Wybór smartwatcha

Trzcina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2019, 08:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie,

Zastanawiam się nad kupnem smartwatcha w cenie +/- około 1000zl. Ma mi służyć głównie do biegania, chociaż nie jestem jakimś super biegaczem, częściej niż biegam ćwiczę na silowni, ale tam raczej będę go zdejmował bo używam opasek na nadgarstki. Głównie interesują mnie zegarki:
-Samsung Galaxy Watch SM-R800 46mm
-Samsung Gear S3 SM-R760 Frontier

Ktoś z Was może posiada te zegarki, mógłby pomóc w wyborze lub coś podpowiedzieć? Będzie to dla mnie pierwszy smartwatch.
New Balance but biegowy
Trzcina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2019, 08:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Proszę o pomoc ;) zbliża się Black friday i to dobra okazja by zakupic smartwatch, ale nigdy nie korzystałem z żadnego i chciałbym by to były dobrze wydane pieniądze.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nikt nie odpowiada, bo mało kto używa z nas smartwatch-e. My tu używamy zegarki sportowe.
Jak Garmin, Polar i Suunto.
Na youtubie znajdziesz dziesiątki testów smartwatchy.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Jak chcesz zegarek bardziej sportowy niż smart, ale jednak mający ze smartem sporo wspólnego to polecam Garmin Vivoactive 3 Music. W cenie się zmieścisz.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Obydwa tak samo nie nadają się do biegania, więc wybierz, ten który bardziej Ci się podoba.
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
Trzcina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2019, 08:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A używa ktoś Garmina Vivoactive 3? Jak On się sprawuje na codzien? Jak długo faktycznie wytrzymuje bateria? Monitorowanie snu, aktywności (pływanie, bieganie, siłownia) sprawdza się?
lolsik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2019, 22:44
Życiówka na 10k: 00:44:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

polecam zobaczyć recenzje , sporo tego jest
https://www.google.com/search?client=fi ... MkJn4aptEk
Awatar użytkownika
Dexter28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:26
Życiówka na 10k: 38:25
Życiówka w maratonie: 3:12

Nieprzeczytany post

No właśnie....podepnę się.
Ja już właściwie oczekuje na moment by kupić forerunner 245 Music. Ale tak się zastanawiam...Dlaczego nie samsung galaxy watch active 2 czy inny smartwatch.
Czy nie jest aby tak, że różnice się już pozacierały? Niegdyś (wcale nie tak dawno temu), smarty trzymały krótko a w połączeniu z GPS i muzą połówke trzeba było robić szybko aby zegarek nie padł.
Ich funkcje biegowe były mocno ograniczone, a teraz też już można liczyć okrążenia, biegać w HRzonie, czy na tempo z alertem. NIe były super szczelne, a już są...
Nie potrafię znaleść jakiś fajnych recenzji z porównaniami szczegółowych funkcji sportowych. Zwykle gada się o tym samym, zbyt ogólnikowo, dlatego czuje się troche niedoinformowany. Ja lubie przyciski fizyczne i design zegarka mi się podoba, dlatego wybór jest precyzyjny, ale jakbym nie był zafixowany, to gdzie były by te różnice, na podstawie których miałbym nie wziąć smartwatcha?
pozdro
[url=viewtopic.php?f=27&t=61636]ZAPISKI TRENINGOWE[/url] // [url=viewtopic.php?f=28&t=61637]KOMENTARZE[/url]
5km -21:37(09.19r.)->18:47(06.21r.)
10km-46:31(03.19r.)->38:25(09.22r.)
HM-1h:39m:53s (10.2019) Silesia
M-3:24:50(10.20r.)->3:12:04(10.21r.)
[url=https://www.strava.com/athletes/36493985]strava[/url]
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Dexter - smartwatche bazują (najczęściej) jedynie na GPS, podczas gdy zegarki sportowe łączą GPS, Glonass i jeszcze czasami Galileo, stąd też większa dokładność pomiaru dystansu. Dają też trochę większe możliwości dostosowania treningu do potrzeb (np. wgrywanie planów treningowych), choć tu już się to prawie wyrównało.

