Buty do biegania w granicach 200 zł

Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Zaczęłam przygodę z bieganiem. Pomijając zadyszki i to, że co kilkanaście metrów muszę robić przerwy, to szukam dobrych butów do biegania. Mam problem z doborem rozmiaru. Bywa tak, że raz zamówię za ciasne, raz za duże, mimo że wybieram długość wkładki taką samą. Mierzyłam domowym sposobem rozmiar stopy, to wychodzi około 24.3 cm i jedne buty z wkładką 24.5 są dobre, a drugie z wkładką 25 cm dobre. Kupiłam ostatnio buty 24.5 cm wkładka i są trochę ciasne, sztywniejsze niż buty tego samego rozmiaru wkładki, które są dobre i mają luz. Jedną stopę mam dłuższą o jakieś 3 mm i ciężko dobrać dobry rozmiar, bo raz wkładka 24.5 cm dobra, a raz 25 cm. Czytałam, że but biegowy musi mieć trochę większy rozmiar, ale czy przypadkiem nie będzie za luźny i nie będzie się gorzej biegało? Możecie polecić propozycję modeli butów do 200 zł? Ja kupiłam ASICS Roadhawk Fitness, nawet wygodne i lepiej się biega niż w zwykłych adidasach miejskich, mają dobrą przyczepność, tylko trochę mnie cisną, dlatego zamówiłam o rozmiar większe, boję się, że będą za luźne i w ostateczności żadne nie będą dobre rozmiarowo. Dlatego chcę się dopytać czy polecacie jakieś inne modele? Chcę w razie czego mieć na oku jeszcze inny model.
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobieranie buta o wkladce 24.5cm przy dlugosci stopy 24.3 jest niestety proszeniem sie o klopoty.
W Twoim przypadku wkladka 25cm to na pewno niejest za duzo, zeby palce mialy wystarczajaco duzy zapas miejsca.
Dla przykladu ja kupuje buty o wkladce ponad 1cm dluzszej (wkladka 30.5cm a stopa 29.3-29.4cm).

Co do konkretnych modeli to za bardzo nie pomoge niestety. Najwazniejsze, zeby mily wpasciy rozmiar i byly wygodne.
Szukaj promocji ewentualnie rozejrzyj sie w Decathlonie, powinno sie cos znalesc w zakladanym budzecie.
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie ja całe życie mam problem z doborem rozmiaru, zawsze chodziłam w za dużych. Kiedyś kupowałam nawet 2, 3 rozmiary większe, przez co stopa się przesuwała. Z wiekiem starałam się bardziej dopasować rozmiar, zeszłam do wkładki 25 cm, ale wiele razy były po prostu za luźne, zwłaszcza jak już się rozchodzą. Jakiś czas temu kupiłam idealne do chodzenia - ADIDAS LITE RACER K, 24.5 cm wkładka, mega lekkie buty, rozciągliwy materiał, wygodne jak kapcie. Dopiero przy nich wiedziałam, że wreszcie trafiłam w rozmiar. Kupując ostatnio buty do biegania, sugerowałam się tym samym rozmiarem i się przeliczyłam, bo buty do biegania okazały się sztywniejsze, mają mniej luzu i czuję dyskomfort. Dlatego czekam aż przyślą o rozmiar większe i mam nadzieję, że będą dobre, bo już sporo kasy poszło, a dalej nie mam odpowiednich butów do biegania. Ostatecznie jak i te będą złe, to trzeba będzie do jakiegoś stacjonarnego sklepu jechać i może ktoś będzie w stanie mi doradzić na żywo.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Sikor Niekoniecznie tak jest z tym rozmiarem butów. Niedawno słyszałem wywiad z którymś ultrasem, prawie na pewno to był Paweł Żuk, i on dobiera rozmiar dopasowany, podobnie jak opisuje Ewelina.
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przysłali mi o rozmiar większe buty. Jest wygodniej, nie uwiera w palce i jest więcej luzu, może nawet trochę za duże, a może takie wrażenie, bo buty nie leżą idealnie na stopie, myślę, że gdzieś na świecie są bardziej odpowiednie dla mnie :D Ale właśnie przebiegłam w nich 2 km, mają dobrą przyczepność i póki co ok, oby się za bardzo nie rozciągnęły, bo będą za duże. Kiedyś trzeba poprzymierzać w sklepie na żywo.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może się Altra Escalante zainteresujesz lub coś innego z ich oferty?


