Wybór topowych zegarków

marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

935 to taki Kopciuszek wśród Garminów. Najmniejszy i najbrzydszy z tej topowej linii, ale robi to wszystko co cała reszta, a od strony GPS z tego co można przeczytać, to nawet lepiej. Od wersji 5plus ustępuje oczywiście brakiem map i muzyki, od zwykłych 5 nie ustępuje niczym w funkcjonalności.

Na CES Garmin pokazał Vivoactive z LTE, ale działa to na razie tylko w USA i z jednym operatorem. Nawet jeśli wrzucą w połowie roku upgrade 5-tek z LTE, możemy się i tak nie doczekać wsparcia w naszym kraju od żadnego operatora.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
New Balance but biegowy
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nazywanie 935 Kopciuszkiem, to nieporozumienie. To najwyższy model zegarka dls sportowców, triathlonistów. Fenixy to duże, ciężkie zabawki dla turystów, amatorów.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Nawet jeśli wrzucą w połowie roku upgrade 5-tek z LTE, możemy się i tak nie doczekać wsparcia w naszym kraju od żadnego operatora.
Od premiery 935 miną niedługo 2 lata. Jeśli rzucą coś w stylu 935+ (z dodaną np. płatnością zbliżeniową NFC czy jakąś muzyką) - to na logikę cena powinna nieco spaść (choćby dlatego, że jeśli ktoś ma zegarek i nie musi "na gwałt" kupować a chce nowy topowy - to poczeka chwilę). Wszystko zależy czy i co pokażą.
wtskwtskwtsk pisze:Nazywanie 935 Kopciuszkiem, to nieporozumienie. To najwyższy model zegarka dls sportowców, triathlonistów. Fenixy to duże, ciężkie zabawki dla turystów, amatorów.
Też tak uważam, jeśli chodzi o oznaczenia garminowe to w zasadzie brakuje mu w nazwie XT (bo powinien mieć), pewnie dlatego żeby skrócić nazwę no i nie szufladkować go jako "tri".
biegam ultra i w górach :)
wtskwtskwtsk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2018, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja myślę, że nadal topowy zegarek dla triathlonistów, czyli następca 935 nie dostanie "bzdur", typu muzyka, czy płatności, co może powodować tylko jakiś drenaż baterii, większą wagę itd.
Też jestem na kupnie i zwlekam, bo zobaczę czy warto kupić następcę 935, a po premierze nowego na pewno cena spadnie.
Ponoć jest prawdopodobna premiera w kwietniu...
run_johny
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:34
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: 2:58:31
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Najmniejszy i najbrzydszy z tej topowej linii, ale robi to wszystko co cała reszta, a od strony GPS z tego co można przeczytać, to nawet lepiej. Od wersji 5plus ustępuje oczywiście brakiem map i muzyki, od zwykłych 5 nie ustępuje niczym w funkcjonalności.
Najmniejszy? Nie powiedział bym. Rozmiar etui (tak Garmin opisuje na stronie), ma 47x47 więc jak Fenix 5.
Fenix 5s ma 42 dla przypomnienia.

Nawet FR 645 ma 42,5 natomiast Vivoactive 3 43,1 mm.

Najbrzydszy? Pojęcie względne. Sporo osób wybiera go i nosi z garniakiem, bo koperta spokojnie wchodzi pod mankiet koszuli :)

Porównałeś do F5 Plusa, moim zdaniem błędnie.

Brak map i muzyki nie uważam za jakieś ustępstwa, a korzyść. Mam czyste urządzenie treningowe najwyższej klasy.

Biegam po górach i wierz mi, mapy nie są potrzebne w zegarku.


Wszyscy tak mocno gloryfikują Fenixy, a one wcale nie są takie fajne.


I mówi to użytkownik niegdyś Polara, a obecnie FR 935.
Nie mam przywiązania do marki, a do urządzenia, które ma po prostu spełniać moje oczekiwania.

Pozdrawiam :)
TRAIL, trochę triathlonu.
--------------------------
5k: 17:20
10k: 35:46
HM: 1:19:08
M: 2:58:31
1/8: 1:07:43
1/4: 2:29:01
ODPOWIEDZ