Komentarz do artykułu Garmin Fenix 5 X Plus czy Suunto 9 ?

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Póki co, to bardzo niewiele osób ma 9tkę.
porównanie sprzętu na podstawie testów z netu, do tego wstępnych, bo ciężko coś o Suunto 9 znaleźć uważam, za całkowite nieporozumienie.

Ja osobiście, jako wieloletni użytkownik jednego i drugiego systemu, uważam, jak ktoś słusznie już kiedyś zauważyłem, że Garmin jest jak Android, ma wszystko, wszystko można zmienić, ustawić, itd.
Do tego jest to naprawdę kawałek solidnego sprzętu.
ale...no właśnie...Jest coś co nie do końca mi w nich leży.
nie wiem co, ale jest.
ot subiektywne odczucie.

A Sunnto ? Suunto jest jak Iphone, możliwości konfiguracyjne żadne,
ale działa i to działa lepiej niż dobrze.
Kupiłem go oczami i już.
i po blisko miesiącu, ani chwili, nie żałowałem swojej decyzji.

Co kto lubi i co komu potrzebne.

u mnie po 3 latach z garminem, znów wygrało Suunto, przed 9tką był baro wrist HR
do 9tki se dokupiłem też ten zajefajny pomarańczowy pasek.
czy biegam przez to lepiej ?? nie, ale biegam lepiej, niż wtedy jak miałem garmina, chociaż to nie zasługo Suunto akurat.

a tutaj dyskusja na temat co lepsze, nie powiem, że nieporównywalnych bo oczywiście, że porównywalnych, ale na podstawie trzech zdań, co to jedna pani drugiej pani napisała w internecie ?????
ech......
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

a ja mam ślinotok na samą myśl o S9 :bum:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:a tutaj dyskusja na temat co lepsze, nie powiem, że nieporównywalnych bo oczywiście, że porównywalnych, ale na podstawie trzech zdań, co to jedna pani drugiej pani napisała w internecie ?????
ech......
Jak na zareklamowanie sklepu, który i tak większość zna, to "artykuł" oszczędny do bólu. A gdzie porównanie istotnej cechy jaką jest możliwość programowania bardziej skomplikowanych treningów z powtórzeniami? :taktak:
W sumie to można było poprzestać na 2 zdjęciach :hahaha:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

DCrainmaker to nie taka jedna Pani drugiej Pani.
Co do mozliwosci programowania treningu, to:
- osobiście uważam, że jest to bzdet ktory kazdy drogi zegarek posiada, wiec nawet o tym nie piszę i uznałbym za ważne do opisania, gdyby któryś z zegarków jakos mocno byl tutaj limitowany
- wydaje mi sie, że zwłaszcza jesli mówimy o zegarku do ultra, to nie ma sensu zastanawianie sie czy da sie zrobić trening: 5min<5:30, 5x100m, 10km 1min/1min (4:00/5:00), 20x100m podbieg

To co w całej historii wydawało mi sie ciekawe, to to, jak ograniczenia pracy baterii wpływają na dokładność GPS i to wydaje mi sie, że pokazałem.
misio80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 313
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 37:55
Życiówka w maratonie: 3:29
Lokalizacja: Kołaków

Nieprzeczytany post

Suunto monitoruje sen i ma aplikacje.
Jakby to był klucz przy wyborze zegarka;)
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja z chęcią sobie sprawie któryś z tych dwóch. Sercem przy sunciaku ale szmery bajery od garmina zachęcają. A jak fenixy 5 się sprawdzają, bo mailem wrazenenie ze kiedys przy ambicie 2, fenix miał kupę w sofcie i co update to jedno naprawili a drugie zepsuli...
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

@małymiś, i co wybrałeś ?
ja stałem przed tym samym dylematem, garmin + czy tam inny X czy suunto 9
zrobiłem rachunek sumienia, czy tak naprawdę potrzebuję te wszystkie treningi interwałowe, mapy, milion wskaźników.
fajnie jak są, oczywiście, ale czy z nimi czy bez nich biegam tak samo słabo, no może bym chciał płatność dotykową, tego mi trochę brakuje, ale pare tiurlików włożonych w plastikową torebkę załatwia sprawę, od lat zresztą.
wygrało serce a wraz z nim suunto9.
i nie żałuję.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłem użytkownikiem Garmin Epix przez 3 lata, teraz przeszedłem do stajni Suunto (Suunto9).

Czego kompletnie nie kumam w Suunto, to te elektroniczne cyferbalty - np. jeden, który najbardziej mi odpowiada ma dwa zmianiające się okręgi na zewnątrz, bardziej zewnętrzny określa % aktywności tygodniowej względem ustalonego celu, ale za co odpowiada wewnętrzny pierścień kompletnie nie jestem w stanie ogarnąć...

Obrazek

Ma ktoś jakiś pomysł co przedstawia ten wewnętrzny pierścień?

