Buty na asfalt z wzmocnionym przodem (bo siateczka się zwykle przeciera)

runser
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 21:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

poszukuję butów na asfalt które mają przody wzmocnione, co możecie polecić?

Aktualnei biegam w Asics, ale te modele co miałem to w nich "wyskakują mi duże palce" przecierając siateczkę.
Jaka firma / jaki model ta tą część buta wzmocnioną czymś zamiast siateczki?
PKO
runser
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 21:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nikt poza mną nie trafił na taką przypadłość ?
że but od góry niszczy się 10x szybciej niż od podeszwy?
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Miałem Salming Race 6 z wzmocnieniem nad palcami. Pewnie następne modele są podobne. O ile na palcach wyglądają jak nowe, to po bokach zużywają się trochę szybciej, niż inne.

Twój problem prawdopodobnie nie leży w butach, tylko w technice biegu.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
runser
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2021, 21:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Być może chodzi o technikę, ale zamiast kupować but na 150 km - 200 km treningu to wolę znaleźć taki model który będzie solidny od góry i wytrzyma nie 150-200km a np 800 km - 1000 km
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Jak szosowe buty są za słabe (bo faktycznie bywają delikatne), to kup albo jakieś trailowe z mniejszym bieżnikiem, albo zejdź niżej z klasą butów. Gdzie w końcu jest napisane, że na asfalcie wolno biegać tylko w butach dedykowanych pod asfalt?
Z kolei tańsze buty mają z reguły bardziej toporne, ale za to wytrzymalsze cholewki i na pewno wytrzymają dłużej mimo dzikich ewolucji, które najwyraźniej wyczyniają w butach twoje stopy, skoro ci but wystarcza na 200km ;).

Szosowe buty raczej nie mają wzmocnionych przodów, bo rolą takiego wzmocnienia jest osłona palców przed uderzeniem w kamień czy korzeń, a nie osłona buta przed palcami :).
The faster you are, the slower life goes by.
ekstra_intro
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 25 kwie 2018, 17:34
Życiówka na 10k: 34:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam identyczny problem. Mogę polecić New Balance Fresh Foam Tempo, są wzmocnione w obrębie palców, tylko że to but raczej na szybkie odcinki, dla mnie na spokojne rozbiegania trochę za twardy, ale co kto lubi. Tu link: https://nbsklep.pl/new_balance_fresh_foam_tempo_mtmpocr
Mogę też polecić Adidas Boston 8, wersję 9 też testowałem, nie mają żadnego wzmocnienia ale jest to jeden z nielicznych butów których nigdy nie udalo mi się przetrzeć w obrębie dużego palucha, tylko że to też but na zawody i szybkie odcinki.
20210818_144433.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