Compression Days i ErgoSpotkanie

Awatar użytkownika
ErgoJanek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:36
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3h28

Nieprzeczytany post

Obrazek

W sierpniu chcielibyśmy zaprosić Państwa na COMPRESSION DAYS czyli serię spotkań na temat popularnego "efektu kompresji". Akcja ta odbędzie się w ramach naszego cyklu: "Jak to działa? – prezentacje sportowych nowinek technologicznych"

Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo na naszym ErgoBlogu: http://ergo-sklep.pl/blog/

Oto krótki opis cyklu spotkań:

Pierwszy Compression Day już jutro (piątek 13.08)
Ten dzień poświęcimy zastosowaniu kompresji w odzieży dla biegaczy.
Naszym gościem będzie amerykańska marka UNDER ARMOUR.

Drugi Compression Day w środę 18.08
Ten dzień poświęcimy kompresji "medycznej" wykorzystywanej w skarpetach i spodniach biegowych.
Przez cały dzień na Państwa pytania odpowiadać będzie dystrybutor Maciej Czaja.

ErgoSpotkanie
Wieczorem w środę 18.08 o 19:15 zapraszamy na prelekcję ekspertów z firmy CEP. Będzie to okazja do poznania wyników badań naukowych nt. kompresji na usługach biegacza. Oprócz badań planujemy przedstawić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Trzeci Compression Day w piątek 20.08
Ten dzień będzie poświęcony zastosowaniu kompresji w biegach trailowych i ultra.
Zaproponujemy Wam całodniowe spotkanie z najnowszą technologią odzieżową EXO marki SALOMON.
Pzdr,
Janek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Rychu
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2009, 16:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi firmami stosującymi kompresję, bo cenowo potrafi być ogromna?
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Oprócz materiałów to przede wszystkim certyfikat medyczny lub jego brak :-)
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Awatar użytkownika
Rychu
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2009, 16:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

akurat to, że coś ma certyfikat to mnie za dużo nie interesuje. Raczej działanie i różnice pomiędzy stosowaniem tej a tej marki ewentualnie typu
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Te markowane przez CEP podobno dużo mocniej ściskają.
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Rychu ale to ma ten certyfikat towłasnie sedno. Bo on mówi ile dokładnie dany produkt ma ucisku w mmg słupa rtęci. A inne to tak na oko. Zreszta może ten artukuł coś Ci pomoże:http://bieganie.pl/?cat=21&id=1462&show=1

jeszcze tak od siebie: jedna firma robi na podstawie lycry (Lycra Powerized) wmacnianej gumowa siatka, gdzie też chodzi o masaż i stabilizacje, inna firma robi to na poliamidzie i elastanie, skupia się na ochonie ściegna i kostki, jeszcze inna nie stosuje stopek. Jest duzo różnic, niuansów, nie potrafie Ci pomóc, sam musisz przymierzyć i postawić sobie najpierw pytanie czego od nich oczekujesz?
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rychu:
Główna różnica polega na tym, że niektóre marki mają dużo więcej wspólnego z kompresją niż tylko nazwę.
Chodzi przede wszystkim o skuteczność, siłę ucisku(wyrażoną w mmHg) - przekładającą się na klasę medyczną(to cecha charakterystyczna "aptecznych" produktów kompresyjnych stosowanych w medycynie), sposób po prowadzenia kompresji, sposób doboru takiej odzieży (w przypadku skarpet sportowych dobór na podstawie obwodu łydki wydaję się chyba najbardziej logiczny z racji tego, że kompresja ma działać na całej długości, aby zapewnić rzeczywiście właściwą siłę ucisku, która będzie optymalna).
Warto też zwrócić uwagę na to w czym się dana firma specjalizuje. (Nie jest np. tajemnicą, że CEP jest własnością MEDI - światowego lidera od 60 lat na rynku medycznym jeśli chodzi odzież kompresyjną, posiadających ok 320 patentów).
Jeśli masz więcej pytań o działanie, różnice itp. Śmiało pytaj ewentualnie widzę, że jesteś z Warszawy więc zapraszamy do ERGO gdzie będziesz miał możliwość zapoznania się z każdym produktem i wyrobienia sobie własnego zdania. Chłopaki w ERGO znają się na rzeczy i na pewno doradzą.
pozdr.
Awatar użytkownika
Rychu
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2009, 16:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzięki chłopaki :)
Jestem w temacie zielony.
Ostatnio zaczęły do mnie docierać pozytywne opinie na temat podkolanówek kompresyjnych.
Pewnie też niedługo dojrzeję do zakupu. Lecz najpierw wolałem się dowiedzieć z czym to się je.
jang
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W skarpetach uciskowych certyfikat jest dość istotny, bo daje gwarancję odpowiedniego doboru ucisku i jego stopniowego rozłożenia. Czyli tak, że przy stopie ucisk jest najsilniejszy i łagodnieje wraz z przesuwaniem się w stronę kolana. Nie może też być na górze ściągacza, który by blokował odpływ krwi żylnej w górę. Bo w skarpetach uciskowych chodzi głównie o wspomaganie odpływu krwi żylnej (żyły są płycej niż tętnice, przy skórze).
Aby tylko nogi nieśli...
ODPOWIEDZ