Nike Zoom Fly 3

Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krok dalej:
Zamówiłem Nike ZoomX Vaporfly NEXT%
Wczoraj przyszły. Chociaż bardzo mocny wiatr, deszcz, zimno i duzo za duzo wina w głowie po intensywnym kiermaszu bożonarodzeniowym ( :wrrwrr: ) pobiegłem zawody o 30s szybciej jak w tamtym tygodniu i wyprzedziłem o 30s znajomego, Tory juz od 15 lat biegnie przede mną i mnie wkurza, o 30s!! :hejhej:

Polecam!

Teraz zastanawiam sie nad Nike Zoom Fly 3 w celach treningowych, czy jednak nie zostawić normalne buty i wykorzystać ten boost tylko na zawody.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Fly 3 wydaje się być dobrą koncepcją jako but do treningu jakościowego pod starty w Vaporach. To bardzo fajne buty do szybkich treningów i to razem wydaje się być bardzo fajne zestawienie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: pobiegłem zawody o 30s szybciej jak w tamtym tygodniu i wyprzedziłem o 30s znajomego,
Tak z ciekawości jaki dystans i jaki wynik?

Dla mnie fly 3 to na razie startówki, zaliczyłem w nich dychę, dwie piątki i ze dwa parkruny. Do tego dwa treningi
czyli generalnie oszczędzam te kapcie. Natomiast nie wiem czy założyłbym je na połówkę czy maraton, bo przy dłuższym szybkim biegu zaczynam odczuwać dyskomfort w stopie, miałem to na dyszce a nawet dziś na piątce. Więc u mnie do przetestowania na jakim longu.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pma pisze:
Rolli pisze: pobiegłem zawody o 30s szybciej jak w tamtym tygodniu i wyprzedziłem o 30s znajomego,
Tak z ciekawości jaki dystans i jaki wynik?

Dla mnie fly 3 to na razie startówki, zaliczyłem w nich dychę, dwie piątki i ze dwa parkruny. Do tego dwa treningi
czyli generalnie oszczędzam te kapcie. Natomiast nie wiem czy założyłbym je na połówkę czy maraton, bo przy dłuższym szybkim biegu zaczynam odczuwać dyskomfort w stopie, miałem to na dyszce a nawet dziś na piątce. Więc u mnie do przetestowania na jakim longu.
37:30 na dyche. Licze ze można osiągnąć lepszy wynik do 1'/10km biegnąc Next%. To potwierdzają tez wyniki moich znajomych.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Minutę? Ile z tej minuty dają buty a ile wzrost motywacji do treningu i większego darcia asfaltu w czasie biegu wynikający z posiadania tak samobiegających kapci?
Łącza one ogień z wodą czyli niską wagę z dużą amortyzacją. Ale minuta na 10km? Tak z samego buta?
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Minutę? Ile z tej minuty dają buty a ile wzrost motywacji do treningu i większego darcia asfaltu w czasie biegu wynikający z posiadania tak samobiegających kapci?
Łącza one ogień z wodą czyli niską wagę z dużą amortyzacją. Ale minuta na 10km? Tak z samego buta?
Tez jestem w szoku. Ale ludzi których znam, biegają w tych butach własnie o prawie minute szybciej... i nagle z 2:45 biegną 2:40 w maratonie.

Ile w tym jest głowa ile pianka... tego nie da sie powiedzieć.
Tu masz male test...
https://www.youtube.com/watch?v=kdkKRhUS_5A&t=3s
Next oszczędza do 6% O2 w porównaniu do Pegasus, co już sa bardzo dobre.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kto jak kto, ale jestem Rolli zdziwiony Twoim zachwytem nad hmmm takim technologicznym wspomaganiem ;)

