Latarka czołówka do biegania

Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaką latarkę czołówkę do bieganie polecacie do 300zł. Mam na oku czołówkę LATARKA CZOŁOWA LEDLENSER NEO 10R BLACK. Słyszałem, że dobra czołówką jest Petzl NAO+, ale nie przekracza mój budżet. Potrzebuje taką, która przede wszystkim ma dobre zapięcie na głowę, aby nie zsuwała podczas biegania oraz dość mocna. Taką jeszcze mam na oku LATARKA CZOŁOWA LEDLENSER H8R BLACK
New Balance but biegowy
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja używam Petzl Actik Core i jestem zadowolony, ale kupiłem niedawno w prezencie Fenix HM50R (v 2.0) i szczerze mówiąc moja wydaje się trochę w porównaniu plastikową zabaweczką, mimo tego że była niewiele tańsza. Świecą porównywalnie (moja ma trochę bardziej niebieski odcień światła) z lekką przewagą Fenixa, z tym że minimalny tryb świecenia w Petzlu jest prawie bezużyteczny (oświetla bardzo bardzo słabo), zaś w Fenixie jest w pełni używalny w "łatwym" terenie.

Myślę że jak mój Petzl wyzionie ducha albo gadżeciarska natura weźmie górę to sprawię sobie HM60R, bo ma 2 tryby światła (skupione/dalekiego zasięgu) i lepszy pasek (idzie też przez środek głowy).
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słyszałem, że firma Petzl produkuje porządne czołówki, ale też kosztują swoje. Pytanie czy jest sens wydawać tyle pieniędzy skoro można mieć czołówkę mniej znanej firmy, ale podobnej jakości. Nie potrzebuje mieć bajerów chcę tylko aby dobrze świeciła i miała dobre mocowanie na głowę.
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jesienią 2020r też się rozglądałem i trafiłem tu: viewtopic.php?t=62347
Czołówki potrzebowałem tylko do jesienno zimowych treningów, kupiłem tą z Lidla i jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze, przy domowej dłubanie też Obrazek
Chyba ten model:
https://www.lidl.pl/p/crivit-lampa-czol ... p100333136
Ostatnio zmieniony 24 paź 2022, 15:06 przez RysK0, łącznie zmieniany 1 raz.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Produkty z LIDLA są przeciętne, wolałbym kupić coś lepszej jakości.
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co kto lubi, zaczynam z nią trzeci sezon więc jakość oceniam na dobrą a uwzględniając cenę, na bardzo dobrą.
I tak po zmroku nie widać co mam założone ważne, że wygodne i dobrze oświetla. Na moich trasach jeszcze nigdy nie wykorzystywałem pełnej mocy bo by mnie pewnie biegnący z przeciwka opieprzyli.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

RysK0 pisze: 24 paź 2022, 15:37 Co kto lubi, zaczynam z nią trzeci sezon więc jakość oceniam na dobrą a uwzględniając cenę, na bardzo dobrą.
I tak po zmroku nie widać co mam założone Obrazek ważne, że wygodne i dobrze oświetla. Na moich trasach jeszcze nigdy nie wykorzystywałem pełnej mocy bo by mnie pewnie biegnący z przeciwka opieprzyli.
Szkoda, że nie ma tej czołówki już w ofercie. Z chęcią bym sprawdził czy mi odpowiada. Są w lidlu czołówki tego samego producenta, ale nie wiem czy się sprawdzi tak jak twoja.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1589
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Rapero7000 pisze: 24 paź 2022, 13:11 Słyszałem, że firma Petzl produkuje porządne czołówki, ale też kosztują swoje.
Mam Petzla za około 60 zł (na pasku jest napisane "Tikkina"). Właśnie zaczyna trzeci sezon, baterie wymieniam raz w roku. Wad nie zauważyłem. Korzystam ze środkowej mocy (standard).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 24 paź 2022, 21:33
Rapero7000 pisze: 24 paź 2022, 13:11 Słyszałem, że firma Petzl produkuje porządne czołówki, ale też kosztują swoje.
Mam Petzla za około 60 zł (na pasku jest napisane "Tikkina"). Właśnie zaczyna trzeci sezon, baterie wymieniam raz w roku. Wad nie zauważyłem. Korzystam ze środkowej mocy (standard).
Dobrze trzyma się głowy?
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1589
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Mojej tak, ale głowy są niejednakowe (tak przynajmniej wskazuje mi doświadczenie życiowe). Czasem zakładam ją na czapkę (z daszkiem) i też się sprawdza w takiej konfiguracji.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tego co widzę nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na czołówkę skoro można mieć dobrą czołówkę w dobrej cenie. W tych czołówkach za większe pieniądze płaci się za bajery. Nie potrzebne jest nie wiadomo ile lumenów do oświetlenia pdoczas biegania.
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystko się zgadza, jeżeli mówimy o bieganiu w łatwym terenie.

Jak odpaliłem mojego Petzla (450lm) w pokoju z jasnymi ścianami, to miałem wrażenie jakby ktoś zapalił światło.

Kiedy jednak biegnę przez las nawet na maksymalnej jasności szybko się to gubi, dalej jest to w pełni akceptowalny poziom ale nie pogardziłbym większą ilością lumenów. A im bardziej zarośnięty teren, tym gorzej pod tym kątem.

Także jak biegasz w mieście to i 200lm to overkill, ale w lasku możesz się zdziwić :)
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Amadeusz pisze: 25 paź 2022, 11:43 Wszystko się zgadza, jeżeli mówimy o bieganiu w łatwym terenie.

Jak odpaliłem mojego Petzla (450lm) w pokoju z jasnymi ścianami, to miałem wrażenie jakby ktoś zapalił światło.

Kiedy jednak biegnę przez las nawet na maksymalnej jasności szybko się to gubi, dalej jest to w pełni akceptowalny poziom ale nie pogardziłbym większą ilością lumenów. A im bardziej zarośnięty teren, tym gorzej pod tym kątem.

Także jak biegasz w mieście to i 200lm to overkill, ale w lasku możesz się zdziwić :)
W lesie rzadko biegam, jak już coś to słabo oświetlony park, ale głównie to nieoświetlony chodnik lub nieoświetlona droga, gdzie jeżdżą samochody. Najlepiej to kupić uniwersalną czołówkę do każdego terenu. Jaki model Petzla masz? Jaka Twoim zdaniem będzie najlepsza do lasu? Są czołówki co mają 600lm, ale też pytanie czy jest sens.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1589
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Moja na tylko 250 lm (teraz sprawdziłem, tylko nie wiem czy w standardzie czy trybie max). W mieście nie używam żadnej latarki, bo wystarczy oświetlenie uliczne, a właśnie tylko do lasu ją zabieram. I jeszcze się z niczym nie zderzyłem. :-)

Ogólnie, to nie lubię nadmiernego zanieczyszczania światłem, np. świateł mijania używam wyłącznie w nocy. Jak ktoś wszystko wszędzie musi mieć bardzo pooświetlane (np. ekran telefonu jak latarka), to taka słaba latarka mu nie będzie odpowiadać.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miał ktoś czołówkę firmy ledlense lub black diamont? Jakie wrażenia?
ODPOWIEDZ