---

Czy jest możliwość wyświetlania aktualnej godziny podczas aktywności? Obecnie by wiedzieć która jest godziną gdy biegnę/jadę na rowerze muszę wcisnąć dolny przycisk i wtedy pojawia się aktualny czas. Da się to jakoś systemowo zmienić, by cały czas na jednym z pół wyświetlała się godzina?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

wizualizacja stanu naładowania baterii.
od tyłu.
w innych zegarkach/starym oprogramowaniu ? wystarczyło "tapnąć"na dole ekranu podczas treningu i pokazywał aktualną godzinę i procent naładowania baterii.
w S9 nie ma tego, też mi brakuje,
czy na ekranie można to jakimś ustawić, myślę, że tak, ale nie sprawdzałem jeszcze.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:wizualizacja stanu naładowania baterii.
od tyłu.
Dzięki :-)
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Klanger pisze:Czy jest możliwość wyświetlania aktualnej godziny podczas aktywności? Obecnie by wiedzieć która jest godziną gdy biegnę/jadę na rowerze muszę wcisnąć dolny przycisk i wtedy pojawia się aktualny czas. Da się to jakoś systemowo zmienić, by cały czas na jednym z pół wyświetlała się godzina?
Nie wiem czy w Suunto 9 się da, ale "logika" powinna być ta sama - można spersonalizować ekran i na jednym z pól ustawić by wyświetlana była "pora dnia". Pora dnia to po prostu godzina :)
barozi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:41
Życiówka na 10k: 42:13
Życiówka w maratonie: 3:52:52

Nieprzeczytany post

A mnie zastanawia jedna rzecz. Co sprawia że decydujecie się na zmianę zegarka? Widzę, że część zmienia niemal co model (Ambit, Vertical, Wrist HR, 9), a inni zdecydowanie rzadziej.

W moim przypadku używam Ambit 2 Black od ponad 3 lat i jakoś nie mam parcia na zmiany. Fakt - wymieniałem już 2 razy pasek (trzecia wymiana w trakcie ;) - co ciekawe na wymianę pasków wydałem już prawie 500 zł), jest trochę porysowany, ale działa. Co ciekawe, uważam się za gadżeciarza i kręcą mnie te wszystkie wskażniki aktywności, kolorowe ekrany itp. Jednak jakoś ciągle coś mnie powstrzymuje przed zmianą. Czasami mówię, że wymienię swój jak już nie będę mógł nic zobaczyć pod porysowanym szkłem, albo jak mi się bateria zużyje.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 12:13 przez barozi, łącznie zmieniany 1 raz.
Blog -> https://www.facebook.com/JustRunningPL/

1000m -> 03:11,75 (2022); 1500m -> 05:13,09 (2022); 3000m -> 11:44,23 (2022)
5km -> 19:57 (2019); 10km -> 42:13 (2022)
HM -> 1:40:52 (2016); M -> 3:52:52 (2015)
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja biorę swój w PLAY w abonamecie :) Bo akurat tel. nie potrzebuję, a akurat mieli za 1zł to wymieniłem. Jak się skończy obecny abo. to znów przyjdzie czas wymiany gremlina na nowszy model.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

barozi pisze:A mnie zastanawia jedna rzecz. Co sprawia że decydujecie się na zmianę zegarka?
Mnie skłoniła tylko jedna rzecz - czas pracy na baterii. Z resztą funkcji jakoś sobie radziłem lub musiałem żyć z takimi jakie są ;)
Garmin FR 15 niestety nie wyrabiał pow. 4, no może max. 5 godzin. Maraton jeszcze jakoś ogarniałem, ale ultra oraz wszelkie inne aktywności (rowerowe, turystyczne, itp.) niestety już nie dało rady :(
barozi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:41
Życiówka na 10k: 42:13
Życiówka w maratonie: 3:52:52

Nieprzeczytany post

Jaca_CH pisze:Mnie skłoniła tylko jedna rzecz - czas pracy na baterii. Z resztą funkcji jakoś sobie radziłem lub musiałem żyć z takimi jakie są ;)
Garmin FR 15 niestety nie wyrabiał pow. 4, no może max. 5 godzin. Maraton jeszcze jakoś ogarniałem, ale ultra oraz wszelkie inne aktywności (rowerowe, turystyczne, itp.) niestety już nie dało rady :(
W moim przypadku kryterium baterii odpada. Nie biegam ultra, a najdłuższe aktywności to chyba tylko żeglarstwo ;-).
Blog -> https://www.facebook.com/JustRunningPL/

1000m -> 03:11,75 (2022); 1500m -> 05:13,09 (2022); 3000m -> 11:44,23 (2022)
5km -> 19:57 (2019); 10km -> 42:13 (2022)
HM -> 1:40:52 (2016); M -> 3:52:52 (2015)
ODPOWIEDZ