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę ciężko z dostępnością moich rozmiarów, a jak są to te droższe modele. Muszę przyzwyczaić się do tych co mam, zwłaszcza że z kasą teraz nie najlepiej. Jak bardziej wkręcę się w bieganie to trzeba do sklepu stacjonarnego i niech doradzą, bo człowiek sam nie wie. Przy pięcie stopę mam wąską, a przy palcach szerszą, przynajmniej tak mi kiedyś mówili w sklepie z obuwiem.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Trzeba patrzeć na promocje. Czasami są całkiem fajne na starsze modele, które wcale nie są gorsze od nowych.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 848
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A jak z rozmiarówką Altry ? Widziałem stare Escalante 1.5 za 300, tylko o 1 numer za duże - ja mam 45, a te były 46, czy to nie będzie za duży luz ? Akurat kończą mi się Saucony Freedom i zastanawiałem się czy na Altry nie przejść.

Co do porady, to osobie początkującej proponować zerowy drop, to moim zdaniem średnio. Przydało by się najpierw łydkę wzmocnić :)
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Trzeba patrzeć na promocje. Czasami są całkiem fajne na starsze modele, które wcale nie są gorsze od nowych.
Poza tym damskie modele są znacznie tańsze od męskich. Zwłaszcza te przecenione.
Sam właśnie kupiłem damskie Altra Torin w moim rozmiarze za połowę ceny (290 zł) :hej:
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przemek a jakie masz rozmiary innych butów dla porównania?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 848
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No zwykle kupowałem 45 i pasowały, nie wnikałem jakoś mocno w dopasowanie, ale biegowych to miałem na razie tylko 2 pary. Kupowałbym jako treningowe, więc luz wskazany, ale w sumie w tych Saucony też mam luz. Z tego co czytałem one są dosyć szerokie, więc jak jeszcze będą za długie, to nie wiem czy noga nie będzie się aż za bardzo ślizgać. Pytanie jakie one mają trzymanie, czy ściśle przylegają w okolicach kostki, czy raczej są miękkie i noga się może zbytnio ruszać.

A przy okazji ja bym również doradził brać coś droższego, tylko przecenionego, np. jakiś schodzący model. Na początku kupiłem jakieś tanie Nike Revolution. W porównaniu do butów do piłki nożnej, w których zaczynałem biegać, była przepaść, ale po jakimś czasie, jak zacząłem robić dłuższe wybiegania już się nogi mocno męczyły. Dodatkowo bardzo szybko amortyzacja padła w tych butach. Podeszwa z gumy plus poduszki powietrzne bodajże. Teraz biegam w butach na piance, przede wszystkim odczuły to moje kolana.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 15:32 przez przemekEm, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewelunia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przemekEm pisze: Przydało by się najpierw łydkę wzmocnić :)
Mnie łydki bolą od kilku dni :D Aż dziś się zastanawiałam czy iść biegać, czy jeszcze odpocząć, ale poszłam. Czuć nogi, czuć mięśnie. Tyle lat bez ruchu, to nic dziwnego, że bolą :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pomiędzy 45 a 46 to nie jest 1 cm różnicy, niektórzy tak automatycznie przyjmują :spoko:
Mam Altry 45 jak i 46, w obu mi się dobrze biega. Escalante akurat mam 45 a Torin mam 45 i 46.
Jak ktoś mieszka w Poznaniu to może iść przymierzyć.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 848
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

ok, dzięki za info, no właśnie z tabeli rozmiarów wychodzi że to 29.5 przy 29 - 45. Dlatego chyba wezmę, te pół centymetra jakoś mocno nie powinno być odczuwalne. Gorzej w drugą stronę, jakby brakowało.
ODPOWIEDZ