Buty na aswalt drop 4mm

dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam mógłby ktoś polecić takie buty jak w temacie z nie jakąś ogromną amortyzacja typu hoka itp.
Biegam teraz w escalante altra 2. Na zmianę mam hoha 5mm drop ale chciałbym coś z mniejszą "słoniną" jako buty główne żeby za jakiś czas już biegać na zero drop ciągle. Jeszcze żeby nie były bardzo wąskie z większą ilością miejsca na palce najlepiej.
Pozdrawiam

Sent from my SM-G970F .
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Brzmi jak idealne warunki dla Saucony Freedom. Być może uda ci się jeszcze dorwać drugą generację, trzecia powinna być szerzej dostępna i tę polecam jako przykład dobrej ewolucji buta (trójki są lżejsze od dwójek). W marcu premierę ma mieć czwarta, z zapowiedzi wynika, że znowu wyraźnie odchudzona, ale osiągnięte to ma być głównie przez zmianę pianki na tę z Pebaxu (jak w Endorphin Pro i Endorphin Speed, pianka z tego materiału jest też m.in. w Nike Alphafly). Miejsca na palce będzie mniej niż w Altrach, to trudno przebić, ale moim zdaniem jest dobrze.
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Część dzięki za konkretna odpowiedz .Naprawdę wyglądają fajnie i spełniają moje warunki, wiadomo miejsca na palce tak jak pisałeś nikt nie przebije altrę. Szukam wersji oznaczonej 2 ,ale tylko w usa widzę są moje rozmiary tzn 9 mam przeważnie .Jeszcze nie patrzyłem jaka długość wkładki ma ta marka.
Też puma faas 500 podobne parametry ,ale chyba twoja propozycja wydaje się lepsza.Chyba zamówię sobie 3wrsje jak piszesz ze wciąż trzyma poziom udanej drugiej .
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 849
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

We Freedomach się super biega, tylko są mięciutkie. Nie wiem jak Hoka jest miękka, ale Freedomy mają sporą amortyzację, ja ich używałem do wybiegań, chociaż da się w nich pocisnąć też i szybciej, o ile jest sucho. Na palce jest sporo miejsca, wydają się dosyć szerokie i nawet gdy przylegają, to nie powinien być problem, bo one kompletnie nie mają usztywnień, czyjesz jakbyś miał na nodze skarpetę z pianką na podeszwie. Ja swoje odesłałem na emeryturę po 1.1kkm niestety mają jedną wadę - super cienka cholewka na przodzie, super wentylacja, zwłaszcza latem stopa rewelacyjnie oddycha, ale dziury się robią szybko. Przesiadłem się z nich właśnie na Escalante i w tej chwili to jest mój but do wybiegań. Tej różnicy 4mm dropu praktycznie nie czuć, natomiast Escalante mają sztywniejszą cholewkę, bardziej tego buta czuć na nodze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Musisz jeszcze uściślić która to wersja Escalante, bo one się znacznie różnią. Wersja 2 jest sztywna a wersje wcześniejsze są miękkie. Chyba w wersji 2.5 powrócili do miękkości.

