Nike Zoom Fly 3

Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Nabyłem drogą kupna w Intersporcie za 499 zł. Nawet mieli wybór w numeracji. Te wściekłe zielone i tylko te mają. Nike chyba schodzi z tych zielonych. Co ciekawe brak tego modelu w firmowym Nike, tak zielonego jak i każdego innego. A obserwacja z innej beczki, oferta butów biegowych w sklepach firmowych Nike, Adi i NB beznadziejna, dobór butów z łapanki i widać, że to wrzuta z przypadku. Sprzedawcy pojęcia nie mają co sprzedają a poziom ich przeszkolenia podstawowego woła o pomstę do nieba. Nie tylko spada frekwencja w biegach, nie tylko poziom forum leci ale i firmy mają już biegaczy w dupie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Zamówiłem ze sklepu biegacza, rozmiar 44,5 w kolorze szaro-niebieskim, cena wprawdzie mało atrakcyjna, jedyne 679,99 PLN ale większość poszła z karty podarunkowej więc transakcja nieodczuwalna. W sumie nie nastawiam się na jakieś specjalne doznania, zwykła ciekawość jak się w tym biega bo buty raczej inne niż to co używałem dotychczas.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Podobnie mam. Ja szukałem wygodnego buta treningowego z miękkim zapiętkiem. No i fajnie pobiegać w czymś nowym. Szkoda, ze na razie nie mogę wypróbować ale achiles sam się naderwał to i potrzebuje czasu by się zrosnąć. Wrzuciłem je na wagę w domu, but 280 g w rozmiarze 44, dla porównania NB Zante 220g. Oba mają bardzo podobna koncepcje cholewki ale ilość amortyzacji jednak bardzo inną. Oba buty są bardzo free w trzymaniu stopy wiec myślę, ze się na tym Nike nie zawiodę i będzie się morda cieszyć niejednokrotnie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

449,99 zł -> tutaj
Go Hard Or Go Home
triple33
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:06
Życiówka na 10k: 35:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Podobnie mam. Ja szukałem wygodnego buta treningowego z miękkim zapiętkiem. No i fajnie pobiegać w czymś nowym. Szkoda, ze na razie nie mogę wypróbować ale achiles sam się naderwał to i potrzebuje czasu by się zrosnąć. Wrzuciłem je na wagę w domu, but 280 g w rozmiarze 44, dla porównania NB Zante 220g. Oba mają bardzo podobna koncepcje cholewki ale ilość amortyzacji jednak bardzo inną. Oba buty są bardzo free w trzymaniu stopy wiec myślę, ze się na tym Nike nie zawiodę i będzie się morda cieszyć niejednokrotnie.
Czyli które mają więcej amortyzacji? Szukam startówek na wiosnę a ważę trochę ponad 80 kg.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zoom Fly 3 ma dużo więcej amortyzacji. Te 60g różnicy w wadze to właśnie większa ilość pianki w podeszwie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
triple33
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:06
Życiówka na 10k: 35:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Zoom Fly 3 ma dużo więcej amortyzacji. Te 60g różnicy w wadze to właśnie większa ilość pianki w podeszwie.
A jak ma to się do Pegasusów? Bo waga już są zbliżone...
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Pegasusy to miałem ostatnio z 10 modeli wstecz więc do tych współczesnych to nie będę porównywać. To były zawsze bardzo porządne byty treningowe więc od Fly 3 czyli buta treningowo startowego zbudowanego jak niby najlepsza obecnie startówka będą się różnić zapewne dynamiką i tym jak but wymusza pracę stopy i jak to się przekłada na sam sposób i wygodę biegania szybciej (inna pianka, inna amortyzacja, inne ułożenie stopy, inny materiał cholewki i inne trzymanie stopy). Jeśli biorę typowe buty treningowe np Adidas Boost (mniemam, że z Pegasusem będzie podobnie) to oczywiście mogę w nich pobiec każdy trening niemniej w szybkich treningach te buty mi nie leżą, nie biega mi się w nich tego dobrze i one mnie wtedy irytują. Wolę buty, które w takim treningu mnie nie irytują czyli coś tam pomagają. Więc ta różnica nie tylko w ciężarze leży i to tylko jeden z parametrów. To tak teoretycznie
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Wczoraj odebrałem paczkę z zoom fly 3. Pierwszy pozytyw jest taki ze 44,5 nie okazały się za małe, mam wręcz wrażenie, że są może nawet nieco za długie. Przy maksymalnym przesunięciu stopy w kierunku przodu buta, z tyłu za piętą bez problemu wtykam palucha. Dobrze zamówiłem mniejsze bo rozmiar 45 który wcześniej planowałem brać to byłby kajak. Dzięki za porady!
Same buty są ładne, fajnie wykonane, żonie bardzo się spodobały :) Nie biegałem w nich jeszcze, bo zastanawiałem się czy nie zmienić na pół rozmiaru mniejsze, chciałem nawet pojechać do Intersport żeby zmierzyć 44, ale sprawdziłem że u mnie w mieście nie mają już tego rozmiaru (swoją drogą niezła wyprzedaż w tym intersporcie, dziś zoom fly 3 stały po 408 pln). Tak że chyba je zatrzymam, dodatkowy luz prawdopodobnie nie powinien jakoś specjalnie przeszkadzać. Jutro mamy niepodległościowy parkrun więc będzie okazja żeby sprawdzić je w boju.
Awatar użytkownika
krzychooo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 22 mar 2014, 07:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wow, no faktycznie teraz są za 407,99zł :orany: a już kilka dni temu omal nie kliknąłem za 499 :hejhej:

