi chęć na samodzielne układanie takiego planu czytając, że robiąc to źle mogę sprawę pogorszyć niż polepszyć :niewiem:
Najlepszym fachowcem od planów jest nasz Zbyszek :hej: i potrafi wykonać każdy plan. Jeżeli chodzi o mnie :hej: to jako takie plany nie dla mnie. Wystarczy słuchać swojego organizmu.Podstawa moich kolejnych życiówek zarówno na 10 km czy na dłuższych dystansach to trening co najmniej 5 razy w tygodniu.Czyli wybiegania w które wplatam co jakiś czas szybsze tempo.Pobudza to mój organizm do cięższej pracy a póżniej są z tego efekty.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W sobotę, koło godziny 15 planuje zrobić trening na bieżni: 6-8 x 1 km w tempie 3:40-3:45. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć albo wyznaczyć swoje HR max to z chęcią pomogę, jeśli będe w stanie :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za info. W takim razie postaram się dołączyć do Was na którymś treningu i zasięgnąć rady :)

A jeśli chodzi o sobotę i bieżnię - to jeśli wyrobię się z pracą to bardzo chętnie dołączę do tego treningu poszukującego HRmax :)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie jeszcze przed spotkaniem na szkółce akademii. Dzisiaj zostałem zaproszony do Urzędu Miasta, jako przedstawiciel naszej Akademii Biegania oraz partner organizacyjny półmaratonu. Podczas tej wizyty Prezydent miasta Robert Malinowski wręczył mi osobiście a właściwie nam wszystkim bo jestem waszym przedstawicielem podziękowania. W spotkaniu wzięli udział również wszystkie osoby, które przyczyniły się do powstania tej imprezy. Po podsumowaniu prezydent oficjalnie potwierdził, że kolejny Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego odbędzie się za rok o tej samej porze, czyli 3 maja 2014r.Przy okazji spotkania wspomniał również o kolejnej ważnej imprezie biegowej, jakim będzie Bieg Trzech Plaż. Jako Akademia Biegania utkwiliśmy w pamięci nie tylko włodarza naszego miasta, ale również innych ważnych osób. Czas, więc zakasać rękawy i działać dalej, aby zachęcić wszystkich mieszkańców Grudziądza do biegania. Już pierwsza taka okazja będzie w niedzielę o godzinie 10. 00.Zbiórka przy plaży miejskiej. Będzie to tak zwane śniadaniowe bieganie dla wszystkich chętnych na krótkiej 2 km trasie oraz dłuższej 4 km promujące aktywny wypoczynek poprzez bieganie na łonie natury. Bieg jak i rozgrzewkę połączoną z rozciąganiem poprowadzi trener lekkoatletyki Pan Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Serdecznie zapraszam.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo. Prezydent Miasta Robert Malinowski zaliczył imprezę, jako bardzo udaną stojącą na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i cieszącą się dużym uznaniem biegaczy w niej uczestniczących. Potwierdził również oficjalnie, że kolejna edycja półmaratonu odbędzie się 3 maja 2014 r., na którą Serdecznie Urząd Miasta Grudziądz Zaprasza. Tym razem nie będzie limitu uczestników w związku, z czym spodziewamy się naprawdę sporej ilości chętnych pod warunkiem, że wy ją będziecie promować wśród swoich znajomych. Z naszej strony postaramy się jeszcze bardziej ją dopracować wprowadzając kolejne elementy uatrakcyjniające ten bieg.
Z mojej strony chciałbym aby w przyszłym roku wystartowały osoby ,kóre dopiero rozpoczęły bieganie w ramach naszej szkółki.Zapewniam was że rok pracy nad sobą pod naszym okiem zapewni wam pewność że dacie radę.Przykładem niech będą osoby ,które rok temu zaczęły z nami biegać w ramach szkółki.Po roku zaliczyły po kolei 7,10 21 i 42 km.Więc można.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No i po treningu :smutek: . Dziękuję wszystkim za tak liczny udział :orany: w naszym wspólnym treningu w ramach szkółki oraz Akademii Biegania :uuusmiech: . Nawet nie starałem się dzisiaj liczyć ilu nas było :niewiem: . Jak wybiegliśmy z plaży to myślałem ze dzisiaj Żywioły Rudnickiego Korsarza wystartowały :taktak: . Były nowe osoby, co cieszy :hej: . Dzisiaj troszeczkę inna trasa wymyślona przez Dawida do najłatwiejszych nie należała :bum: . Dystans również troszeczkę zwiększony, bo zrobiliśmy 6 km oczywiście z licznymi przystankami na trasie :taktak: , aby reszta ekipy do nas dołączyła. Kolejny trening już w sobotę :uuusmiech: i liczę, że również przybędziecie.
Wpis z lekkim opóźnieniem bo pobiegliśmy jeszcze w parę osób wokół jeziorka :orany: no wiecie taki mały niedosyt jak dla mnie. Na całe szczęście Justyna mnie podwiozła do domu :hej: więc jeszcze zdążyłem zrobić sobie kolację oczywiście na białku bo twarożek ze szczypiorkiem a przed tym chłodny prysznic bo troszeczkę skwar dzisiaj zaliczyliśmy.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, że niektórym na urządzeniach pomiarowych wyszła różna odległość dzisiejszego odcinka, jaki wspólnie przebiegliśmy. Oficjalnie więc pragnę zaznaczyć, że trasa dzisiejszego biegu dokładnie wyniosła 5,73 kilometra.
http://www.runningmap.com/?id=542209
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mała zmiana planów, w sobotę jadę na stadion na godzine 17 - coś mi się pokićkało, że Olimpia gra w sobotę, ale mecz jest w niedzielę, więc nie ma powodu do pośpiechu :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj podobno też upalny dzień :taktak: , więc zanim się tak zrobi czas na mój trening. Pamiętajcie, że najważniejsze to motywacja :hej: .