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Kiedyś Sikor zapodał ten temat i mu poleciłem Mizuno Sonic. Masz idealnie 4mm. But lekki, można zapierdalać :hej:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Kiedyś Sikor zapodał ten temat i mu poleciłem Mizuno Sonic. Masz idealnie 4mm. But lekki, można zapierdalać :hej:
No mozna, potwierdzam :taktak:
Ale jako, ze nie waze tyle co kubek herbaty, to jednak zostawiam je sobie tylko na stadion i starty 5km :ble:
Co do Escalante, to nie wiem jak mozna mowic, ze maja duzo sloniny :niewiem:
Te buty sa absolutnie fantastyczne. Biegam w nich wszystko w zasadzie.
Innych butow uzywam glownie po to, zeby nie biegac w tych samych caly czas.
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przemekEm pisze:We Freedomach się super biega, tylko są mięciutkie. Nie wiem jak Hoka jest miękka, ale Freedomy mają sporą amortyzację, ja ich używałem do wybiegań, chociaż da się w nich pocisnąć też i szybciej, o ile jest sucho. Na palce jest sporo miejsca, wydają się dosyć szerokie i nawet gdy przylegają, to nie powinien być problem, bo one kompletnie nie mają usztywnień, czyjesz jakbyś miał na nodze skarpetę z pianką na podeszwie. Ja swoje odesłałem na emeryturę po 1.1kkm niestety mają jedną wadę - super cienka cholewka na przodzie, super wentylacja, zwłaszcza latem stopa rewelacyjnie oddycha, ale dziury się robią szybko. Przesiadłem się z nich właśnie na Escalante i w tej chwili to jest mój but do wybiegań. Tej różnicy 4mm dropu praktycznie nie czuć, natomiast Escalante mają sztywniejszą cholewkę, bardziej tego buta czuć na nodze.
Zamówiłem Saucony Freedom 3 i Saucony Kinvara 11 ,ale odesłałem obie pary.Freedomy super tylko 8.5 za małe na mnie ,a nie mogę znaleść 9 .Materiał bardzo rozciągliwy przyjemny dla stopy ,będę szukał dalej mojego rozmiaru .Kinavara bardzo sztywne nie mógłbym w nich biegać całkiem inna bajka.
keiw pisze:Musisz jeszcze uściślić która to wersja Escalante, bo one się znacznie różnią. Wersja 2 jest sztywna a wersje wcześniejsze są miękkie. Chyba w wersji 2.5 powrócili do miękkości.

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mam wersje 2.0 potwierdzam bardzo sztywne .Pierwszy bieg w tych butach i nauka biegania ze śródstopia po dwóch km nie wiedziałem czy dam radę do domu wrócić ,ale 5km zrobiłem o 3 km za dużo :) .Nigdy w życiu nie mialem takich zakwasów tydzień nie mogłem normalnie chodzić,teraz już do 12 km robię .Musze przyznać ,ze krok mi się wydłużył i widać ,ze w przyszłości będą poprawiane czasy dzięki bieganiu ze śródstopia .Także dużo na plus ,ale jeszcze trochę trzeba pobiegać żeby całkowicie się przyzwyczaić .
P.s te butu i zmiana techniki pokazały jaki moje łydki były i wciąż są słabe.

Sikor pisze:
Siedlak1975 pisze:Kiedyś Sikor zapodał ten temat i mu poleciłem Mizuno Sonic. Masz idealnie 4mm. But lekki, można zapierdalać :hej:
No mozna, potwierdzam :taktak:
Ale jako, ze nie waze tyle co kubek herbaty, to jednak zostawiam je sobie tylko na stadion i starty 5km :ble:
Co do Escalante, to nie wiem jak mozna mowic, ze maja duzo sloniny :niewiem:
Te buty sa absolutnie fantastyczne. Biegam w nich wszystko w zasadzie.
Innych butow uzywam glownie po to, zeby nie biegac w tych samych caly czas.
Nie do precyzowałem chodziło mi ze Hoka są ze słoniną .Altry są idealne tylko sztywność jest faktycznie duża .Skoro 2.5 są pozbawione tego to chyba się skuszę na nie.


Ogólnie jestem po przewlekłym zapaleniu ścięgna Achillesa 1,5roku przerwy .Wróciłem w sierpniu po malutku marsz-biegi i stopniowo bez urazu dojechałem do teraz .Kilka osób poradziło mi żebym po mału schodził z dropa co raz niżej żeby wydłużyć Achilles aby się nie przykurczal. Pierw myślałem ze właśnie drop musi zostać bo znowu gdzieś wyczytałem żeby podkładać pod piętę podkładki żeby nie obciążać ścięgna.Pewnie jest to spowodowane na jakim etapie kontuzji się jest tak sobie to tłumaczyłem . Postanowilem jednak spróbować iść w dół z tropem wydawało mi się to bardziej sensowne w sytuacja w jakiej się znajduje.
Takze od grudnia zacząłem wdrażać raz w tygodniu zero drop.Jednak dwa tygodnie temu bo taka przerwę teraz sobie zrobiłem pojawił się znajomy ból pięty podczas biegu.Na domiar złego był to bieg testowy w Saucony kinavara ,ale wcześniej już był odczuwalny ból spowodowany prawdopodobnie ,praca cały czas asfalt .
Także jutro będzie 1 bieg po 2tygodniach myślę ze będzie ok zamierzam pojechać do lasu bo ten beton nie był dobrym pomysłem do startu po kontuzji.Szkoda ze nie mam blisko lasu dlatego myślałem nad kupnem bieżni mechanicznej.Tylko znowu na jednym z kanałów pewnego znanego triatlonisty dowiedziałem się ze po kontuzji Achillesa nie jest dobra bieżnia mechaniczna. Zadalem pytanie dlaczego ,ale nie uzyskałem odpowiedzi .
Co wy myślicie o tym ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ASWALT :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Chwilę minęło zanim zaczaiłem o co chodzi. Szkoda, że nie aswald byłoby tak bardziej z niemieckiego ;)
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Sikor, a jak z trwałością tych Escalante? I która wersja? Szukam czegoś z zerowym dropem na twarde nawierzchnie, te Altry fajnie wyglądają, ale nie wydam 6 stów na buty, które mi pińcet kilometrów wytrzymają.
The faster you are, the slower life goes by.
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:ASWALT :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Chwilę minęło zanim zaczaiłem o co chodzi. Szkoda, że nie aswald byłoby tak bardziej z niemieckiego ;)

