Obuwie dla osoby o niskiej wadze

koruneru
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2024, 18:43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, poszukuje obuwia do biegania długich dystansów i przygotowania do startu w maratonie. Chciałbym aby but był uniwersalny i pozwalał na szybkie wybiegania jaki dłuższe spokojne. Co możecie polecić jeśli mam wagę 57 kg ? Zastanawiałem się nad Asics Novablast 4. Czy one były by odpowiednie? Przymierzałem również Asics Nimbus 26 i też genialnie leżały na stopie ale mam wątpliwości czy nie za dużo ma amortyzacji poza tym on bardziej jedynie byłby do spokojnego wybiegania a szybsze biegi też chciałbym w butach robić. Do tej pory biegałem w New balance 880 v11 ale podczas biegu miałem wrażenie że uciskały i powodowały dyskomfort. Biegałem też w Puma Velocity 1 i były genialne idealnie pasowały. Co możecie jeszcze polecić aby sprawdzić i co będzie odpowiednie do takiej niskiej wagi jeśli chodzi o obuwie męskie do biegania ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Stary, po co ci maraton przy dyszce w 65 minut? Będziesz walczył o zmieszczenie się w limicie?

Ja ważę 65 (BMI 21) i polecę Endorphin Speed (dowolny numerek), o ile masz stopy typu egipskiego (czyli szpiczaste). Ale ich na bieganie wolniejsze niż 5 min/km szkoda zakładać.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
karol_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2024, 09:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Novablasty mają opinię uniwersalnego buta, który zapewnia "współcześniejszą jazdę" tzn. nie są zbyt nudne (coś co zarzuca się Pegasusom), mają w sobie trochę dynamiki. Amortyzacji też pod dostatkiem, nie powinno się mieć uczucia "wypaczania" przy długich biegach. Ale jak to zwykle bywa, finalnie póki samemu się nie sprawdzi, to się nie wie czy będą pasować (ja miałem Novablasty 1, finalnie się z nimi nie polubiłem).
W teorii nowe Rebel v4 od NB są podobnym butem, choć zdania na ich temat podzielone.
Sacuony Endorphin Speed 3 (choć teraz już 4 wyszły) to but nakierowany na szybsze bieganie, który się sprawdza także w wolnych biegach, choć tylko biegać w nich wolno to trochę żal buta.
nie mam stravy, to znaczy że nie biegam...
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4697
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

karol_ pisze: 17 lut 2024, 22:49 Novablasty mają opinię uniwersalnego buta, który zapewnia "współcześniejszą jazdę" tzn. nie są zbyt nudne (coś co zarzuca się Pegasusom), mają w sobie trochę dynamiki. Amortyzacji też pod dostatkiem, nie powinno się mieć uczucia "wypaczania" przy długich biegach. Ale jak to zwykle bywa, finalnie póki samemu się nie sprawdzi, to się nie wie czy będą pasować (ja miałem Novablasty 1, finalnie się z nimi nie polubiłem).
W teorii nowe Rebel v4 od NB są podobnym butem, choć zdania na ich temat podzielone.
Sacuony Endorphin Speed 3 (choć teraz już 4 wyszły) to but nakierowany na szybsze bieganie, który się sprawdza także w wolnych biegach, choć tylko biegać w nich wolno to trochę żal buta.
Co ty chłopie wiesz o bieganiu w speedach?
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Ja też niewiele wiem, ale mam już trzecią parę. Pierwszą miałem w swoim rozmiarze (43), ale była nowa, więc szkoda mi było ciąć dziur i sprzedałem koledze wyżej. Drugą kupiłem za 200 (44), a niedługo później trzecią za 130 (44). Wszystkie Speed mk2.

No i co o nich wiem? Ano pierwsza to odciski po dyszce, więc dramat. W tych większych odcisków nie ma po półmaratonie, ale jednak dizajnu nie oszukasz i drugi i trzeci palec obu stóp jest podrażniony (wrażliwy na dotyk). Częściej niż raz na tydzień absolutnie nie mogę stosować. A szkoda, bo but świetnie niesie, a nieszpiczasta konkurencja nie ma Pebaksa przekładanego plastikiem (tylko Pebax z węglem jest).

Pewnie w tych najtańszych wytnę odpowiednie dziury, a droższe zostawię nienaruszone, jako wersja "reprezentacyjna".

Mam jeszcze Pro mk1, w nich naciąłem szmatę po obu bokach, ale to za mało, a sam but jest dla mnie za sztywny, no i egzemplarz jest już za bardzo zużyty (stówkę kosztował).

Tak kombinuję z tymi Speedami/Pro, bo odpowiednika pasującego na mnie nie ma. :-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
karol_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2024, 09:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 18 lut 2024, 20:43 Co ty chłopie wiesz o bieganiu w speedach?
Po dwóch parach ES2, teraz ES3 - na pewno coś wiem. A co - dać wykład?
nie mam stravy, to znaczy że nie biegam...
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Jasne, taki ze slajdami.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
karol_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2024, 09:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety forum nie obsługuje plików power pointa.
nie mam stravy, to znaczy że nie biegam...
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Skonwertuj do dżejpegów i jazda!
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4697
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

karol_ pisze: 18 lut 2024, 22:03
Siedlak1975 pisze: 18 lut 2024, 20:43 Co ty chłopie wiesz o bieganiu w speedach?
Po dwóch parach ES2, teraz ES3 - na pewno coś wiem. A co - dać wykład?
Pisz. Chętnie poczytam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8855
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja uważam, że Speed3 to mega uniwersalny but, na wszystkie tempa i na pewno nie szkoda go też na wolne klapanie longów.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4697
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 19 lut 2024, 10:32 Ja uważam, że Speed3 to mega uniwersalny but, na wszystkie tempa i na pewno nie szkoda go też na wolne klapanie longów.
Dokładnie!! Speed to najlepszy but na longi w jakich biegałem. Nóg szkoda a nie butów
karol_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2024, 09:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 19 lut 2024, 05:35 Pisz. Chętnie poczytam
Po zachowaniu z Waszej strony rodem z podstawówki - gdzie jak to "świeżak" śmiał zabrać głos w dyskusji "starej gwardii" - nie chce mi się czegokolwiek pisać, ja tutaj nic nikomu do udowodnienia nie mam.
nie mam stravy, to znaczy że nie biegam...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8855
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie wiem czemu tak reagujesz?
Chyba to nie do mnie?
Ogólnie uważam, że każde buty, które kupimy, mają nam służyć i nigdy nie powinno być ich żal.
Speed 3, jak napisałem, są bardzo uniwersalne, są też lekkie. Z tego co wiem, to są też bardziej obszerne od Speed2 - tu akurat Siedlak ma porównanie. Ja mam dwie pary Speed 3.
Lekki biegacz śmiało może je kupić i myślę, że będzie zadowolonym, co by w nich nie biegał.

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

No to kupiłem i zobaczymy...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