Komentarz do Rankingu Sklepów z Magazynu Bieganie

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Haters gonna hate. Ekipa Ergo robi dobrą robotę.
Awatar użytkownika
ja_arek
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 08 lip 2010, 00:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Pabianice

Nieprzeczytany post

run pisze:Haters gonna hate. Ekipa Ergo robi dobrą robotę.
Nie rozumiem :chlip:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12420
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wyłania nam się obraz sklepu, który faktycznie nie jest ideałem, nie nadąża za wymaganiami współczesnego marketingu (...)
Marketing robi w ostatnich latach wiochę. Biom, Reebok, teraz gruba puma. Kiedy nie ma się wiele do zaoferowania, poza reklamową agresją, pozostaje pustka. Tę pustkę tuszuje się głupotą i infantylnym stylem przekazu.
Przykład:
Śmiały design i kolory dają do zrozumienia, że treningi traktujesz serio.
Do kogo to jest słane jak nie do gnojka, który na chwilę oderwał się od plejstejszyn...

Obrazek
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

I trudno odmówić studio-sportowi racji. A buty kupione u nich na sezon jesień-zima służą już dwa lata. Chyba wpadnę niedługo po nowe :)
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Co do tego sklepu nie wiem bo nie byłem. ale z opinią o SKLEPIE BEIGACZA w krakowie sie zgadzam...
byłem 5x. tylko raz sie mną gość zainteresował (pogadaliśmy nawet i okazało sie że jest rekordzistą rogatego rancza) i takie tam.. bardzo miły i fajny, znający sie na rzeczy.
natomiast 4x zero zainteresowania... jak już buta chciałem przymierzyć to tak jak napisane w gazecie. dał i znowu za lade do komóry...
także asortyment bardzo OK ale sprzedający tacy sobie...
Vox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2009, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Komorów

Nieprzeczytany post

W studio-sport robiłem zakupy 2 razy.Ogromny plus to właśnie obsługa.Kompetentna i fachowa.Rysio prowadzi sklep od lat i zna się na sprzęcie w przeciwieństwie do wielu sieciówek gdzie sprzedawca dziś jest ,a jutro go nie ma.Nie miałem nigdy w ręku magazynu Bieganie,ale jeśli dla nich otoczka marketingowa ma priorytetowe znaczenie to tylko to swiadczy o tym piśmie.No ale co się dziwić Rysio nie da raczej reklamy do takiego magazynu,a Intersport,Dechatlon czy inne sieciówki tak...
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Z dwojga złego wolę takie potraktowanie niż przeciwne. Fachowość i profesjonalizm u sprzedawcy rozumiem właśnie tak, że konkretnie odpowiada na moje pytania i przekonująco rozwiewa wątpliwości. A niepytany - nie przeszkadza. Tymczasem w pewnym sklepie w Warszawie... (nie powiem którym, mądrej głowie dość dwie słowie ;) ) chciałbyś Raul legginsy, a tu Ci trują o skarpetach, próbujesz oglądać te skarpety - pytają czy ci się sklep podoba. Kiwasz łbem że ładny i próbujesz wrócić do tych legginsów, ale musisz odpowiadać na pytanie który raz tu jesteś, bo może czegoś do tej pory nie zauważyłeś jaki to fajny sklep... Masz już w dupie te legginsy (i skarpety, od początku zresztą miałeś) i chcesz tylko już pooglądać czy nic by Ci się nie przydało - "ale co konkretnie? to ja oprowadzę!" Przecież na pewno potrzebujesz przewodnika po 50m kwadratowych! Na koniec jeszcze zachwyt nad kurtką za 600zł którą w specjalnej promocji możesz mieć za jedyne 590 - i jesteś na ulicy. Postanawiając solennie, że nigdy tam nie wrócisz...
Awatar użytkownika
Katarina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 13 mar 2006, 12:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

to, że w sklepach pracują często biegacze a nie specjaliści od handlu i marketingu z predyspozycjami na akwizytora nie oznacza, że obsługa słaba