Tak wiedziałem ,że ta druga dawka szczepionki ci zaszkodzi . Teraz musisz się jakoś wyładowywać .Lecz jakaś szansa jest do powrotu do zdrowia jeśli tylko chwilę ci zajęło znalezienie tego błędu, jest światełko w tunelu .Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do formy .
Proszę jeśli nie masz nic do powiedzenia w tym temacie nie pisz tutaj.

Do moderatora proszę o usunięcie postu tego spamera .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

klosiu pisze:Sikor, a jak z trwałością tych Escalante? I która wersja? Szukam czegoś z zerowym dropem na twarde nawierzchnie, te Altry fajnie wyglądają, ale nie wydam 6 stów na buty, które mi pińcet kilometrów wytrzymają.
Robert nie biega chyba tyle w Escalante co ja, to się wypowiem ;-)

W Escalante 1 zrobiłem 1700km i oddałem je bezdomnym. Spody już były lekko wytarte, fotki gdzieś na forum dawałem ale buty ogólnie wyglądały dobrze. Świetne i miękkie buty.
W Escalante 1,5 mam na razie zrobione 800km a w Escalante 2 trochę ponad 800.
Escalante 1,5 trzymają się lepiej, są też miękkie a w sztywniejszych Escalante 2 wytarły mi się zapiętki, lekko na samej górze.

Ja w nich biegam w większości w mieście więc betony, asfalt itp. Czasami oczywiście i w terenie pobiegam czy też na stadionie.
Na ich trwałość nie narzekam.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 849
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja w dwójkach Escalante dobijam do 800km, mają trochę przytartą gumę na palcach, ale jeszcze tak z połowa została, żeby zedrzeć do pianki. Pozostałe części podeszwy i cholewka nówka, tylko brudna :) . Biegam na palcach/śródstopiu, więc stąd takie dziwne zużycie, ponad 90% asfalt i kostka.
Freedomy 2: po 350km pojawiła mi się dziura na prawym paluchu, po około 450-500km na drugim. Biegałem w nich do 1.1k trochę obciachowo wyglądały, ale wygoda nadal duża, podeszwa bez ubytków i nadal miękka była. W końcu tak się dziury rozjechały, że mi się zaczęła stopa do przodu za bardzo przesuwać, więc wymieniłem.
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

No właśnie na miasto bardziej chcę je kupić, bo na lasy i knieje buty mam. I raczej Escalante 2.5, chcę mieć miękkie buty, a widzę że 2.5 chyba wracają do miękkiej cholewki po twardszej 2.0. Tylko przy 2.5 chyba raczej na żadne zniżki się nie załapię.
The faster you are, the slower life goes by.
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

klosiu pisze:No właśnie na miasto bardziej chcę je kupić, bo na lasy i knieje buty mam. I raczej Escalante 2.5, chcę mieć miękkie buty, a widzę że 2.5 chyba wracają do miękkiej cholewki po twardszej 2.0. Tylko przy 2.5 chyba raczej na żadne zniżki się nie załapię.

Wczoraj zrobiłem zamowienie w Altra i dostałem 10off .Nie wiem czy to za działa na innym profilu .Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzić napisz pw.
ODPOWIEDZ