W czym pierzecie cichy sportowe

iza121
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 01 kwie 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 56min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do zwykłych rzeczy, typu koszulki, spodenki używam zwykłego proszku, a nawet kapsułek - ogólnie nic się z nimi nie dzieje, a używam ich sporo, niektóre mają już po kilka lat. Ustawiam temperaturę 40 stopni, program krótki i wszystko się ładnie dopiera, rzeczy od błota piorę ręcznie też w normalnym proszku :oczko: Ręcznie w płynie do prania (ale też zwykłym) piorę natomiast buty

Specjalnych płynów używam natomiast do odzieży z membranami - szczególnie kurtki ale i spodnie, bo też takie posiadam, tam rzeczywiście te drobne kanaliki mogą się pozapychać, w takie zapchanie na amen w "zwykłej" odzieży sportowej nie wierzę.
New Balance but biegowy
ldamianl
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 191
Rejestracja: 19 paź 2014, 10:30
Życiówka na 10k: 37.07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

magdakor1 pisze:Tylko ręcznie jak są to jakieś cienkie rzeczy, z dodatkiem płynu do tkanin delikatnych

Bez urazy... , widać od razu kobiece delikatne podejście do tematu :bum:
Rekordy:
5km - 17:09 (IX 2020)
10km - 34:29 (IX 2021)
HM - 1:15:41 (IX 2022)
M - 2:41:38 (IX 2021)
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ldamianl pisze:
magdakor1 pisze:Tylko ręcznie jak są to jakieś cienkie rzeczy, z dodatkiem płynu do tkanin delikatnych

Bez urazy... , widać od razu kobiece delikatne podejście do tematu :bum:
Proszę bez uogólniania :sss: :hej:

Nie wyobrażam sobie prać w rękach. Musiałabym się nie pocić, a moje ciuchy są zawsze mokrusieńkie po bieganiu. Dobre pranie w pralce, nie jest złe. :hahaha:
Natalia99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018, 13:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bogiem a prawdą ręczne pranie jest szybsze jeśli pierzemy garstkę rzeczy.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Natalia99 pisze:Bogiem a prawdą ręczne pranie jest szybsze jeśli pierzemy garstkę rzeczy.
Szybciej sie konczy, fakt, ale pranie reczne zabiera wiecej czasu osobie pioracej niz wrzucenie prania do pralki i wyjecie go pozniej, bo w miedzyczasie, w czasie, gdy pralka pierze mozna zrobic cos innego.
ldamianl
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 191
Rejestracja: 19 paź 2014, 10:30
Życiówka na 10k: 37.07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
Natalia99 pisze:Bogiem a prawdą ręczne pranie jest szybsze jeśli pierzemy garstkę rzeczy.
Szybciej sie konczy, fakt, ale pranie reczne zabiera wiecej czasu osobie pioracej niz wrzucenie prania do pralki i wyjecie go pozniej, bo w miedzyczasie, w czasie, gdy pralka pierze mozna zrobic cos innego.

Nie wiem jak u was drodzy Państwo ale pranie ręczne w moim wykonaniu daje jedynie efekt "przepłukania" co nie pozwala się pozbyć "woni przebiegniętych kilometrów"
Rekordy:
5km - 17:09 (IX 2020)
10km - 34:29 (IX 2021)
HM - 1:15:41 (IX 2022)
M - 2:41:38 (IX 2021)
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ldamianl pisze:
Sikor pisze:
Natalia99 pisze:Bogiem a prawdą ręczne pranie jest szybsze jeśli pierzemy garstkę rzeczy.
Szybciej sie konczy, fakt, ale pranie reczne zabiera wiecej czasu osobie pioracej niz wrzucenie prania do pralki i wyjecie go pozniej, bo w miedzyczasie, w czasie, gdy pralka pierze mozna zrobic cos innego.
Nie wiem jak u was drodzy Państwo ale pranie ręczne w moim wykonaniu daje jedynie efekt "przepłukania" co nie pozwala się pozbyć "woni przebiegniętych kilometrów"
żeby się pozbyć "woni kilometrów" można zanurzyć na trochę w wodzie z octem, ewentualnie z dodatkiem paru kropel olejku z drzewa herbacianego ;) na co dzień oczywiście by mi się nie chciało i ubrania lądują w pralce, ale jak się np wyjeżdża na 2 tygodnie w Bieszczady, gdzie nie ma dostępu do pralki ;) zdejmowanie z siebie "woniających" ubrań to jedno, ale ubierać takich nie chce nawet w Bieszczadach...

Wysłane z Tapatalka
iza121
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 01 kwie 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 56min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ldamianl pisze:
Sikor pisze:
Natalia99 pisze:Bogiem a prawdą ręczne pranie jest szybsze jeśli pierzemy garstkę rzeczy.
Szybciej sie konczy, fakt, ale pranie reczne zabiera wiecej czasu osobie pioracej niz wrzucenie prania do pralki i wyjecie go pozniej, bo w miedzyczasie, w czasie, gdy pralka pierze mozna zrobic cos innego.

Nie wiem jak u was drodzy Państwo ale pranie ręczne w moim wykonaniu daje jedynie efekt "przepłukania" co nie pozwala się pozbyć "woni przebiegniętych kilometrów"
nie wanią, dopiera się wszystko idealnie, za to się szybciej niszczą (szczególnie mam tu na myśli mechacenie, przecieranie) - to w moim przypadku
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skarpetki, bielizna, spodenki, stare koszulki w proszku.
Koszulki i ogólnie lepsze rzeczy: http://www.perwoll.pl/pl/strona-glowna/ ... d.cky.html
Gore w nikwaxie
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
dan13
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:05
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiem tak, prałem ciuchy na krótkim programie 30min 0st. w perwollu do sportowych, niestety już w czasie dłuższego treningu czułem ich nieciekawy zapach. Po kilku nieudanych próbach z octem znalazłem sposób na nieciekawy zapach, który u mnie się sprawdza. Przed praniem nacieram ciuchy (zmoczone w wodzie) szarym mydłem, a później namaczam je ok 2-3h. Krótkie pranie zamieniłem na 1h w 30st. Teraz ciuchy w ogóle nie śmierdzą :-)
Marysia99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2018, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja akurat bardzo często ręcznie, a jak nie mam czasu to w pralce na opcji "pranie ręczne"
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Mam program 15 minutowy w 30 stopniach - w sam raz, żeby po treningu wrzucić rzeczy i wypłukać z potu. Do tego jakiś płyn do prania i tyle.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