Garmin MARQ

Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

To serie dla kolekcjonerów. Były już chyba raz w podobnej cenie Garmin Chronos.
Myślę, że to co nowego i interesującego, pod koniec roku trafi do zegarków w „normalnych cenach”. Garmin obchodzi 30-to lecie więc musiał wypuścić coś spektakularnego.
Zawężając sieć sprzedaży i lokując te zegarki w salonach nie sportowych, wyraźnie określa grupę docelową. Co więcej, ma doświadczenia z linii Chronos i pewnie nie dał totalnie ciała skoro powtarza pomysł.
New Balance but biegowy
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Dalej brak WiFi 5g
Dziwne rzeczy niektórym przeszkadzają. Pozatestowy dostęp w Polsce najwcześniej w 2020, w Unii Europejskiej to samo - to 5g to tylko do łapania dziewczyn chyba. Tylko, że one teraz już nie lecą na takie gadżety. Na szczęście zresztą.
A może nie chodziło Ci o 5G, tylko o coś innego zgoła?
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma czegoś takiego jak Wi-Fi 5G. Wydaje mi się, że MARQ w ogóle nie ma danych komórkowych, nawet LTE, to skąd miałoby mieć 5G?
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może chodzi o wifi pracujące z częstotliwością 5Ghz. Nie wiem też czy zegarki Garmina łączą się z sieciami 802.11ac.

Dla chętnych, można sobie poczytać o nowych zegarkach:
https://www.dcrainmaker.com/2019/03/gar ... ds-on.html
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8789
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na 100% chodzi o WiFi pracujące w 5GHz, które jest lepsze, szybsze (bardziej wydajne).

@Jan123 - wstawiłeś link, który podałem kilka postów przed tobą :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:To serie dla kolekcjonerów.
Raczej próba wbicia się w sektor zegarków premium. Moim zdaniem udana. Designersko cała seria wymiata.
A ceny? Zobaczcie ile kosztuje Tag Heuer Connected, nie wspominajac np. o Breitling Exospace.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Arasso pisze:
Ryszard N. pisze:To serie dla kolekcjonerów.
Raczej próba wbicia się w sektor zegarków premium. Moim zdaniem udana. Designersko cała seria wymiata.
A ceny? Zobaczcie ile kosztuje Tag Heuer Connected, nie wspominajac np. o Breitling Exospace.
Trudno nawę to TAG porównywać, tam jest ułamek funkcji z Garmina.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ale mechaniczne zegarki premium po latach nadal będą miały swoją cenę, a ten elektroniczny to za ile pójdzie? :hahaha:
W każdym razie chwilowo wartość Fenix 5x Plus utrzymana :hej:
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cena Fenixa 5 plus już dziś spadła o kilkadziesiąt złotych, to nieuniknione że bedzie leciec, jak wszystkiego co elektroniczne, bo wszystko szybciutko się starzeje.
Jako, że jakoś tam moim hobby sa też zegarki "luksusowe", zupełnie nie rozumiem takiej próby wejścia w ten segment. Zegarek mechaniczny po 50 latach będzie jeszcze więcej warty, mechanizm ma duszę, niektórzy zegarkoholicy stosują ostracyzm nawet wobec zegarków kwarcowych, a tutaj ma niby rywalizowac z nimi elektroniczny gadżet który za 3 lata będzie przestarzały?
Z drugiej strony 2 tys. dolarów to grosze dla kogoś kogo stać na jacht, czy dla pilota który zarabia z 15 tys. dolarów miesięcznie.
I jeśli te zegarki mają jakieś sensowne zastosowanie w czasie pracy, czy hobby tych ludzi to może i sobie je kupią. Choć pilot, czy kapitan jachtu idąc z piękna blondynką na drinka wieczorem, założy prędzej jakiegoś mechanicznego pilota, czy divera, a nie kawałek plastiku od garmina, Takie moje zdanie.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wtskwtskwtsk pisze:
djhonda pisze:I ten sam przedpotopowy wyswietlacz z 935 w najnowszym "luksusowym" zegarku za 2500 tys dol.