Co do Vivoactive 3 Music, to mam go od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę. Testowałem na rowerze, podczas biegu i w basenie. Wszystko działa dobrze, szybko, bez zawiech. Automatyczny eksport treningu do Endo czy Stravy. Możliwość wgrywania własnych treningów, no i przede wszystkim super wygodna muza z zegarka (trzeba mieć konto premium na Spotify/Deezerze). Przy trzech (ok. 1h, GPS + muza) treningach w tygodniu ładuję co 3 dni, ale podpinam, gdy ma 35-40% baterii. Snu nie śledzę, ale generalnie należy traktować to w formie bajeru, zabawki - tak w Garminie jak i w każdym innym zegarku.

Co do treningu na siłowni, to trzeba mieć świadomość, że ŻADEN zegarek (sportowy czy smartwach) nie ogarnia dokładnie ilości powtórzeń, ponieważ bazuje na akcelerometrze/żyroskopie. Niemniej jednak nie powinien mylić się za bardzo.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
MDziubek
Wyga
Wyga
Posty: 88
Rejestracja: 27 lip 2005, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Dexter - smartwatche bazują (najczęściej) jedynie na GPS, podczas gdy zegarki sportowe łączą GPS, Glonass i jeszcze czasami Galileo
Piszmy o najnowszych:
watch active 2 ma: GPS,Glonass,Beidou,Galileo www
Stratos 3: GPS + GLONASS / GPS + Galileo / GPS + BEIDOU www
Huawei GT 2: GPS oraz GLONASS www

Więc z tym "tylko" GPS-em to przesada. Sam używam Stratosa, brat Fenix-a 5 i jakoś nie widzę w tym Garminie czegoś co skloniloby mnie do wydawania 3x więcej na zegarek. Szczerze to najbardziej brakuje mi serwisu WWW z dostępem do swoich treningów, oczywiście synchronizuje się ze STRAVA ale tam trzeba opłacać Summita by widzieć pełne dane treningowe.
Moje zdanie jest takie, że to siła marketingu Garmina/Polara i historycznych zaszłości, rynek dogonił już te dwie marki, kwestia kiedy ludzie to dostrzegą.

Jeżeli komuś podoba się smartwatch i ze specyfikacji/recenzji wyjdzie, że mu odpowiada to bez kompleksów powinien kupować. W końcu garmin też ma smartwatch-e (vívoactive), ale jakoś się ich nie deprecjonuje...
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 10:02 przez MDziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Stratos jednak aspiruje do zegarka sportowego, niż smartwatcha. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.

Co do Samsunga, to możesz dać konkretnego linka do specyfikacji? Bo np. na oficjalnej stronie Samsunga pokazuje tylko GPS.

Huawei - faktycznie, ma dwa systemy, ale Vivoactive ma trzy przy tej samej cenie.

No i fakt, w przypadku Garmina płaci się sporo za markę. Jednak są to naprawdę solidne zegarki.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
MDziubek
Wyga
Wyga
Posty: 88
Rejestracja: 27 lip 2005, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Poprawiłem link w poprzednim poście. Klikasz specyfikacja i później pokaż pełną specyfikacja.

Ja myślę, że obecnie ciężko klasyfikować smartwatch/zegarek sportowy to raczej producent określa jak go nazwać....
---------------------
Pozdrawiam
Michał
MRM87
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:30

Nieprzeczytany post

Jeśli interesuje cię ten Samsung to myślę że warto zobaczyć film:

https://www.youtube.com/watch?v=4JuNk65ZAh4&t=451s
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Kupiłem tego Samsunga żonie. W innym wątku o tym pisałem.
Do zwykłych BS może być, do jakiegoś przemyślanego biegania lub trenowania, to on się nie nadaje.
Baterię też szybko konsumuje.
Żona zadowolona, ale ona w ogóle nic nie trenuje i zegarek nosi na co dzień jako monitor aktywności.
Wytrzymuje jej 5-6 dni i to bez GPS i pomiaru pulsu.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
MDziubek
Wyga
Wyga
Posty: 88
Rejestracja: 27 lip 2005, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Ale tak bez ogólników, czego nie potrafi ten zegarek, że nie obsłuży "przemyślanego" biegania?
To jest dla mnie ciekawe, że słyszę takie slogany, ale nikt mi jeszcze nie sprecyzował o co chodzi.
Może to ja mam minimalne wymagania i nie dostrzegam oczywistości :niewiem:
---------------------
Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