Buty z całkowicie miękkim zapiętkiem

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć!

Szukam przykładów butów z zapiętkiem miękkim jak we Freedom ISO - tam nie ma prawie żadnego usztywnienia, tylko ten pasek gdzie jest napis Freedom ISO daje takie minimalne, chyba żeby tylko się ten zapiętek nie zapadał. Ogólnie cały zapiętek w tych butach jest miękki, pluszowy wręcz. Czy znacie jeszcze jakieś modele z podobnym zapiętkiem? Kinvara 9 np. ma wszyte jakieś poduszki, teoretycznie ten zapiętek jest miękki, ale w rzeczywistości jest dość sztywny.

Obrazek
New Balance but biegowy
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba wszystkie buty Nike z materiału flyknit mają skarpetkowy krój i są kompletnie miękkie z każdej strony - w tym z tyłu.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Nike Zoom Fly 3 mają bardzo miękki, trudno o miększy, nieco mocniej usztywniony mają Nike Pegasus Turbo 2 ale je też zakwalifikowałbym do miękkich zapiętków. Bardzo miękki zapiętek ma też NB Zante Pursuit ale nie mylić z NB Zante V3 bo ten ma twardy i to inne buty są jednak choć wyglądają niby podobnie. Więc ja bym obstawiał Fly3 i Zante Pursuit i to mam przetestowane bo moje kości piętowe nie znoszą twardych zapiętków. Jeszcze Adidas Energy Boost 2, on ma twardy zapiętek ale tak skonstruowany, ze składa się z dwóch usztywnionych elementów po bokach i ma taką miękki centrymetrowy zapiętek w osi co też daje radę przynajmniej u mnie. Inną opcja jest wypatroszenie buta i wycięcie usztywnienia zapiętka co też wcześniej praktykowałem do czasu pojawienia się modelu Zante V1, który był jednym z pierwszych uniwersalnych butów z brakiem usztywnienia zapietka. Niby jeszcze teoretycznie Kinvary miały miękki ale w tym modelu to jakoś nie sprawdzało się u mnie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
ODPOWIEDZ