Wysłane z mojego A5_Pro .
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Kto jak kto, ale jestem Rolli zdziwiony Twoim zachwytem nad hmmm takim technologicznym wspomaganiem ;)
Nie jestem... ale już za długo czekam na zakaz tego wspomagacza... wiec czas sie podporządkować historii.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 37:30 na dyche. Licze ze można osiągnąć lepszy wynik do 1'/10km biegnąc Next%.
To ile dadzą ci te buty zależy od poziomu. To, że przy poziomie 38' na 10k dadzą minutę nie daje żadnej odpowiedzi na to ile mogą one dać przy poziomie 26/7' na 10k. Może u najlepszych zawodników zostaje z tego kilka sekund.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Rolli pisze: 37:30 na dyche. Licze ze można osiągnąć lepszy wynik do 1'/10km biegnąc Next%.
To ile dadzą ci te buty zależy od poziomu. To, że przy poziomie 38' na 10k dadzą minutę nie daje żadnej odpowiedzi na to ile mogą one dać przy poziomie 26/7' na 10k. Może u najlepszych zawodników zostaje z tego kilka sekund.
Nikt nic innego nie pisał. Doczytałeś?
do 1'/10km
Ale dlaczego biega 90% szybkich zawodników w tych butach?
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mi chodzi o brak testów/ badań na szybkich zawodnikach i dlatego nie mamy pojęcia ile te buty mogą im dać. To, że więcej zawodników ze światowej czołówki biega teraz w Nike to w większości zasługa kontraktów. Messi nie gra w Adidasach dla tego, że w tych butach najlepiej sie strzela bramki tylko dlatego, że ma taki klub/kontrakty.
Gdybym się zapytał o wymienienie jakiegoś zawodnika z Adidasa, który w tym roku przebiegł maraton poniżej 2:05 to ciężko coś znaleźć (w tym roku chyba tylko Guye Adola- 2:04:42). A wiemy przecież, że w 2014 Kimetto w adidaskach 2:02:57 poleciał, a Rhonex rok temu 26:46 na 10km, więc na pewno da się pobiec podobnie lub szybciej obojętnie czy ma się adidas/nike.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Mi chodzi o brak testów/ badań na szybkich zawodnikach i dlatego nie mamy pojęcia ile te buty mogą im dać. To, że więcej zawodników ze światowej czołówki biega teraz w Nike to w większości zasługa kontraktów. Messi nie gra w Adidasach dla tego, że w tych butach najlepiej sie strzela bramki tylko dlatego, że ma taki klub/kontrakty.
Gdybym się zapytał o wymienienie jakiegoś zawodnika z Adidasa, który w tym roku przebiegł maraton poniżej 2:05 to ciężko coś znaleźć (w tym roku chyba tylko Guye Adola- 2:04:42). A wiemy przecież, że w 2014 Kimetto w adidaskach 2:02:57 poleciał, a Rhonex rok temu 26:46 na 10km, więc na pewno da się pobiec podobnie lub szybciej obojętnie czy ma się adidas/nike.
Moze i masz racje, ale czy Klimetto czy Rhonex pobiegnie 26:45 czy 27:02 jest mi troche obojętne, ważne ze ja i moi podopieczni wyciągają do 1' na dychę szybciej.
I zgromadzone dane juz tez sa:
https://www.nytimes.com/interactive/201 ... trava.html
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla ciebie może to jest ważne, ale jak Kipchoge bije rekordy to pierwsza rzecz o jakiej się mówi to najczęsciej buty. I ludzie wymyślają teorie, że te buty dają im w maratonie 1/2/3 minuty albo niewiadomo ile. Te buty są reklamowane tą przewagą jaką dają, ale nikt nie sprawdził ile buty te dają keniolowi biegnącemu ponad 20 kmh, a 4h/3h maratończykowi. Na pewno nie tyle samo. Ludzie się podpierają badaniami na amatorach, a może się okazać, że to się w ogóle nie przekłada w taki wymiarze na elitę.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Dla ciebie może to jest ważne, ale jak Kipchoge bije rekordy to pierwsza rzecz o jakiej się mówi to najczęsciej buty. I ludzie wymyślają teorie, że te buty dają im w maratonie 1/2/3 minuty albo niewiadomo ile. Te buty są reklamowane tą przewagą jaką dają, ale nikt nie sprawdził ile buty te dają keniolowi biegnącemu ponad 20 kmh, a 4h/3h maratończykowi. Na pewno nie tyle samo. Ludzie się podpierają badaniami na amatorach, a może się okazać, że to się w ogóle nie przekłada w taki wymiarze na elitę.
Nie rozumie o czym ty mówisz?
Przeczytaj ten artykuł. Po co mi badania nad Kipchoge jeżeli mi to nic nie przyniesie. Badania nad takimi jak ja mi sa potrzebne.
Co mnie interesuje Kipchoge, jak ja i moi podopieczni w tych butach pobiegna do minuty szybciej?

Mimo tego uważam ze to jest technologiczny doping...
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kurde... No i co? pozostaje kupić te magiczne trzewiki, wytrenować się na 38min/10 i pobiec 37min.

Trochę ciężko mi w taki przeskok uwierzyć...
ODPOWIEDZ