Buty do biegania a problemy z kręgosłupem

Radek88
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich serdecznie
Noszę się z zamiarem zakupienia butów do biegania w terenie. Budżet jakim dysponuję to ok. 400 zł. I teraz moje pytanie, mam problemy z kręgosłupem ( dehydrytacja kręgu l5 s5), po konsultacjach z fizjoterapeuta jest zgoda na bieganie. A biegać muszę, to część mojej pracy:). Czy możecie polecić jakieś buty o jak najlepszej amortyzacji. Może ktoś ma podobny problem I może coś podpowiedzieć, jakieś rady co do techniki biegu.

Z góry dziękuję I pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
BigRunner
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2016, 16:09
Życiówka na 10k: 0:41:24
Życiówka w maratonie: 3:23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli masz problem z kręgosłupem pomiędzy kręgami krzyżowymi, a lędźwiowymi to mam wrażenie (dopytaj swojego fizjoterapeutę) że oprócz samych wstrząsów dodatkowym czynnikiem ryzyka będą u Ciebie nadmierne ruchy poprzeczne miednicy. W związku z tym stabilizacja miednicy i skrócenie kroku biegowego przy zwiększeniu kadencji powinno pozwolić Ci biegać większe dystanse. Dodatkowa amortyzacja własna (do nauczenia nawet przy przeciętnych warunkach fizycznych) to bieganie ze śródstopia, co również zmieni pozytywnie charakter przeciążeń. W tym kontekście poszukałbym na Twoim miejscu butów z relatywnie dobrą amortyzacją i relatywnie niewielkim dropem (chyba że masz też problemy z achillesami), żeby ułatwić bieg ze śródstopia i dodać jeszcze trochę miękkości :) Bum na buty "0 drop" już chyba osłabł, ale nadal można kupić wiele modeli z dropem 4-8mm i dobrą amortyzacją. Co do konkretnych modeli to musisz sam to ustalić w dobrym sklepie biegowym, bo nikt nie doradzi Ci odpowiedzialnie, co jest wygodne dla Twojej stopy - to trzeba zrobić samodzielnie... ...a jak nie chcesz przepłacić, to szukaj modelu z poprzedniej kolekcji - różnicy na nodze nie poczujesz, a nawet przy flagowcach zamiast 500-600zł zapłacisz 350-450zł. Na koniec pamiętaj, że amortyzacja w bucie zużywa się i nie warto "zajeżdżać" butów do kompletnego zdarcia podeszwy, a wkładka zużywa się jeszcze szybciej - jeśli chcesz dodać trochę amortyzacji to po kilkuset kilometrach (w połowie życia buta) możesz wymienić wkładki.
Życzę sukcesów w wybieraniu :)
poradnikinet
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2020, 00:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem amortyzacja amortyzacji nie jest równa. Wszystko będzie zależeć od materiału wykonania, jego grubości i absorpcji. W tym zakresie nie ufałbym obuwiu bezgranicznie, tylko starałbym się dochodzić do wszystkiego małymi krokami kompensując wstrząsy techniką.

Przy wyborze obuwia starałbym się dobrać odpowiednie pod wadę i wygodę. Najlepiej wykonać test w obuwiu, za kwotę 400 zł możesz udać się do sklepu biegacza i przetestować się na bieżni. Po kilku minutach stwierdzisz także, czy but jest wygodny i nigdzie nie uciska.
ODPOWIEDZ