Obrazek

Mam nadzieje, że jak się zakończy szkółka biegania :chlip: to większość z was nadal będzie przychodzić na nasze treningi :taktak: . Już teraz możecie spokojnie mówić, że należycie do Akademii Biegania Grudziądz i biegać w naszych barwach promując nasze miasto na różnych zawodach :uuusmiech: . Z czasem jak będziecie chcieli możemy pomyśleć o koszulkach z logo AB dla was :taktak: . Można to zrobić również samemu. W razie, czego dajcie znać to prześlę logo, które jak ktoś ma koszulkę biegową to może zrobić sobie samemu. Szczegółowe pytania :niewiem: na ten temat na treningu lub na telefon. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma mojego numeru to 505 088 940 ( telefon od dziewczyn odbieram poza kolejnością :hej: ). Pozdrawiam i miłego dnia życzę Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Biegasz na bieżni? To znaczy, że nie biegasz!

http://jak-biegac.pl/biegasz-na-biezni- ... ie-biegasz

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Witam ponownie jeszcze przed spotkaniem na szkółce akademii. Dzisiaj zostałem zaproszony do Urzędu Miasta, jako przedstawiciel naszej Akademii Biegania oraz partner organizacyjny półmaratonu. Podczas tej wizyty Prezydent miasta Robert Malinowski wręczył mi osobiście a właściwie nam wszystkim bo jestem waszym przedstawicielem podziękowania. W spotkaniu wzięli udział również wszystkie osoby, które przyczyniły się do powstania tej imprezy. Po podsumowaniu prezydent oficjalnie potwierdził, że kolejny Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego odbędzie się za rok o tej samej porze, czyli 3 maja 2014r.Przy okazji spotkania wspomniał również o kolejnej ważnej imprezie biegowej, jakim będzie Bieg Trzech Plaż. Jako Akademia Biegania utkwiliśmy w pamięci nie tylko włodarza naszego miasta, ale również innych ważnych osób. Czas, więc zakasać rękawy i działać dalej, aby zachęcić wszystkich mieszkańców Grudziądza do biegania. Już pierwsza taka okazja będzie w niedzielę o godzinie 10. 00.Zbiórka przy plaży miejskiej. Będzie to tak zwane śniadaniowe bieganie dla wszystkich chętnych na krótkiej 2 km trasie oraz dłuższej 4 km promujące aktywny wypoczynek poprzez bieganie na łonie natury. Bieg jak i rozgrzewkę połączoną z rozciąganiem poprowadzi trener lekkoatletyki Pan Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Serdecznie zapraszam.
Gratulacje Andrzej. Nie da się przecenić Twojego zaangażowania i efektywności. :oczko:
Obrazek
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chciałem spytać czy ktoś z Was był może w sklepie "Biegosfera" w Gdańsku i skorzystał z analizy biomechanicznej i doboru butów do biegania?
Analiza kosztuje 25 zł. Jeżeli kupi się buty to jest darmowa. Byłby ktoś zainteresowany wspólnym wypadem w najbliższym czasie, nawet niekoniecznie w maju, ale powiedzmy czerwcu czy lipcu :usmiech: ?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Chciałem spytać czy ktoś z Was był może w sklepie "Biegosfera" w Gdańsku i skorzystał z analizy biomechanicznej i doboru butów do biegania?
Analiza kosztuje 25 zł. Jeżeli kupi się buty to jest darmowa. Byłby ktoś zainteresowany wspólnym wypadem w najbliższym czasie, nawet niekoniecznie w maju, ale powiedzmy czerwcu czy lipcu :usmiech: ?
Pogadaj z Maćkiem był tam wczoraj albo przed wcoraj i robił sobie test więc jest na bieżąco z tematyką .Wyszło mu stopa neutralna z lekka suplinacją.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