Buty męskie a damskie.

Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czym różnią się buty męskie od damskich? Mam 23.5 cm stopę i kupuję buty na 24.5-25 cm. Trudno dostać tak małe męskie buty, np. Altra męskich nie ma tak małych.
Czy damskie są po prostu tylko mniejsze?
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak. I niektóre są też węższe, bo kobiety chyba mają przeciętnie węższe stopy.
Skoro możesz wybierać wśród dużych rozmiarów damskich to jesteś szczęśliwcem, bo tam łatwiej o dobre przeceny niż w typowych rozmiarach męskich.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Zwykle jest mniejsza rozmiarówka + damskie są węższe.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5
Cenowo tak. Ale bieganie w różowych Asicsach... tak jakoś lekko "oryginalnie" :hahaha:

Pixa
No właśnie. Ja mam bardzo szeroka stopę :hejhej:

Dlatego w ogóle myślę o Altrach albo o czymś po prostu szerokim.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Mam znajomą biegaczkę, która nosi numer butów 43, więc musi kupować buty męskie do biegania (bo numeracja kończy się na 42).
Awatar użytkownika
neevle
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 03 lut 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 42:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Nieprzeczytany post

Męskie mają ładniejsze, nasycone kolory. W damskich zazwyczaj muszą dorzucić jakiś majtkowy róż czy inny pastelowy błękit. :ble:

Wszystko zależy od modelu. Damskie też bywają (za) szerokie. Przy takim rozmiarze stopy polecam też zerknąć na buty juniorskie. Często kończą się na rozmiarach 38-39 i są przy okazji tańsze.
5km - 20:23, 10km - 42:11, 21.1km - 1:35:58
[url=https://biegambyjesc.wordpress.com/]Mój blog - Biegam by jeść[/url]
[url=https://www.facebook.com/biegambyjesc/]Facebook - Biegam by jeść[/url]
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

neevle pisze:Męskie mają ładniejsze, nasycone kolory. W damskich zazwyczaj muszą dorzucić jakiś majtkowy róż czy inny pastelowy błękit. :ble:
Aż musiałam się zalogować i włączyć się do dyskusji. W punkt! Zawsze mnie wpienia to, że kolor męski jest taki mocny, śliczny, a damski taki wyblakły róż, wyblakły błękit, czy inny zdechły kolor. Muszę wtedy omijać takie buty i szukać czegoś z mocnym kolorem, chociażby czarny lepszy od tych wypranych w wybielaczu, damskich kolorach :D
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ewelunia pisze:
neevle pisze:Męskie mają ładniejsze, nasycone kolory. W damskich zazwyczaj muszą dorzucić jakiś majtkowy róż czy inny pastelowy błękit. :ble:
Aż musiałam się zalogować i włączyć się do dyskusji. W punkt! Zawsze mnie wpienia to, że kolor męski jest taki mocny, śliczny, a damski taki wyblakły róż, wyblakły błękit, czy inny zdechły kolor. Muszę wtedy omijać takie buty i szukać czegoś z mocnym kolorem, chociażby czarny lepszy od tych wypranych w wybielaczu, damskich kolorach :D
Heh, właśnie też miałam napisać, że damskie częściej są różowe :bum: :bum:
Ech, kiedyś nie był takich dylematów - męskie-damskie, były buty do biegania. Ale, był problem z małymi rozmiarami. Ja noszę buty w rozmiarze 36-37, a kiedyś zdarzało się nawet biegać w 35.5 (bo nie biegam w butach za dużych), więc załapywałam się na modele dziecięce ;) - nie były różowe i były tańsze.
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze: Heh, właśnie też miałam napisać, że damskie częściej są różowe :bum: :bum:
Ech, kiedyś nie był takich dylematów - męskie-damskie, były buty do biegania. Ale, był problem z małymi rozmiarami. Ja noszę buty w rozmiarze 36-37, a kiedyś zdarzało się nawet biegać w 35.5 (bo nie biegam w butach za dużych), więc załapywałam się na modele dziecięce ;) - nie były różowe i były tańsze.
O widzisz, z rozmiarówkami też bywa ciężko, bo zdarza się, że brakuje rozmiarów. Przykładowo ostatnio kupiłam damskie z NB ostatni rozmiar największy jaki mieli, który wcale nie był duży. Dodam, że są dziewczyny które mają większe stopy od moich 24.7 cm, więc one już muszą kupować męskie, bo czasem brakuje większych, damskich. Ale masz gorzej, to fakt, bo jeśli najmniejszy rozmiar będzie za duży, to już męskich nie kupisz, a jak kobieta ma dużą stopę, to śmiało kupi w męskiej rozmiarówce, bo tam ich dużo jest. Więc zostaje Ci szukanie takich damskich, które są dobre, chyba że dziecięce/młodzieżowe, ale to też ciężko trafić. No nie ma lekko, bo dobrać dobry rozmiar i wygodne, to sztuka :)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Oj tam, Chińczycy już pracują nad przełamaniem tych stereotypów ;-)

https://allegro.pl/oferta/meskie-buty-d ... 0082534656
https://allegro.pl/oferta/meskie-buty-d ... 0082534531
Yhy, bardzo "męskie" :D :D
ODPOWIEDZ