Poznań

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12511
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jesteśmy w stanie zapanować nad konkretnym mięśniem podczas prostego ruchu. Bieg jest ruchem bardzo złożonym i panowanie nad wszystkim jest niemożliwe. Możliwe jest natomiast wizualizowanie trajektorii ruchu i całej sylwetki w trakcie biegu. Doskonalenie danego ruchu, to wzmacnianie sygnałów istniejącej ścieżki nerwowej lub tworzenie nowej ścieżki. Wyuczenie się tego nazywa się nawykiem czyli przejęciem kontroli nad ruchem przez głębsze warstwy mózgu. Dobrze opanowany ruch charakteryzuje się niskim tonusem, płynnością i ekonomicznością.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
New Balance but biegowy
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Wyuczenie się tego nazywa się nawykiem czyli przejęciem kontroli nad ruchem przez głębsze warstwy mózgu.
No nie chce być inaczej :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nawyk_czuciowo-ruchowy

Zatem: od nieświadomej niekompetencji poprzez świadomą niekompetencję i świadomą kompetencję, do poziomu idealnego - nieświadomej kompetencji.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12511
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jako że za oknem ostatnie podrygi lata, to chciałbym zmieścić jeszcze ze dwa sprawdziany, zanim wszystkich ogarnie szał strojenia choinek i świątecznych promocji, na miesiąc przed wigilią. Idąc z duchem czasu życzę wszystkim smacznego jajka i bogatego zająca. Za tydzień natomiast proponuję test na 1500m, a za dwa tygodnie na 3000m. To takie małe prezenciki ode mnie dla tych, którzy dobrze się sprawują, a chcieliby jeszcze lepiej. Proszę zatem o deklarowanie chęci uczestnictwa w zabawie.
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoro Święty Mikołaj ( w niektórych regionach Gwiazdor??!!, to dla mnie równie zagadkowe jak neologizmy wielkopolskie: bieganito, szukanito, strzelanito i inne tym podobne ;) ), to ja wyciągam rączki po półtoraka i wstępnie po trójkę ( do potwierdzenia).
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12511
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tu gdzieś powinien być mięsień czworogłowy...
Obrazek
...zaraz znajdę
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Płacą Ci jakiś dodatek za product placement? ;)
imejl
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli ja sie zle sprawuje, że nie dostane prezenciku? :(
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Nie tylko TY będziesz bez prezenciku.
Monika222
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 19 mar 2011, 00:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

widzę, że mieliście ćwiczenia na płotkach. ja się tak nie bawię :ojnie:

a co to za święto, że trener Robert się pojawił??? :bleble:
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jako że za oknem ostatnie podrygi lata, to chciałbym zmieścić jeszcze ze dwa sprawdziany, zanim wszystkich ogarnie szał strojenia choinek i świątecznych promocji, na miesiąc przed wigilią. Idąc z duchem czasu życzę wszystkim smacznego jajka i bogatego zająca. Za tydzień natomiast proponuję test na 1500m, a za dwa tygodnie na 3000m. To takie małe prezenciki ode mnie dla tych, którzy dobrze się sprawują, a chcieliby jeszcze lepiej. Proszę zatem o deklarowanie chęci uczestnictwa w zabawie.
Ja bym chętnie spróbował tylko nie wiem czy się nadaję :echech: Na zajęciach BBL byłem pierwszy raz (i na pewno nie ostatni by było super!), truchtam dopiero 3-ci miesiąc, a mój jedyny kontakt z podobnymi testami był dawno temu na WF-ie i oceny nie były dobre. W zasadzie jako tako radziłem sobie tylko z jednym sportem, co zgrabnie ujął wuefista: "Misiek, jakby nie koszykówka to wyżej d**y byś nie podskoczył" :bum: Zupełnie nie wiem jak taki bieg rozegrać żeby nie wyzionąć ducha po 200 metrach ani nie przetruchtać całego dystansu w ślimaczym tempie...

Z drugiej strony wynik jaki bym uzyskał z pewnością łatwo byłoby poprawić wiosną :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12511
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nikt się nie nadaje, więc nie przejmuj się.
megi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 04 wrz 2011, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mimo sobotniej dezercji ja się piszę na oba sprawdziany. Crocodil, nic się nie martw, póki co ja dzierżę palmę pierwszeństwa w dziedzinie zamykania stawki:)) I łatwo nie oddam tego zaszczytu. No pasaram!
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Nikt się nie nadaje, więc nie przejmuj się.
megi pisze:Mimo sobotniej dezercji ja się piszę na oba sprawdziany. Crocodil, nic się nie martw, póki co ja dzierżę palmę pierwszeństwa w dziedzinie zamykania stawki:)) I łatwo nie oddam tego zaszczytu. No pasaram!
W takim razie dobrze - podejmę walkę o zamykanie stawki i pokażę że tak jak ja nikt się jeszcze nie "nie nadawał"! :bum: A tak poważnie to na pewno będzie fajne doświadczenie :)

Zapisuję się na 1500m, a jak się przy tym nie zabije to i na 3000m ;)
barbarasarbab

Nieprzeczytany post

będę na półtora i trójkę, ale na grudniowe GP wywiewa mnie na szkolenie. serdeczności

ewa
Awatar użytkownika
Sandi9
Wyga
Wyga
Posty: 82
Rejestracja: 24 cze 2011, 19:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Mogłam się spodziewać, że to zdjęcie się tu pojawi (i tak widzę, że mnie oszczędziłeś i obyło się bez przeróbek!) .
A na testy się piszę oczywiście ;)
Widzieliście, jak nas promują na górze strony? :hej:
pain is only temporary,
pride is forever.
ODPOWIEDZ