GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Daję taki pomysł do przemyślenia i przedyskutowania na treningach. Mamy możliwość zorganizowania w naszym mieście cyklicznych zawodów-treningów w cyklu „ parkrun”. Więcej o tej inicjatywie na stronie http://www.parkrun.pl/gdansk/ .W tych biegach biorą już udział w Polsce takie miasta jak Gdynia, Gdańsk, Poznań, Łódź i dochodzą nowe Warszawa, Szczecinek . Inicjatywę tą musiała by poprowadzić nasza Akademia Biegania najlepiej już zarejestrowana, jako stowarzyszenie (dodatkowe dotacje). Plus tego to to, że wtapiamy się w ten pomysł, bo impreza odbywa się w każdą sobotę o 09.00 czyli w dzień naszych treningów. Więcej szczegółów opowiem na naszych treningach.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: .
Obrazek
Niestety zima za oknem w pełnej krasie a moje ścieżki biegowe wyglądają tak
Obrazek
Nie powiem ładnie to wygląda ale jednak chciałbym już wiosnę :taktak:
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jutro sobota.Przypominam że nasz wspólny trening przenosimy na godzinę 11.00. Startujemy wszyscy w biego-marszu w ramach II Edycji Żywiołów Rudnickiego Korsarza.Zbiórka wszystkich o godzinie 10.45 przed plażą miejską w Rudniku.Pamiętajcie o zabraniu z sobą kiełbasek na wspólne ognisko.Ubrać też pewnie trzeba się będzie cieplej bo w nocy przymrozki i co najmniej do południa będzie zimno.Mimo wszystko myślę że będzie przyjemnie,wesoło i śmiesznie.
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jak pomóc innej osobie w rozpoczęciu biegania?
Poznaj przykazania osoby trenującej nowicjuszy w bieganiu. Sprawdź, co wolno, a czego nie wolno robić. Dowiedz się, co jest najtrudniejsze dla osoby, która dopiero zaczyna biegać.
Nie wygłaszaj kazań. Jeżeli dokonałeś ostatnio radykalnej zmiany w swoim stylu życia i podejściu do zdrowia, istnieje ryzyko, że zaczniesz stawiać się na piedestale – jako świeżo nawrócony biegacz. Jeśli tak postąpisz, zniechęci to do Ciebie inne osoby, a nawet może wywołać u nich sprzeciw wobec biegania.

Motywacja musi pochodzić z wnętrza każdego człowieka. Twoi przyjaciele i znajomi sami będą wiedzieć, kiedy nadejdzie odpowiednia dla nich pora. Próby nawracania nieaktywnego przyjaciela na bieganie są warte tyle samo, co gadanie do obrazu.
Co wolno robić?
Poczekaj, aż dana osoba sama poprosi Cię o pomoc albo o radę.
Obejrzyj wspólnie z kimś zawody dla zabawy albo weźcie w nich udział; to najlepszy sposób, żeby wzbudzić ciekawość osoby początkującej.
Okaż przyjacielowi zainteresowanie i dobrze przysłuchaj się temu, co próbuje Ci powiedzieć. Następnie udziel mu rady, dostosowując ją do jego celów – a nie do swoich.
Poleć mu jakąś dobrą lekturę na ten temat, coś w rodzaju – hm – tej książki.
Czego nie wolno robić?
Nie obiecuj nikomu, że bieganie poprawi w jego życiu wszystko, od seksu do rozwiązania problemów z wypadającymi włosami (przynajmniej nie obiecuj nic, jeśli chodzi o włosy).
Nie ciągnij swoich znajomych na trasę, jak jakieś dzikie zwierzę swoją ofiarę.
Nie próbuj straszyć znajomych rychłymi chorobami układu krążenia, w razie gdyby nie podjęli treningów od razu, od jutra.
Nie wygłaszaj przemów dłuższych niż cztery godziny bez przerwy na temat wspaniałych zmian, jakie udało Ci się wprowadzić w swoim życiu dzięki bieganiu.
Co jest najtrudniejsze dla osoby początkującej?