miałem dylemat odnośnie rozmiaru, najczęściej biegam i biegałem w adidasach i mój idealny rozmiar to 45 1/3 . Tutaj wahałem się pomiędzy 45 a 45,5 ale skoro piszecie, że one raczej duże są to zaryzykowałem i zamówiłem 45. Najwyżej odeślę. Ciekawy też jestem tego trzymania, a w zasadzie nie trzymania pięty, wg tych wszystkich testów. Preferuję raczej but stabilny ale muszę się przekonać na własnej stopie.
5k.....19:16- IV 2015
10k.....39:40 - IX 2018
21,1k.....1:29:31 - IX 2018
42,2k.....3:17:19 - X 2019
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Będziesz miał raczej 45 a może nawet 44,5 pasować. Ja wziąłem 44, nigdy w mniejszych nie biegałem (większość butów to 44 ,5 a adi 44 i 2/3) a to jest największe 44 jakie miałem.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
krzychooo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 22 mar 2014, 07:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Będziesz miał raczej 45 a może nawet 44,5 pasować. Ja wziąłem 44, nigdy w mniejszych nie biegałem (większość butów to 44 ,5 a adi 44 i 2/3) a to jest największe 44 jakie miałem.
czyli jest duża szansa, że rozmiar będzie OK,

Ciekawy jestem tej stabilności. Tak sobie teraz przypomniałem pewną sytuację z ostatniego poznańskiego maratonu kiedy to biegnąc w grupie w pewnym momencie zwrociłem uwagę na goscia przed mną w jakiś najkach (być może to były właśnie te zoom fly 3 - wtedy jeszcze się nimi nie interesowałem za mocno więc nie rozpoznałem), który tak strasznie koślawił, że wręcz naciskał piętami po bocznej części cholewki. Wręcz mnie to rozbawiło wtedy :hahaha:
5k.....19:16- IV 2015
10k.....39:40 - IX 2018
21,1k.....1:29:31 - IX 2018
42,2k.....3:17:19 - X 2019
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przestancie prosze z laski swojej podawac te ceny, bo zeby mi tak zgrzytaja, ze zawitam do dentysty niedlugo :bleble: :hejhej:
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Przestancie prosze z laski swojej podawac te ceny
Bardzo dobrze właśnie. Skorzystałem i kupiłem. Miałem ten sam dylemat co krzychooo. Ja poszedłem w 44,5. Jak miałem raz na nogach Epic React Flyknit nr 45, to jakieś luźne mi się wydawały. Ale to też inny but i przeznaczenie.
Zareklamowaliście i się skusiłem :oczko:
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Zrobiłem dziś nie lada test i pobiegłem parkrun w moich zumflajach. Trasa przebiega po asfaltowych i szutrowych alejkach. Na szutrze było troche błota po nocnych opadach i generalnie wlaśnie na takiej nawierzchni buty te spisują się najsłabiej ale to zrozumiałe. Na asfalcie było jak najbardziej ok, choć szybkie i ostre nawrotki to nie jest domena tych butów, ale może to też kwestia przyzwyczajenia operatora. W trakcie biegu nie czułem też tej niestabilności pięty, o której wspomniano, miałem raczej wrażenie że przeleciałem to na palcach bez zbytniego dociążania pięty. Natomiast podczas chodzenia czuć taką jakby lekką chwiejność pięty, pewnie przez stosunkowo wąską i grubą podeszwę w tym miejscu. Trasa to trzy kółka po miejskim parku, na każdym kółku trzy podbiegi o sporym nachyleniu oraz trzy zbiegi, więc można spokojnie uskuteczniać agresywne ładowanie i bawić się przeciążeniami. Trochę próbowałem puścić nogi na pierwszych trzech zbiegach i agresywnie atakowałem pogbiegi ale jednak zdecydowanie zabrakło mi mocy/formy/zdrowia żeby wykrzesać z tych butów coś ekstra. Ugotowałem się po pierwszym okrążeniu i kolejne były już na przetrwanie. Ale jednak urwałem sekundę z ubiegłotygodniowego wyniku, to na pewno musiały być buty :hej:
ODPOWIEDZ