Dodatkowo teraz juz jest pewne ze nastepca 935 raz ze bedzie mial ten sam slaby wyswietlacz, to jeszcze bedzie mial chipset GPS od Sony... rewelka
Tylko, że ten chipset GPS od Sony zużywa dużo mniej energii.
Ja jak najbardziej czekam na następcę 935 z jeszcze dłuższym czasem bez ładowania.
Słaby wyświetlacz to też efekt kompromisu ze zużywaniem baterii i mnie on odpowiada.
Zuzywa duzo mnie energii ale jest tez (przynajmniej obecnie) duzo mniej dokladny. Rozumiem ze dokladnosc GPS to nie jest najwazniejsza cecha dla docelowego nabywcy tej serii MARQ ale jesli rozmawiamy o nastepcy 935 to juz jak najbardziej. Jedyne pocieszenie to fakt, ze nastepca 935 najprawdopodobniej pozostanie plastikowy, a w ten modul Sony sobie ciut lepiej radzi zamkniety w takiej obudowie.

Czesto tez pojawia sie tutaj i na innych forach argument w stylu "dla posiadacza jachtu czy ferrari to maly wydatek".. posiadacz yachtu nawet nie zerknie na takie tanie badziewie. Garmin moze sie napinac do woli ale to nie jest i raczej nigdy nie bedzie marka premium.

pzdr
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Następca 935 ma ponoć byc we środę i ma to być właśnie plastikowy MARQ.
Ponoć te błędy chipsetu Sony to tylko i aż soft, a nie hardware.
Bogaty cżłowiek nie popatrzy na takie coś w kategorii zegarek, ale w kategorii narzedzie w czasie hobby, pracy, już tak.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Na 100% chodzi o WiFi pracujące w 5GHz, które jest lepsze, szybsze (bardziej wydajne).

@Jan123 - wstawiłeś link, który podałem kilka postów przed tobą :oczko:
Tak wiem później czytałem, że ludzie dali ten link co ja.

Chodziło mi o WiFi na 5ghz bo mam router na 5ghz.
I jak nie obluguje 5ghz to opcja WiFi jest zbędna dla mnie.
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze nie widziałem routera 5GHz, który nie miałby 2.4 GHz, bardziej to chyba kwestia skonfigurowania drugiej sieci na tej częstotliwości. A jeśli nawet, to router, nie jakiś wypasiony, kosztuje 200zł, a zegarek 10 tys. Elektronika szybko się starzeje, a obecnie bardzo nadal popularne jest 2.4 GHz. 5GHz to dla urządzeń z większej odległości, z zegarkiem to chyba nie kłopot podejść bliżej routera. Tak więc dla mnie taki wybór Garmina, czyli brak 5GHz wydaje się jak najbardziej normalny.
Jan123

Nieprzeczytany post

wtskwtskwtsk pisze:Jeszcze nie widziałem routera 5GHz, który nie miałby 2.4 GHz, bardziej to chyba kwestia skonfigurowania drugiej sieci na tej częstotliwości. A jeśli nawet, to router, nie jakiś wypasiony, kosztuje 200zł, a zegarek 10 tys. Elektronika szybko się starzeje, a obecnie bardzo nadal popularne jest 2.4 GHz. 5GHz to dla urządzeń z większej odległości, z zegarkiem to chyba nie kłopot podejść bliżej routera. Tak więc dla mnie taki wybór Garmina, czyli brak 5GHz wydaje się jak najbardziej normalny.
Tak zgadza się router ma opcje 2,4ghz ale zapchane sieci w około mnie na 2,4 i mam skonfigurowane tylko 5ghz.

Da się obejść bez 5Ghz tylko dziwi mnie ,ze Garmin już tyle wersji wypuścił zegarków z WIFI i dalej bez 5ghz, nawet w topowych .

Czy coś wiecie o nowych opcjach?
New Live Event Sharing Feature
New Body Battery Energy Monitor (from the Vivosmart 4)
New Heat and altitude acclimation feature
New Training Load Focus feature
New Primary Benefit (Training Effect Labels) feature
New respiration rate feature
New indoor track running profile

bo w instrukcji dużo nie ma info



http://static.garmin.com/pumac/MARQ_Ath ... _EN-US.pdf
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

akurat wytłumaczenie jest bardzo proste. Do 2.4 GHz potrzeba oddzielnego chipsetu i do 5GHz oddzielnego. Z oczywistych powodów nie ma miejsca dla dwóch. Gdyby zdecydowali się tylko na 5GHz to dopiero byłby krzyk użytkowników.
ODPOWIEDZ