Czy buty supinatora mogą szkodzić?

Skiruner
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, 16:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanko, spotkałem się niedawno z blogiem, w którym to biegacz powiedział, że nie zaleca brać specjalnych butów dla supinatorów. Fizjoterapeuci ponoć mówią, że to jest szkodliwe dla stawów. Zastanawiam się, głównie biegam w terenie i chciałbym kupić moje pierwsze porządne buty, bo nigdy dotąd nie brałem udziału w zawodach. Nie wiem czy to jakaś jednostkowa opinia, czy rzeczywiście warto brać "normalne" buty.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ale co, masz jakieś problemy przez supinację? Jak nie masz, to faktycznie według mnie nie warto, lepiej kupić neutralne. Buty dla supinatorów mają więcej amortyzacji po "złej" stronie, po przeciwnej stronie do palucha, a to nie jest fizjologiczne miejsce lądowania i grubsza podeszwa w tym miejscu może wręcz spowodować dolegliwości.
Myślałem że już w ogóle nie robią butów dla supinatorów, z 10 lat temu był na to szał.
Ogólnie jak nie masz związanych z supinacją dolegliwości, to się nie przejmuj i kupuj buty neutralne. To moja osobista opinia, żeby było jasne ;).
The faster you are, the slower life goes by.
mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dokładnie, nawet coraz więcej producentów ma buty określone jako dla stopy neutralnej/ supiującej takie dwa w jednym.
ODPOWIEDZ