mnie tam chce się uciekać, gdy ktoś podlatuje od razu i pyta "w czym pomóc" ;) i wiadomo kto to przychodzi do sklepu? jak wpadnie panna solarium z koksem i stwierdzi, że "w tych butach nie da się chodzić", cóż... ma rację, jednak maniera z pewnością wywoła uczucie politowania na twarzy obsługi ;) i minusik
a już z pewnością wolę, by sprzedawca siedział cicho zamiast wciskać mi jak fajne do biegania są buty przeznaczone do chodzenia.
ranking wsio sklepów sportowych dopiero by fajnie wyglądał :hejhej: w kwestii kompetencji szczególnie. choć zapewne nadrobiły by "dbałością o klienta". ale czy na pewno o to chodzi?

moja całkiem subiektywna ocena krakowskiego sklepu jest pozytywna :hej:
ostatnie zakupione tam buty dopasowane znakomicie :taktak:
hiper
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, 09:08
Życiówka na 10k: 00:38:37
Życiówka w maratonie: 03:08:44
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Nieprzeczytany post

Ja w studio-sport kupiłem już 3 pary butów - z każdych jestem zadowolony. Można liczyć na profesjonalną obsługę i na to, że nie wyda się na buty majątku.
Moja żona kupiła swoją pierwszą parę butów biegowych w studio-sport i była z nich bardzo zadowolona.
Przy kolejnej parze skusiła ją wideoanaliza w ERGO. Skończyło się tak, że po jednym treningu okazało się, że jednak to nie był dobry wybór i musi kupić kolejną parę.
Może to przypadek, ale nie zawsze wideoanaliza wystarcza, a na studio-sport jeszcze się nie zawiodłem :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

do pewnego stopnia zgadzam się z przemyśleniami autora listu,

z ciekawością przeczytałem artykuł w papierowym bieganiu. podczas lektury miałem wrażenie, że faktycznie niektóre sklepy nie tyle są faworyzowane, co cieszą się osobista sympatią autorów testu bądź ogólniej, całego pisma. coś na zasadzie "przecież i tak wiemy, że tam jest fajnie", stąd więcej punktów za to samo, w porównaniu z innymi sklepami.

po drugie, mam silne wrażenie, że autorom testu do tego stopnia podobał się pomysł, tak się nim ucieszyli, że nie szczędzili w artykule swoich osobistych przemyśleń, uwag, interpretacji, które wykraczały poza fakty. kilka tego rodzaju sytuacji opisano w liście, dodam do tego jeszcze, że moja wizyta wczoraj w jednym z poznańskich sklepów (celowo nie wskażę w którym) wyglądała zgoła odmiennie niż autorów tekstu - pewnie gdybym był testującym, przyznałbym sklepowi więcej punktów. może był akurat inny sprzedający? - nie wiem, ale pokazuje to pewną loteryjność tekstu, gdzie część sklepów - nieznanych, zamiejscowych - traktowana jest bardziej bezdusznie i kpiarsko, inne, znane, swoje, prowadzone przez przyjaciół, otrzymują może nie fory, ale przynajmniej pisze się o nich w cieplejszym tonie, bez pseudożartobliwego lekceważenia.

na koniec - pomysł na test świetny, wykonanie trochę gorsze, bo krzywdzące dla niektórych sklepów - chęć autorów "zabłyśnięcia" zafałszowała nieco rzeczywistość...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
mszary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 630
Rejestracja: 27 wrz 2010, 07:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Witkowo Drugie