Największym problemem dla osoby początkującej jest odpowiedź na pytanie: „Jak mam rozpocząć, żeby wytrwać w działaniu?”. Odpowiedzi trzeba poszukać we własnym wnętrzu, ale Ty jako doradca i trener możesz zadbać o to, żeby zorganizowana seria sukcesów stanowiła wsparcie dla nieustannych postępów.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pobiegnij w naszej koszulce!
Miło nam poinformować, że każdy uczestnik I Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego otrzyma nowoczesną techniczną koszulkę z miękkiego, gładkiego materiału. Nadającą się do uprawiania sportu jak i codziennego noszenia. Interesujący, asymetrycznie podzielony dekolt. Krój z bocznymi szwami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii i materiałów nadmiar potu odprowadzany jest na zewnątrz, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia wentylacja. Mamy nadzieję, że przypadnie wam ona do gustu i pobiegniecie w niej nasz półmaraton.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Jutro sobota.Przypominam że nasz wspólny trening przenosimy na godzinę 11.00. Startujemy wszyscy w biego-marszu w ramach II Edycji Żywiołów Rudnickiego Korsarza.Zbiórka wszystkich o godzinie 10.45 przed plażą miejską w Rudniku.Pamiętajcie o zabraniu z sobą kiełbasek na wspólne ognisko.Ubrać też pewnie trzeba się będzie cieplej bo w nocy przymrozki i co najmniej do południa będzie zimno.Mimo wszystko myślę że będzie przyjemnie,wesoło i śmiesznie.
Może jak weźmiemy kiełbasy to pobiegniemy sztafetę? :hahaha: Ja proponuję sztafetę z podwawelską ponieważ jest długa i nie wymaga dodatkowych umiejętności jej przekazywania. Dla bardziej doświadczonych kiełbasa śląska oraz myśliwska :hahaha:

No to sobie pożartowałeeeem :hahaha:
Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym podnieść swoje OWB czyli mozliwość utrzymania biegu w okreslonym tempie na długim dystansie.
Dzieki Adrianowi dostałem sporą dawkę informacji na temat błędów jakie popełniam przy swoim treningu (Dzięki Adrian), i co powinienem poprawić, ale interesuję mnie również Wasze zdanie i doświadczednia?


Muszę przyznać, że literatura podaje różne metody doskonalenia wytrzymałości biegowej i trochę mnie to dezorientuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Moja metoda na utrzymanie szybkiego tempa na dłuższym odcinku to wplatanie w trening długich wybiegań w szybkim tempie.Ostatnie moje treningi mierzę na 15 km i co dziennie staram się przebiec go coraz szybciej.Dzisiaj poprwiłem o 2 minuty w porównaniu z wczoraj i o 4 z przedwczoraj.Raz w tygodniu staram sie przebiec z 20 km w tempie zawodów.Fakt że taki trening daje w kość ale na zawodach może przynieść efekt w postaci lepszego wyniku.
Oczywiście można też zastosować trening np. na trasie 20km Pierwsze 15 km powoli później 3 km szybko i 2 km sprint.Jednak reasumując to bez dłuższych wybiegań w szybszym tępie niż normalny trening się nie obejdzie. Sebastian zalicz ten pierwszy maraton zobacz jak będzie a dopiero później z czasem będziesz mógł popracować nad szybszym tempem.Ja przygotowując się do mojego pierwszego maratonu treningi oparłem tylko na wybieganiach bez zadnych planów.Jeżeli chodzi o plany to tylko do ZBYSZKA :hejhej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:Chciałbym podnieść swoje OWB czyli mozliwość utrzymania biegu w okreslonym tempie na długim dystansie.
Dzieki Adrianowi dostałem sporą dawkę informacji na temat błędów jakie popełniam przy swoim treningu (Dzięki Adrian), i co powinienem poprawić, ale interesuję mnie również Wasze zdanie i doświadczednia?


Muszę przyznać, że literatura podaje różne metody doskonalenia wytrzymałości biegowej i trochę mnie to dezorientuje.
Taka jak w innych sportach wszystko zależy głównie od czasu w jakim ma nastąpić widoczny progres zawodnika, jego początkowych parametrów fizycznych oraz tego jakie bodźce najlepiej na niego oddziałują. Nie jest to takie proste jak zrobienie zupy czy innego dania według wcześniej ustalonego przepisu. Każdy człowiek jest inny i plan powinien być tworzony na bieżąco.
W poniższym linku jest ciekawy artykuł, który powinien Cię nakierować na co powinieneś zwrócić uwagę tworząc swój plan treningowy:
http://www.runners-world.pl/trening/Wyt ... eki,4591,1
Osobiście uważam, że w każdym planu treningowym powinno znaleźć się dużo miejsca na ćwiczenia ogólnorozwojowe (kalistenika) i rozciągające.

W ostatnim numerze gazety "Bieganie" jest artykuł o Japońskich mnichach maratończykach, którzy potrafią przebiec 84 km dziennie przez kolejne 100 dni.
http://www.youtube.com/watch?v=S06oMxdt40A
http://bushidorunner.blogspot.com/2011/ ... -from.html
Oni to mają świetnie wyćwiczoną wytrzymałość biegową.
Obrazek
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Icenty pisze: Dzieki Adrianowi dostałem sporą dawkę informacji na temat błędów jakie popełniam przy swoim treningu (Dzięki Adrian)
Nie ma sprawy, zawsze chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami na temat treningu :oczko:

Icenty pisze:Muszę przyznać, że literatura podaje różne metody doskonalenia wytrzymałości biegowej i trochę mnie to dezorientuje.
Nie ma niestety jednej uniwersalnej "szkoły", która zawsze przynosiłaby rezultaty. Wokół jest przynajmniej kilka koncepcji, trzeba tylko wybrać taką, która będzie przynosiła akurat dla mnie największe korzyści :usmiech: Podobnie jak Zbyszek uważam, że aby być coraz lepszym trzeba mieć jakiś plan, niekoniecznie gotowiec z książki czy internetu. Powinno się jednak wiedzieć "co z czym się je" i dlaczego robię dziś taki trening, a nie inny - chaos i bieganie po omacku to nie jest dobra metoda :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

A ja tam plana żadnego nie mam :ble: A i tak wam dowalę :hahaha:
Obrazek
teraz to się pewnie sprężycie :taktak: nie ma to jak motywacja :hej:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:A ja tam plana żadnego nie mam :ble: A i tak wam dowalę :hahaha:
teraz to się pewnie sprężycie :taktak: nie ma to jak motywacja :hej:
Kiedyś Cie ze Zbyszkiem dopadniemy - prędzej czy później :hahaha:
Takie motywowanie jest na pewno dobre, żeby realizować z kimś na podobnym poziomie - na zawodach wtedy dostaje się dodatkowego kopa do walki :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zapraszam wszystkich do dzisiejszej lektury magazynu Nowości Grudziądz. W gazecie dwa ciekawe artykuły związane z bieganiem. Pierwszy nawiązujący do naszego I Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego a drugi do biegu Dębowego w Dąbrowie organizowanego przez „Wasyla”.
Okazuje się, że już prawie 30 lat temu trasę z Grudziądza do Rulewa pokonało 3 biegaczy dla uczczenia rocznicy śmierci Bronka. Było to w 1985 roku gdzie jeszcze nie było tak dużo imprez długodystansowych jak obecnie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzieki chlopaki. im dluzej biegam tym bardziej przekonuje sie do korzystania z planow treningowych
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Och te wasze plany :hahaha: Po prostu biegać,biegac,biegać i już
Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