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:Z dwojga złego wolę takie potraktowanie niż przeciwne. Fachowość i profesjonalizm u sprzedawcy rozumiem właśnie tak, że konkretnie odpowiada na moje pytania i przekonująco rozwiewa wątpliwości. A niepytany - nie przeszkadza. Tymczasem w pewnym sklepie w Warszawie... (nie powiem którym, mądrej głowie dość dwie słowie ;) ) chciałbyś Raul legginsy, a tu Ci trują o skarpetach, próbujesz oglądać te skarpety - pytają czy ci się sklep podoba. Kiwasz łbem że ładny i próbujesz wrócić do tych legginsów, ale musisz odpowiadać na pytanie który raz tu jesteś, bo może czegoś do tej pory nie zauważyłeś jaki to fajny sklep... Masz już w dupie te legginsy (i skarpety, od początku zresztą miałeś) i chcesz tylko już pooglądać czy nic by Ci się nie przydało - "ale co konkretnie? to ja oprowadzę!" Przecież na pewno potrzebujesz przewodnika po 50m kwadratowych! Na koniec jeszcze zachwyt nad kurtką za 600zł którą w specjalnej promocji możesz mieć za jedyne 590 - i jesteś na ulicy. Postanawiając solennie, że nigdy tam nie wrócisz...
w zeszłym tygodniu byłem w tego typu sklepie :) masakra istna. Umęczyłem się okrutnie. Więcej się nagadałem i czułem się jakbym wywiadu - wymuszonego notabene - udzielał. Wyszedłem nic nie kupując.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Czasami używam pewnego patentu. Jak podbiega sprzedawca z pytaniem w czym pomóc, to odpowiadam, żeby kasę pożyczył na ten towar co chcę kupić ;) Z uśmiechem dyskretnie się oddala :hahaha:
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z kolegą Qba Krause. Oto fragmenty z Raportu, gdzie analiza, dobór dokonywane są praktycznie tam samo (RBF i StudioSport) a podsumowanie skrajnie różne.

RBF 27 punktów: "Profesjonaliści nie potrzebują gry pozorów w postaci wypasionego sprzętu i odpicowanego lokalu. Wystarczy znać się na rzeczy i mieć bardzo dużo butów".

StudioSport 20 punktów: "Sklep w którym bardzo kompetentny sprzedawca się marnuje. Nie ma bieżni ani przebieralni, za to na mecz koszykówki można się wyszykować i to w charakterze gracza".

Ale gwoli ścisłości, Panie Rysiu.
W rezultacie jest Pan na 6 miejscu - exequo z czterema innymi sklepami (nie wiadomo dlaczego w tabeli jest Pan akurat na pozycji 9).
Wystrój niestety ma znaczenie - niby piwo to samo ale wolę je wypić w fajnej kawiarni niż w narożnej budce z piwem (bez doszukiwania się dokładnych analogii proszę).
Ostatnio zmieniony 11 maja 2011, 12:35 przez google, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
lufi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Pruszków

Nieprzeczytany post

Nie dziwię się właścicielowi sklepu, że zdecydował sie na otwartą polemikę z autorem tekstu/testu w magazynie bieganie.
Pomimo małego metrażu ilość butów biegowych oraz odziezy jest naprawdę imponująca.
Kupiłem tam "juz" dwie pary butów i za każdym razem spotkałem sie z BARDZO miła obsługą.
Czy fachowo dobierają obuwie?, niech może odpowie na to pytanie mój przypadek.
Przyszedłem do sklepu po moje pierwsze buty jesienno-zimowe ...sprzedawca poprosił był sciągnął swoje "cywilne buty" i się przeszedł. Zdiagnozował lekką pronację i zaproponował mi m.in. Asics Trabuco 12, ale ponieważ były to buty z nowej kolekcji cenna była lekko stopująca. To nic, dostałem rabat, który w pełni mnie zadowalał. Jakiś czas później w Intersporcie Asics promował urządzenie FootID, poszedłem oczywiście aby dokładnie poznać wady swoich stóp :ble:
Po zakończeniu badania na liście proponowanych butów znalazły sie także oczywiście Trabuco. Takze jak dla mnie fachowe oko oraz doświadczenie sprzedawcy jest bezcenne.
Dodam także, ze gdyby nie dodatkowy asortyment w tym sklepie, to zapewne nigdy bym tam nie trafił, bo wcześniej zaopatrywałem się tam w buty i sprzęt do siatkówki, których również wybór jest imponujący.

Studio-sport??? ...na pewno tam wrócę po następną parę :taktak:
ODPOWIEDZ